Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

Google.ro modificat ?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
postelnicudaniel99

postelnicudaniel99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.10.2013
De ieri am reinstalat Windows 7 HP x64bit, iar cand caut ceva pe google.ro nu-mi mai arata rezultatele subliniate ca inainte. Daca setez ca motor de cautare Google.com imi afiseaza bine, daca setez Bing.com ca motor de cautare iar afiseaza bine. Numai Google.ro face figuri. Atasez print screen. Este o setare pe care o pot scoate sau are Google ceva cu Romania ?

Acele titluri scrise mai ingrosate se "subliniaza" singure cand treci cu mouse-ul pe deasupra lor.

Attached Files



#2
docristi

docristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.12.2007
Se tot joaca astia de la Google cu afisarea rezultatelor. Stai linistit asa face la toti. Probabil considera ca ne-a scazut vederea de la atata calculator.

#3
postelnicudaniel99

postelnicudaniel99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.10.2013
Imi place mai mult ca motor de cautare Bing.com, dar nu-mi da rezultatele in aceeasi ordine, caut cateodata ceva si nu gasesc dupa denumire asa cum gasesc cu Google.ro.
Bing.com este mai rapid.

#4
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 15.05.2007
La mine vad ca apare normal.
E drept, mi-am modificat cateva site-uri cu addon-ul Stylish pt Mozilla Firefox.
Folosesc versiunea 27.0.1 ( putin modificata )

Attached Files


Edited by lenux, 10 March 2014 - 09:12.


#5
postelnicudaniel99

postelnicudaniel99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.10.2013
Si la mine cu pe un alt laptop cu Windowsul instalat de mai demult (Windows 7 HP x32bit), imi apare normal si cu Google.com si cu Google.ro.
Oricum nu are de unde sa fie vina decat de la Google de se face diferenta asta.
Modificarea o fac dand click pe pagina Google in coltul dreapta jos  (vezi imaginea), apoi caut ceva...orice, si totul se schimba.

Attached Files


Edited by postelnicudaniel99, 10 March 2014 - 09:23.


#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,773
  • Înscris: 07.02.2003
Apare totul normal, mozilla stock. Deci google.ro nu este modificat.

#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,498
  • Înscris: 17.04.2006
postelnicudaniel99 glumesti?
Poate ca este bing mai rapid dar crezi ca realizezi tu acea sutime de nanosecunda?

Edited by Sef-chenko, 10 March 2014 - 09:52.


#8
postelnicudaniel99

postelnicudaniel99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.10.2013

View Postandreic, on 10 martie 2014 - 09:36, said:

Apare totul normal, mozilla stock. Deci google.ro nu este modificat.

Dupa cum vezi eu folosesc Internet Explorer. Si am mentionat ca am Windows nou instalat.  ORIGINAL. Aseara. Pe un Windows vechi imi apare normal.
Tu nu citesti tot ?
Dupa parerea ta ce poate fi de vina intre .ro si .com ? Nu Google ?
O fi din Internet Explorer atunci, daca face numai in IE. Eu nu am instalat si alt browser pentru ca nu folosesc de obicei altceva. IE este cel mai rapid.

Edited by postelnicudaniel99, 10 March 2014 - 09:58.


#9
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
LoL la "IE este cel mai rapid"! :D Chrome ii da fum de departe mai ales la executie de Javascript...

#10
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
XP + Chrome e normal:
[ http://i58.tinypic.com/2yum0cm.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Folosesc Firefox si n-am nici un fel de problema.
OFF: @rickysyv Chrome e plin de buguri si de laguri. Face cache-ul ala cat casa de mare. Am totusi i5 cu 6 Gb ram. Am renuntat la Chrome in favoarea Firefox.
Posted Image Cu Firefox ma impac cel mai bine.

Edited by rafan, 10 March 2014 - 12:29.


#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,773
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpostelnicudaniel99, on 10 martie 2014 - 09:54, said:

Dupa cum vezi eu folosesc Internet Explorer. Si am mentionat ca am Windows nou instalat.  ORIGINAL. Aseara. Pe un Windows vechi imi apare normal.
Tu nu citesti tot ?
Pai am citit si ti-am raspuns... ce e asa special ca ai windows original, orice om cinstit are... daca tie nu-ti apar alea e pentru ca ai ceva aiurea setat nu e de la google, el nu e "modificat".

View Postpostelnicudaniel99, on 10 martie 2014 - 09:54, said:

Eu nu am instalat si alt browser pentru ca nu folosesc de obicei altceva. IE este cel mai rapid.
Sa fim seriosi Posted Image Chrome este totusi cel mai rapid.

#13
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,329
  • Înscris: 29.12.2006

View Postrafan, on 10 martie 2014 - 12:28, said:

Am renuntat la Chrome in favoarea Firefox.
Cu Firefox ma impac cel mai bine.

Pentru mine e o adevărată enigmă funcţionarea Chrome-ului, care merge foarte prost. Cei de la ditamai Google-ul, care se pregătesc de Google-glass, nu sunt în stare să facă un browser bun ! Între Chrome şi Firefox, aleg pe acesta din urmă clar. Bai mai mult, aleg chiar şi Internet Explorer de multe ori.

#14
postelnicudaniel99

postelnicudaniel99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.10.2013
Am rezolvat-o pana la urma. Am debifat setarea : " Enable Protected Mode", iar acum vad ca merge totul normal si pe Google.ro.

Iar ca viteza la browsere sunt asa:
1) IE 11
2) Opera
3) Firefox
4) Chrome
asta numai dintre cele mai principale; ca mai sunt o gramada...si  Safari, si FlashPeak, care sunt mai rapide decat Chrome. Chrome este dezastru. Merge bine doar daca este prospat instalat si fara extensii. ATAT. Apoi devine calvar.

Nu va mai luati dupa teste, pentru ca testele sunt aranjate in favoarea lui Google Chrome, este normal. Este browserul lui Google, cel mai mare si mai tare motor de cautare.

Totusi cel mai bun tinand cont de calitate, stabilitate, erori in afisare, compatibilitate, viteza, extensii, este totusi Firefox.

#15
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,773
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpostelnicudaniel99, on 10 martie 2014 - 13:02, said:

Am rezolvat-o pana la urma. Am debifat setarea : " Enable Protected Mode", iar acum vad ca merge totul normal si pe Google.ro.

Iar ca viteza la browsere sunt asa:
1) IE 11
2) Opera
3) Firefox
4) Chrome
Deci ascundeai linkurile cum (bine am intuit protected mode)... Ha ha, e aprox oki ierarhia dar e pe dos... testeaza aici http://peacekeeper.futuremark.com/

#16
postelnicudaniel99

postelnicudaniel99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.10.2013

View Postandreic, on 10 martie 2014 - 13:08, said:

Deci ascundeai linkurile cum bien am intuit protected mode)...
Nu. Cred ca de la instalare m-a intrebat ceva, si am dat "ok", ca sunt de acord. Am resetat IE11, iar dupa restart Windows am deschis iar Internet Explorer si m-a intrebat ceva cu Traking protection, cu activeX , am dat iar OK, dar am instalat si eu Firefox ca sa nu ma mai complic. Am resetat IE11 si l-am lasat asa. Nu-l mai folosesc.Ma dau cu Firefox acum.
Sper ca nu afecteaza cu nimic buna functionare a Windowsului acele modificari la IE11, nu ?

#17
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Nu afecteaza mestere nimic, stai calm. Nu stii sa faci diferenta ? Internet Explorer este un browser iar Windows este un sistem de operare. Ce modificari poti face tu intr-un browser ca sa strici vreodata un Sistem de Operare ? Nimic.
Ai facut bine a l-ai resetat.
Ai facut bine ca ai instalat Firefox. Fa bine si instaleaza si extensia A-d-Bl-o-c-k Plus si ai scapat de toate grijile. Spor la treaba.

#18
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 05.09.2012
La mine tot mozilla firefox merge cel mai bine pe orice as face,un mare minus pt google chrome care parca e din ce in ce mai prost.
ON:IE11,mozilla si chrome afiseaza corect google.ro

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate