Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 

galaxy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
266 replies to this topic

#163
DaJy

DaJy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.01.2006

 Florentin87, on 08 aprilie 2019 - 11:58, said:

Noiembrie decembrie Blocul 3
Blocul 1 si 2 sunt cumparate 100 %

Mie mi-au spus data de finalizare martie 2020 pentru blocul 3 in care am si rezervat. Dar sunt in dubii daca sa continui. Chiar as vrea sa stiu si eu mai multe de la cei care stau in zona, despre canalizare, daca apa este potabila (daca poate fi macar folosita la mancare etc)/ presiune la apa, furnizorul de internet, etc.
Ei spun ca vor fi racordate la toate utilitatile, dar am tot vazut poze cu strada inundata pe grupul de FB (acum nu stiu daca era in capatul strazii sau in apropiere). Inainte de Apollo era o scurgere/canal, dupa cum se vede si in una din poze, nu stiu daca mai sunt si in continuare.

Va las niste poze pentru cine mai intra:
JoyGalaxy de pe Biruintei 31, Blocurile 2 si 3 mai de aproape, de acum aprox 10 zile
Si strada Biruintei, din directia Metrou Berceni, pe langa Apollo residence.

Attached Files



#164
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Putem sa intelegem ca isi vad doar interesul dar nu trebui sa si acceptam lucrul asta.
Stiu cum arata toata zona aia, m-am plimbat de multe ori pe strazi in toate conditiile meteo - intr-adevar nu este stralucit insa niste conditii decente de trai meritam cu totii.

#165
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Da, meritam. Si cum facem sa le obtinem?!

#166
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Cum se face in orice tara civilizata - ne strangem toti si mergem sa le cerem....

#167
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Succes! Sa va duceti in audienta la primar sa vedeti ce zice...sigur discursul va suna cunoscut. Nu mai fiti naivi. Lucrurile se misca foarte incet in Popesti.

Adica tu-i spui ca nu ai iluminat, iar el iti spune ca nu vezi bine...pai cum sa vad bine nene daca este intuneric?! 😂 Tu-i spui ca se inunda strada si el spune ca nu se inunda...Si cu celelalte la fel, ei stau stramb si vad drept...

#168
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,565
  • Înscris: 09.09.2017
Dar nu te obliga nimeni sa iei in Popesti sau in alta parte.
Iei in Popesti ca esti sarac si doar acolo te incadrezi cu Prima Casa.
Zonele limitrofe sunt zone de saraci creditaci cu Prima Casa.


#169
SilviS

SilviS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.03.2019
Salutare din nou!
Referitor la Joy Galaxy de pe Biruintei tin sa va anunt: nu aveti canalizare, nu aveti niciun fel de utilitate trasa.
Aqua Vital Blue, nu mai emite avize de racordare la apa potabila din reteaua de pe Biruintei si nici aviz de racordare a canalizarii. Am verificat eu la Primaria Popesti pentru ca am vrut sa cumpar acolo.
Dezvoltatorul zice ca va face el canalizare pe banii lui. Aceasta va duce in spate catre strada Miraslau. Culmea ca pe strada asta nu e canalizare decat pana in dreptul blocurilor Siena Residence. Dezvoltatorul nu are voie sa construiasca pe spatiul public.


#170
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Leusteanul, nu cred ca-i cazul sa jignesti pe nimeni. Fiecare cumpara ce isi permite. De obicei cat dai atata face. Ideea era ca cine cumpara sa nu aiba asteptari ca zona se va imbunatatii. Este ceea ce este, iar pretul reflecta asta.

#171
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,565
  • Înscris: 09.09.2017
Dar nu trebuie sa te ofensezi ca atata iti permiti, ca nu toata lumea are mosteniri consistente sau salarii halucinante.
Cand muncesti pe 1000 euro, te mai muti si-n Popesti ca n-ai incotro.
Dar iti asumi decizia in cunostinta de cauza. Eu atata zic.

#172
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
De acord, exact asta incercam sa explic si eu in postarile de mai sus.

#173
DaJy

DaJy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.01.2006
proiectul e pentru 8 blocuri, fiecare P+7 etaje,  sa zica in contract ca va fi bransat la toate utilitatile (apa, canalizare, gaze si electricitate), chiar asa sa isi bata joc de atatia oameni?

Attached Files

  • Attached File  JG.jpg   257.04K   59 downloads

Edited by DaJy, 08 April 2019 - 14:45.


#174
Georgyana87

Georgyana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.03.2019
La mine in contract scrie: " utilitati APA NOVA si E-Distributie Muntenia

#175
SilviS

SilviS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.03.2019
Am si eu o intrebare...cand ai facut antecontractul, la fel scrie si la tine, ca daca nu te incadrezi la banca pentru credit sau nu cumperi apartamentul din orice motiv, nu iti inapoiaza avansul?

#176
Georgyana87

Georgyana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.03.2019
Da, doar ca daca se intampla din vina lor ca nu-mi dau actele necesare primesc dublul avansului sau daca se dapaseste termenul si eu nu sunt de acord cu prelungirea lui primesc avansul inapoi

Mergi la banca si vezi cat iti aproba, apoi poti face rezervare, dupa ce ai ok de la banca


Edited by Georgyana87, 08 April 2019 - 21:06.


#177
DaJy

DaJy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.01.2006

 Georgyana87, on 08 aprilie 2019 - 18:42, said:

La mine in contract scrie: " utilitati APA NOVA si E-Distributie Muntenia
imi poti spune te rog ce parte contractata e la tine in contract? cu cine iti spune ca ai incheiat contractul?
In ce bloc ai luat?

#178
Georgyana87

Georgyana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.03.2019

 DaJy, on 08 aprilie 2019 - 21:25, said:


imi poti spune te rog ce parte contractata e la tine in contract? cu cine iti spune ca ai incheiat contractul?
In ce bloc ai luat?
Societatea Galaxy Resident srl, in bloc 1, vedere stada

Si se specifica ca apartamentul se va vinde complet finisat pe interior si la exterior, la cheie, bransat la toate utilitatile ( energie electrica, apa, canalizare, gaze). Nu stiu de unde zvonul ca n ar exista

#179
DaJy

DaJy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.01.2006

 Georgyana87, on 08 aprilie 2019 - 21:37, said:

Societatea Galaxy Resident srl, in bloc 1, vedere stada

Si se specifica ca apartamentul se va vinde complet finisat pe interior si la exterior, la cheie, bransat la toate utilitatile ( energie electrica, apa, canalizare, gaze). Nu stiu de unde zvonul ca n ar exista

Curios.. pentru blocul 3 scrie in contract Imobis Central Trading SRL; la fel ca va fi bransat la toate utilitatile, dar nu mentioneaza furnizorii. Doar verbal au zis ca va fi VItal Blueaqua, Distrigaz, Enel.

M-am uitat pe site-ul primariei si nu apar autorizatii de racordare pentru niciunul din cele 3 blocuri care au fost incepute, apar doar autorizatiile de urbanism/ contructie care aparent pentru blocurile 5-9 sunt pentru imobile P+8E si pentru blocurile 1-4 e autorizatia de P+6E, desi in contract scrie P+7E.

Fac si astia la smecherii..

Edited by DaJy, 09 April 2019 - 11:59.


#180
Georgyana87

Georgyana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.03.2019
Sigur vb de blocurile de la Joy si Galaxy? Pt ca am fost sapt trecuta joi pe santier, si mi s a spus ca in primul bloc mai sunt 14 apartamente nevandute si la blocul 2 inca nu erau date spre vanzare, iar aici vad ca deja nu mai sunt in blocul 1 si 2

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate