Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

galaxy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
266 replies to this topic

#127
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
E bine ca sunt oameni care considera ca e acceptabil. In urma cu doua luni am fost la vizionari cu un prieten. Nu stiu sigur daca a fost vorba de exact aceleasi blocuri. Dar cert e erau la fel pozitionate. Compartimentare ok, destul de spatioase... insa o problema in opinia mea, este lumina naturala slaba, mai ales la parter si etajele 1 si 2. Faptul ca sunt destul de apropiate blocurile, face ca lumina sa fie cam putina. Si spun asta in conditiile in care afar era soare. Intro zi noroasa nu ar fi exclus sa fie nevoie sa stai cu becurile aprinse. Ma rog, nu e ceva tragic. Dar in opinia mea, e un disconfort. Asta apropo si de pozele cu blocurile de pe topicul Berceni 5.

#128
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Ai dreptate soarele nu ajunge decat la etajul 4 si 5 la ora 15 pt acea distanta dintre blocuri...defapt asta e motivul pt care am luat la ultimul etaj...plus liniste sper eu...

#129
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Din pacate numai etajul 5 are soare 100% dar si etajul 4 o parte

Attached Files


Edited by val18, 29 December 2017 - 20:29.


#130
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Dă-mi voie sa te felicit că ai avut curaj să cumperi la ultimul etaj! Recunoasc că încă mai am coșmaruri de când eram mic și stăteam la 4. In fiecare an tata punea smoala pe bloc și degeaba. Tot ajungea apa in casa. De-asta mi-am spus că niciodată nu voi cumpăra la ultimul etaj apartament și , mai mult ca sigur , in bloc făcut de "ceașcă" pentru tovarășul de rând, muncitor la uzina.

#131
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
La Galaxy podul blocului are 2m inaltime. Poti sa te plimbi cu bicicleta pe acolo
Sper sa fie trecut la parti comune si cu acces controlat acest spatiu in contracte
Este deasupra mea si nu as suporta o sala de entertainment acolo

Edited by val18, 20 April 2018 - 12:00.


#132
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Salut. Intreb aici pentu a nu mai deschide alt topic.
Saptamana trecuta au inceput constructia la un alt ansamblu in Popesti pe strada Biruintei. Este vorba de Joy/Galaxy residence Popesti, vor fi 8 blocuri de P+6. Eu sunt interesat de o garsoniera si voiam sa stiu daca a rezervat cineva aici si ce avans cer sau daca mai aveti alte detalii.
Multumesc.

#133
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Pana la urma am rezervat o garsoniera in Galaxy de pe strada Biruintei.
A mai rezervat cineva acolo? Ce termen de finalizare v-au spus? Mie mi-au zis septembrie-octombrie 2019.

#134
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Buna ziua.
Urmeaza sa semnez saptamana viitoare antecontractul pentru o garsoniera in primul bloc din Galaxy/Joy de pe strada Biruintei din Popesti. Termenul am inteles ca ramane septembrie 2019 (sunt deja la etajul 4 cu structura, la 2 cu compartimentarile).
A mai rezervat cineva acolo?
Cei care au cumparat in blocurile din metalurgiei au avut/au probleme cu apartamentele?

#135
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Nu au nici o problema blocurile si nici infrastructura din zona metalurgiei
Pe biruintei cum e infrastructura? Cat faci pe jos pana la metrou?

Edited by val18, 04 February 2019 - 16:38.


#136
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Biruintei a fost asfaltata acum 2 ani insa din cauza santierelor din zona deja au inceput sa apara gropile. Pana la metrou (Dimitrie Leonida) sunt 12-13 minute pe jos insa sper ca vor construi pana la urma pasarela de la statia Berceni pentru a putea fi folosita si aceasta statie - in acest caz ar fi vorba de 6-7 minute pana la metrou.

#137
Georgyana87

Georgyana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.03.2019
Salut! Si pe mine m ar interesa un apartament de pe str biruintei... mi e mi au spus ca termenul ar fi noiembrie 2019

#138
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Intr-adevar termenul este de 1 noiembrie, eu am semnat luna trecuta antecontractul pentru o garsoniera. Am vazut ca merg destul de bine cu constructia.

#139
Georgyana87

Georgyana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.03.2019
Eu as vrea un apartament cu 2 camere, ma gandeam la etajul 4, cu vedere la strada :) tu la ce etj ai semnat ?

#140
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Etaj 3 tot cu vedere la strada cu toate ca dupa ce am vazut cat de mare este distanta intre blocuri parca mi-ar fi placut mai mult cu vedere catre blocul 2 (ma gandesc ca poate e mai multa liniste), dar am ales asa pentru ca rezervarea am facut-o de anul trecut cand erau abia la fundatie si nu puteam sa imi dau seama cat o sa fie distanta.

#141
Georgyana87

Georgyana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.03.2019
Eu vreau lumina, si pe la ora 13 cand am fost nu intra lumina in apaetament... nu stiu cum e mai dimineata, ma gandesc ca ar fi soare dimineata, pt ca cu vedere la strada intra soarele dupa masa

#142
Georgyana87

Georgyana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.03.2019

View PostGeorgyana87, on 09 martie 2019 - 21:32, said:

Eu vreau lumina, si pe la ora 13 cand am fost nu intra lumina in apartament cu vedere spre b2... nu stiu cum e dimineata,dar ma gandesc ca ar fi soare dimineata, pt ca apartamentul cu vedere la strada intra soarele dupa masa


#143
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Daca vrei lumina, vezi cum e orientat apartamentul!

#144
lsllyxs

lsllyxs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 28.10.2015
Cum merg lucrările la  blocurile de pe Biruinței? Am făcut o rezervare pentru 2 camere și as vrea sa știu dc exista cumva întârzieri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate