Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Problema televizor ORION

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,943
  • Înscris: 21.04.2009
Salut, recent mi-am luat un televizor ORION http://www.emag.ro/t...t/pd/ECPRNBBBM/

Imi place, e modest televizoru' nici prea mult nici prea putin, dar am o problema, nu inteleg de ce subtitrarea la unele programe cum ar fi: National Geographic, History, Animal Planet (si mai sunt) se vede subtitrarea super aiurea, ingrosat, cu un fundal negru, uneori apar doar niste puncte. Aveti idee?
Sa fie de la "cutia aia care o am de la upc" ca e conectat,dar e inchisa, tin sa zic ca nu o folosesc, adica daca folosesc "cutia aia" se vede super prost imaginea, foarte mica, rezolutia mica, as scoate'o dar daca o scot, nu mai am deloc programe.

Attached Files


Edited by Calypsso, 02 February 2014 - 13:36.


#2
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Subtitrarea este transmisa de la ei , nu ai ce sa-i faci ca sa modifici culoare, marime, caractere s.a.
Daca era film redat de pe dvd, usb, hdd era altceva .
Si la mine pe RDS e identic pe un tv mai vechi sony, citeodata subtitrarea apare pe juma de ecran, mai sus, mai jos , dupa isi revine  , eventual daca decodorul/receiver permitea astfel de setari .

#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Asta nu-i nimic !
Pe canalele AXN (Black, White, Crime), Comedy Central si uneori pe (porcaria aia de) History Chanel, subtritrarea este intarziata, inaintata ori numai exista Posted Image

Eu cred ca e de la furnizorul de cablu/antena TV.

#4
danyristea

danyristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 15.11.2007
subtitrarea aiurea o afiseaza tv-ul care scuza-ma si nu te supara este de 3 ori mai prost decat cutia aia de la upc. deci baga cutia de la upc si seteaz-o mai bine (rezolutie etc.)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate