Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Cum sa iti faci prieteni?

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
Andrada02

Andrada02

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.05.2024
Salutare tuturor! Sunt membru nou si am zis ca ar fi frumos sa fac o introducere. Imi place acest forum si am gasit subiecte dragute.

#56
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,688
  • Înscris: 17.04.2014

Vizualizare mesajlupini, pe 04 februarie 2014 - 12:36, a scris:

Eşi la vârsta la care prietenii se fac cel mai uşor. Cu cât omul avansează în vârstă, cu atâta formarea prieteniilor e tot mai greu posibilă.

Ce este prietenia ? Este un suflet în două corpuri, sau, o gândire în două minţi, adică "cine se aseamănă, se adună" sau, "cei care se aseamănă, tind să devină prieteni".

A fi prieten înseamnă să dezvălui lucrurile ascunse ale noastre, acelui om; să-i spui când face erori, chiar dacă nu-i place că-i spui, şi să-i fii o "oglindă". Unii merg până la sacrificii pentru prieteni.

Cum se fac prietenii ? Întâmplător ! Eu aşa mi i-am făcut. Nu există prieteni făcuţi la comandă. Aceia nu sunt prieteni, ci colegi sau parteneri.

Este foarte adevarat ca nu iti faci prieteni la comanda... Din punctul meu de vedere pentru a atrage intamplator oamenii potriviti pentru prietenie, este important in primul rand ca tu sa manifesti calitatile unui prieten. Posted image Prieteniile se dezvolta in timp, observand oamenii cu care interactionezi... cunoscand astfel caracterul lor.

In imaginea de ansamblu al unui posibil prieten, un aspect important il constituie felul cum vorbeste si se comporta cu altii...( sau, si mai mult, ce spune despre alte persoane).

Edited by GRATEFUL, 23 May 2024 - 14:46.


#57
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,688
  • Înscris: 17.04.2014

Vizualizare mesajAndrada02, pe 17 mai 2024 - 17:56, a scris:

Salutare tuturor! Sunt membru nou si am zis ca ar fi frumos sa fac o introducere. Imi place acest forum si am gasit subiecte dragute.

Bine ai venit! Posted image Sper sa gasesti in continuare ceea ce cauti. Posted image
( fiindca sa gasesti prieteni adevarati intr-un mediu virtual in care fiecare intra pentru motivele lui, este mai greu  (aproape imposibil) sa gasesti, deoarece aici nu sti cu cine interactionezi, unii pot fi psihopati Posted image  si poate se folosesc de pavaza anonimatului )

Edited by GRATEFUL, 23 May 2024 - 15:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate