Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Cum sa iti faci prieteni?

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Salut! Sunt Sergiu, am 17 ani, si am o problema, daca se poate numi problema... De-un timp, am ramas cam fara prieteni, in sensul ca nu prea mai am cu cine petrece, sa zic asa, si ma intrebam daca ce vezi in filme, iesirile in baruri si socializarea cu un necunoscut/ necunoscuta/ necunoscuti sunt posibile... sau, mai bine, posibile sunt, adica nu vad ce m-ar opri, dar nu stiu cum sa procedez.

Eu sunt din Sibiu. Sa zicem ca imi iau o pereche de blugi si-o bluza pe mine, 30 de lei in buzunar si ma duc in Flow. Gasesc acolo 50 de oameni (de exemplu)... bun, dar aia 50 de oameni sunt fiecare cu minim un prieten/ o prietena, si sunt fiecare la masa lui, deci nu prea pot sa le invadez spatiul lor oarecum intim, deci socializarea asta devine putin bizara.

Ca sa fiu mai direct, cum sa fac sa cunosc oameni, sa-mi fac prieteni? Unde sa ma duc, ce metoda sa abordez? De obicei (as in daca nu-s indragostit lulea sau mai stiu eu cum) n-am probleme in exprimare, vorbesc fara timiditate, chiar daca mi-e oarecum frica de penibilitate. Posted Image

Edited by S3Se7, 27 January 2014 - 22:05.


#2
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Bad Post; Si eu sunt la fel ca tine.

Edited by Sempiternal, 27 January 2014 - 22:09.


#3
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 31.10.2010
Vorbeste cu unu/una mult pe mesinger/feisubc(a) si cand decizi ca te intelegi foarte bine cu el/ea propunei sa iesiti prin oras. Bine, daca e baiat treaba merge mult mai repede, daca e fata ceva mai greu (daca nu dai peste vreo parasuta). Eu zic sa-ncerci prima oara cu un baiat ca sa intrii in cercul lui de prieteni, apoi, daca vrei si-o prietena o sa fie mult mai usor :D.


Astept 50 lei pentru ca te-am ajutat.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,652
  • Înscris: 24.09.2006
Eu ii recomand totusi sa incerce prima oara cu o fata.

Deschideti prin spatele curtii o plantatie, apoi prietenii o sa vina de la sine. Aaaa da sau lauda-te ca ai castigat pe la loto si nu stii ce sa faci cu banii.

Edited by gumball3000, 27 January 2014 - 22:13.


#5
RBoEMir

RBoEMir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 12.01.2014
Don't worry.

SoftPedia va fi mereu aici. We are here for you :)

#6
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Dafaq. Nu mai ai nici un prieten/tovaras? Ia un tovaras, mergeti in Flow, pe la 11-12 ar trebui sa inceapa lumea sa danseze, mergi cu tovarasu acolo, te uiti dupa tipe, le cauti pe alea single/partenere ( ceva de genu o tipa care danseaza singura sau doua care danseaza singure, fara altii) mergi pe langa ele, te bagi in ritm, arunci un zambet d`ala pervers, ii bagi o duma de aia frumoasa gen "Taica-to e terorist? Pentru ca esti bomba!" si iti zic eu, o sa fie Niagara intre cracii tipei. Apoi o duci intr-un loc mai retras si va faceti de cap. Asta-i reteta mea de weekend :)) . Ca bautura iti recomand Jagermeister, e digestiv, miroase destul de frumos si nu provoaca greata :D

#7
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Hmm, pana acum imi place Posted Image . De unde 50 de lei, domn'le, ca 30 am de toti Posted Image .
Eei Niagara, s-ar putea sa se uite urat la mine, da' doar sunt fete cata frunza si iarba, nu-i problema :lol: .

Edited by S3Se7, 27 January 2014 - 22:15.


#8
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 09.08.2006

View PostS3Se7, on 27 ianuarie 2014 - 22:13, said:

Hmm, pana acum imi place Posted Image . De unde 50 de lei, domn'le, ca 30 am de toti Posted Image .

Baga-i la pariuri, 2 meciuri cu cote sigure si faci milionul, iti cumperi si prezervative din ei!

#9
vlad2991

vlad2991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 11.12.2013
Simplu, cauta lingai si ofera-le ce sa linga, o sa ai o groaza de prieteni asa Posted Image.

Bine, cand te prezinti la altii depinde de ei cum vor reactiona, daca vii la mine si te bagi in seama asa aiurea, probabil te voi credea un idiot si ti-as sugera sa pleci dracu de langa mine si cu cine sunt ca-ti sparg capul, dar altcineva ar putea sa reactioneaza altfel. Deci, deci, gandeste!!!

Edited by vlad2991, 27 January 2014 - 22:17.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostS3Se7, on 27 ianuarie 2014 - 22:13, said:

Hmm, pana acum imi place Posted Image . De unde 50 de lei, domn'le, ca 30 am de toti Posted Image .
Eei Niagara, s-ar putea sa se uite urat la mine, da' doar sunt fete cata frunza si iarba, nu-i problema Posted Image .
Cu 30 de lei de descurcai de Black Friday.

#11
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
De aia nu vreau, lingai, sa stea unii cu altii, mie mi-a placut cum suna ce-a zis Kain_12, si un tovaras as avea :))

#12
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Iti iei colegii si iesi cu ei in oras, acolo te indepartezi de ei si incerci sa te bagi in seama cu diverse tipe.

#13
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 22.05.2011

View PostKain_12, on 27 ianuarie 2014 - 22:12, said:

Dafaq. Nu mai ai nici un prieten/tovaras? Ia un tovaras, mergeti in Flow, pe la 11-12 ar trebui sa inceapa lumea sa danseze, mergi cu tovarasu acolo, te uiti dupa tipe, le cauti pe alea single/partenere ( ceva de genu o tipa care danseaza singura sau doua care danseaza singure, fara altii) mergi pe langa ele, te bagi in ritm, arunci un zambet d`ala pervers, ii bagi o duma de aia frumoasa gen "Taica-to e terorist? Pentru ca esti bomba!" si iti zic eu, o sa fie Niagara intre cracii tipei. Apoi o duci intr-un loc mai retras si va faceti de cap. Asta-i reteta mea de weekend Posted Image) . Ca bautura iti recomand Jagermeister, e digestiv, miroase destul de frumos si nu provoaca greata Posted Image
Si daca singurul tovaras lipseste sau te considera un ciudat (evitand sa mearga "la agatat" cu tine) , cum faci altii ?

#14
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 31.10.2010

View Postjmek4you, on 27 ianuarie 2014 - 22:19, said:

Si daca singurul tovaras lipseste sau te considera un ciudat (evitand sa mearga "la agatat" cu tine) , cum faci altii ?

Foloseste metoda pe care am zis-o eu mai sus...

Edited by dorurad, 27 January 2014 - 22:21.


#15
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 05.02.2012

View Postjmek4you, on 27 ianuarie 2014 - 22:19, said:

Si daca singurul tovaras lipseste sau te considera un ciudat (evitand sa mearga "la agatat" cu tine) , cum faci altii ?

Lasa drac ca doar nici tu nu ii spui ce ai de gand. Bagi si tu "hai si noi pe acolo ...."

Quote

Ca bautura iti recomand Jagermeister, e digestiv, miroase destul de frumos si nu provoaca greata
Aprob. Am paharul de Jagermeister in fata Posted Image

Oricum, o alta idee sa iti faci prieteni (si asa vine caldura) :
- daca ai o bicicleta vezi ce grupuri sunt pe la tine prin oras si baga-te cu ei in seama pe facebook. Mare lucru, le spui ca vrei sa te cari si nu ai cu cine, ca nu iti place singur
- paintball la fel. cauti grupuri si te bagi in seama cu ei

La fel si pentru restul categoriilor, ca de obicei in astfel de grupuri, se merge pe "cu cat mai multi , cu atat mai bine"

Edited by Andreysc7, 27 January 2014 - 22:25.


#16
andrei_im

andrei_im

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 13.08.2009
prietenii nu se cauta. Presupun ca ceva activitate zilnica ai, nu? Adica mergi la scoala sau ceva.
Fii tu o persoana de treaba cu preocupari interesante si apar si prietenii.
O prietenie e un schimb, daca nu ai ce oferi, nu merge.

Gaseste-ti pasiunile si concentreaza-te pe ele (programare, filme, muzica, fizica!?!), vezi-ti de pasiunile tale si incearca sa fii o persoana pe care ti-ai dori tu sa o cunosti.
Atunci cand ai multe de oferit pe un domeniu, sa zicem muzica(dar poate fi si chimie), vor aparea si altii care vor sa invete ceva de la tine si ii vei descoperi si tu pe altii de la care ai vrea sa inveti ceva.

#17
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,527
  • Înscris: 13.01.2011
Nu ai destui bani, ca să îţi faci prieteni.

#18
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Cu prietenii trebuie sa ai unul sau mai multe puncte comune, nu îi gasesti impartind fluturasi cu "vrei sa fii amicul meu ?"
La scoala si in alte activitati incepi sa cunosti oameni, te cheama la o iesire in oras, o zi de nastere si se leaga.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate