Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Happy Home Residence Berceni 2

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
alxo91

alxo91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 03.12.2014

View Postiulyanbr, on 20 februarie 2015 - 10:59, said:


maine ma voi deplasa acolo pentru rezervarea unei garsoniere in blocul 2 (bl.1 fiind deja ocupat ) voi face fotografii pe care am sa le postez aici...insa daca cineva a mai cumparat cu plata cash  ma intereseaza modul cum a decurs la notar antecontractul/contractul. Chiar trebuie facuta plata totala  in momentul incheierii antecontractului pentru a beneficia de acel discount de 5%? Nu mi se pare tocmai ok.
Am luat eu o garsoniera in happy 6 si am platit cash toti banii fara 100 euro, acestia fiind platiti la vanzare-cumparare.
Se misca relativ repede, in luna mai cica ar fi gata.

#20
iulyanbr

iulyanbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.09.2008

View Postalxo91, on 02 martie 2015 - 10:22, said:

Am luat eu o garsoniera in happy 6 si am platit cash toti banii fara 100 euro, acestia fiind platiti la vanzare-cumparare.
Se misca relativ repede, in luna mai cica ar fi gata.
ce garantii au fost stipulate in antecontract ...in ideea ca orice s-ar fi putut intampla  pana la actul final, tu ca si cumparator, nu ai putea ramane fara banii  dati  pe un imobil ca si inexistent atat timp cat nu exista un cadastru pe el...ai primit chitante la bani...factura ...?! ti-as fi recunoscator daca mi-ai trimite un mes. priv. cu nr. tau de tel . pentru a lua legatura. o zi buna iti doresc!

#21
missflora59

missflora59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 13.10.2012
Am vazut un apartament de 2 camere de vanzare in Berceni-Statia de metrou Dumitrie Leonida(fosta IMGB), la pretul de 30 500 euro,tva inclus+5% reducere daca platesti cash,50m spatiu locuibil,decomandata,intr-un bloc nou 2015 D+P+5,deci 29 000 euro daca platesti cash.Cum vi se pare pretul? Pe de alta parte am vazut un apt.de 2 camere,82 m.locuibili in Brancoveanu la pretul de 102 000 euro.De ce asa mare diferenta de pret?
Am un buget de 35 000 euro,ce ma sfatuiti sa cumpar,ce ar fi mai bine?Vreau in sectorul 4,zona Berceni,Big,pe-aproape,Grand Arena...

#22
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Depinde de etaj

La prețul asta ai grijă să nu fie la demisol.

#23
alext

alext

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.06.2002

View Postalexoi06, on 29 ianuarie 2015 - 09:26, said:

pare ca au ajuns la Happy Home Residence 6... 3 blocuri de 5 etaje pe strada Solstitiului. si-a luat careva aici?


a rezervat/cumparat cineva in blocurile din solstitiului?

Ma intereseaza cum este cu utilitatile: cat dureaza pana ai apa/gazul/curentul in apartament....

Edited by alext, 15 June 2016 - 21:32.


#24
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Ai fost pe strada Solstițiului? Ai văzut cum arata strada?

#25
alext

alext

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.06.2002

View Postnonameshadow, on 16 iunie 2016 - 06:10, said:

Ai fost pe strada Solstițiului? Ai văzut cum arata strada?

Acum 3 saptamani era jumatate sapata. presupun ca o pregateau pentru fundatia drumului.

Tu ai fost mai de curand? Vrei sa cumperi/ai cumparat acolo?

PS: nu am fost acum, cand au fost ploile astea.

#26
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Trec destul de des pe lângă.. Era vorba sa termine canalizarea și sa asfalteze pana în alegeri. Nu s-a făcut, alegerile au trecut și cred ca o sa mai dureze pana o sa se apuce serios de lucru.

#27
alext

alext

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.06.2002
Credeam ca au terminat canalizarea de mult.

Iar strada e jumate sapata, jumate la nivelul solului de ceva vreme....

#28
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
stai linistit......termina asfaltarea la urmatoarele alegeri

#29
alext

alext

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.06.2002
am fost zilel trecute pe acolo.
Am vazut ca la un capat de strada au pus bordurile si au adus si o mica gramada de piatra sparta.
Insa n-au facut decat cativa metri de bordura si atat.
Din ce am vazut, inca mai sunt constructii nefinalizate pe strada asta si presupun ca asteapta finalizarea tuturor constructiilor ca sa faca strada.

Astept cu interes...

#30
gy_xyz

gy_xyz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.06.2016
Are cineva vreo informatie utila pentru un potential cumparator al unui apartament in My Home Residence Berceni 3 ?

#31
ph21sng

ph21sng

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2016
Salutare,

Salut, La cat de greu merg lucrarile pe Solstitiului cred ca pana la urmatoarele alegeri vor termina.

#32
alext

alext

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.06.2002

View Postph21sng, on 04 iulie 2016 - 11:04, said:

Salutare,

Salut, La cat de greu merg lucrarile pe Solstitiului cred ca pana la urmatoarele alegeri vor termina.


Uite ca au asfaltat-o!

Din pacate nu au terminat dezvoltatorii lucrul in zona, asa ca praful va fi in continuare...

#33
Euuuuuuu123

Euuuuuuu123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.10.2016
Pentru cei care au rezervat apartamente in Solstitiului Residence bl. 4 am creat acest grup
https://www.facebook...36586373248894/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate