Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Happy Home Residence Berceni 2

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
bogdanditu

bogdanditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2008
A rezervat cineva pana acum un apartament aici? Se merita banii pentru un apartament cu 2 camere ? 43.000 euro pentru 60mp, decomandat. pretul e destul de piperat pt mine...ar veni pe 30 de ani 10mil pe luna. Unde pot afla plafonul maxim obtinut dupa valoarea salariului?

e cineva din complexul happy home residence?

#2
trick101

trick101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.09.2007
Salut,
Pentru viitorii vecini ai complexului am creat grupul de facebook https://www.facebook...sidenceBerceni2

Edited by trick101, 05 May 2014 - 19:38.


#3
RandomPixels

RandomPixels

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.05.2009
Salutare,

Sunt interesat de un apartament acolo, imi puteti spune daca ati intampinat ceva probleme ?

Multumesc!

#4
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Astia pe ce strada sunt ?

#5
stelca10

stelca10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.12.2014
Buna! A cumparat cineva cu banii cash?
Ma intereseaza modul cum a decurs la notar antecontractul/contractul.

#6
alexoi06

alexoi06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.05.2008
pare ca au ajuns la Happy Home Residence 6... 3 blocuri de 5 etaje pe strada Solstitiului. si-a luat careva aici?

#7
iulyanbr

iulyanbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.09.2008

 alexoi06, on 29 ianuarie 2015 - 09:26, said:

pare ca au ajuns la Happy Home Residence 6... 3 blocuri de 5 etaje pe strada Solstitiului. si-a luat careva aici?

maine ma voi deplasa acolo pentru rezervarea unei garsoniere in blocul 2 (bl.1 fiind deja ocupat ) voi face fotografii pe care am sa le postez aici...insa daca cineva a mai cumparat cu plata cash  ma intereseaza modul cum a decurs la notar antecontractul/contractul. Chiar trebuie facuta plata totala  in momentul incheierii antecontractului pentru a beneficia de acel discount de 5%? Nu mi se pare tocmai ok.

Edited by iulyanbr, 20 February 2015 - 11:00.


#8
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Nu inteleg de ce toti zic ca ansamblul este in Berceni. Posted Image
El se afla in Popesti Leordeni, jud. Ilfov...

#9
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Si ce relevanta are de ce judet/sector apartine, atata timp cat ai metroul aproape? Si Militari Residence apartine de sat Rosu, comuna Chiajna, si Cosmopolis apartine de Stefanestii de Jos, si Fortuna si Scandinavia apartin de Bragadiru. Sunt strict delimitari administrative.

In esenta, e tot zona Berceni :)

#10
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
E o chestiune ieftina de marketing.
Si blocul ala de pe Iuliu Maniu, de langa Politehnica se autointituleaza Cotroceni Residence si de fapt e in Militari.

#11
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Si ce relevanta are numele sau apartenenta administrativa? Eu am metroul la cateva minute de mers pe jos, drumul e complet asfaltat, in complex am gradinita, se va amenaja loc de joaca pentru copii, peste drum am farmacie, am Mega Image la 10 minute de mers pe jos, am Selgros, Lidl, Hornbach, Decathlon la cateva minute cu masina, am Sun Plaza foarte aproape, am parcul Tineretului si Brancoveanu la fel de aproape, am magazine de cartier la doi pasi, am spatiu verde in complex, am loc de parcare asigurat, asa ca nu vad unde e problema.

#12
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 ilestan, on 22 februarie 2015 - 12:47, said:

Si ce relevanta are numele sau apartenenta administrativa? Eu am metroul la cateva minute de mers pe jos, drumul e complet asfaltat, in complex am gradinita, se va amenaja loc de joaca pentru copii, peste drum am farmacie, am Mega Image la 10 minute de mers pe jos, am Selgros, Lidl, Hornbach, Decathlon la cateva minute cu masina, am Sun Plaza foarte aproape, am parcul Tineretului si Brancoveanu la fel de aproape, am magazine de cartier la doi pasi, am spatiu verde in complex, am loc de parcare asigurat, asa ca nu vad unde e problema.
Problema e ca o sa fie vesnic praf acolo si nu din cauza santierelor. IMGB + multe alte fabricute + lipsa copacilor + te afli in mijlocul baraganului (fost teren extravilan arabil) = praf din belsug.

#13
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

 Frankie, on 22 februarie 2015 - 16:52, said:

Problema e ca o sa fie vesnic praf acolo si nu din cauza santierelor. IMGB + multe alte fabricute + lipsa copacilor + te afli in mijlocul baraganului (fost teren extravilan arabil) = praf din belsug.
M-ati spart toti cu praful asta....
De zici ca se opreste la limita orasului bucuresti cu popesti....
Nu intra in bucuresti ca nu are buletin.......
Praf e peste tot si noroi .....poate nu ca aici dar exista

Va place la toti sa stati in fata laptop-ului si sa nu fiti de acord cu nimic

Aproape toti cumpara prin credit iar in bucuresti sunt preturi mai mari si nu te incadrezi

Crezi ca nu vede nimeni ca e praf sau noroi ...?????
Dar ce sa faci daca nu ai parinti care sa te ajute cu bani?
Sa stai cu chirie ? Sa platesti 200e pe luna?? Nu mai bine platesti de banii astka rata la casuta ta?

Asta e parerea mea . buna rea este parerea mea ....

Si eu as vrea sa stau la tineretului vis a vis de parc dar costa 80 000 doua camere.

#14
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Stau de ceva saptamani in noul apartament si crede-ma ca nu gasesti nici pe departe praful, poluarea fonica, noxele, traficul care erau in Militari sau Obor (am stat in aceste cartiere in chirie si stiu despre ce vorbesc).  Dimpotriva, este multa liniste, aerul e mult mai curat (simt asta pentru ca am astm bronsic), praful care exista e praf de pe santier si atat (si nici acela in cantitatile industriale pe care ti le imaginezi, se simte mai mult in cursul zilei, mai ales cand e cald, cand oricum sunt plecat la serviciu). Este mult mai mult praf si mult mai multa poluare in Berceni, cartierul vecin.

#15
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014

 Bebe_miezu, on 22 februarie 2015 - 21:17, said:



Aproape toti cumpara prin credit iar in bucuresti sunt preturi mai mari si nu te incadrezi

Crezi ca nu vede nimeni ca e praf sau noroi ...?????


In caz ca va era dor de blocurile comuniste infecte din Bucuresti: http://stirileprotv....-datornici.html

Mie scenele astea imi trezesc amintiri foarte neplacute din anii in care stateam in chirie cu toate babele mahalagioaice pe scara blocului, dar care nu erau in stare sa isi plateasca intretinerea, prin urmare intr-o perioada s-a sistat gazul catre toti locatarii din aceasta cauza.

#16
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

 ilestan, on 23 februarie 2015 - 07:23, said:


In caz ca va era dor de blocurile comuniste infecte din Bucuresti: http://stirileprotv....-datornici.html

Mie scenele astea imi trezesc amintiri foarte neplacute din anii in care stateam in chirie cu toate babele mahalagioaice pe scara blocului, dar care nu erau in stare sa isi plateasca intretinerea, prin urmare intr-o perioada s-a sistat gazul catre toti locatarii din aceasta cauza.
Hai ma Iliestan ...cum poti sa arati asa ceva .. .cand blocurile alea vechi si comuniste ( unde daca mergi putin mai tare iti bate vecina in calorifer) curge miere ...

Lasa-i pe astia cu casa de la mamica sa vorbeasca ..,......

#17
iulyanbr

iulyanbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.09.2008
a rezervat cineva in acest ansamblu :  www.sudrezidential.ro/happy-home-residence-6/  ?

#18
iulia28ana

iulia28ana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.03.2015
Buna
Pentru cei din Happy Home Residence 6 am creat grupul  https://www.facebook...52254295052153/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate