Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pareri Neofort Rezidential

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#37
ailito22

ailito22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.07.2012
eu am vrut anu trecut sa cumpar un ap de 2 cam , in complexul de la ferdinand si desi pe site-ul lor scria ca se poate negocia, ca se pot face rate la dezvoltator, totul foarte ok si prietenos cu clinetul... cand ne-am dus acolo nimic din toate astea. pretul fix fix, nu am putut negocia nimic si nici vorba de rate la dezvoltator. Nu mi-a placut. Daca una scrii pe site, pai ma astept asa sa fie! in final nu am mai cumparat la ei. putin cam mari si preturile mi s-au parut avand in vedere ca in living iti baga si bucataria si te fura maxim la suprafata in felul asta. 2 camere decomandat .. ya right!
Nici nu am mai ajuns sa ma interesez sincer de tot ce inseamna partea de structura pentru ca din prima nu m-am putut intelege cu ei. Iar doamna agent de la ei care s-a ocupat de noi, Nicoleta, ingrozitor a fost. Pur si simplu am vazut total dezinteres. Abia vorbea, nu s-a sinchisit catusi de putin sa vad si eu ca incearca sa ne ajute cumva sau sa ne faciliteze ceva.



ps: cand vad si ce mesaje s-au trimis mai sus de la un reprezentant de-al lor, asta spune multe. cum sa nu te duca mintea suficient incat sa nu dai curs unor atacuri pe care le mai consideri si nefondate, si sa incerci sa ramai intr-o sfera profesionala si educata. daca ei sunt multumiti de ap pe care le vand, nu trebuie sa demonstreze nimic nimanui, clientii vin singuri daca e ceva bun si calitativ acolo.

#38
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Greseala ta si a multora de pe site-ul asta si de pe majoritatea site-urilor defapt. este ca nu va duceti acolo cu un avocat. Ia sa vezi cum se schimba ca prin minune situatia iar discutia ia  o alta intorsatura, in avantajul tau in proportie de 90%.

Inclusiv cand mergi sa iei imprumutul de la banca trebuie sa mergi cu avocatul dupa tine. Sa vezi atunci cate lucruri nu mai sunt imposibile si defapt chiar se pot negocia, culmea, sunbstantial.

#39
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017
Am auzit ca vor construi un bloc imens, era vorba de 200 sau 300 de apartamente pe Nerva Traian, stie cineva ceva despre? Nu am gasit informatii decat pe siteul lor. Ma interesa cand incep si cand se termina blocul sau blocurile.
Daca stie cineva ceva, pls o informatie.

Edited by Fastless, 30 June 2017 - 17:57.


#40
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017

View PostFastless, on 30 iunie 2017 - 17:31, said:

Am auzit ca vor construi un bloc imens, era vorba de 200 sau 300 de apartamente pe Nerva Traian, stie cineva ceva despre? Nu am gasit informatii decat pe siteul lor. Ma interesa cand incep si cand se termina blocul sau blocurile.
Daca stie cineva ceva, pls o informatie.

Au împrejmuit spațiul cu Neofort 60 sau ceva de genul lângã cele 2 blocuri de la new times residence. In fata blocurilor ãlora probabil.

#41
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View PostApostolulAndrei, on 30 iunie 2017 - 19:11, said:

Au împrejmuit spațiul cu Neofort 60 sau ceva de genul lângă cele 2 blocuri de la new times residence. In fata blocurilor ălora probabil.
TNX

#42
colys67

colys67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.05.2007
Si eu sunt interesat dar cel putin acum le zic pas.
Am vorbit cu o tipa de la ei si mi-au trimis pe email planurile si preturile.
20 de modele dar dupa parearea mea  multe sunt prost compartimentate si majoritatea au balcoane ft mici. Eu am gasit cam 6 modele ok pentru gustul meu, dar .
Preturile de lista ft mari, putin peste 1800e/(mp util fara balcon) cu un avans de 5%, 1750 cu avans de 30%, 1700 cu avans de 90% :)
Constructor: Ayka Construction.
Finalizare: 20 de luni din momentul inceperii constructiei.  Aici ar trebui neparat pus penalizari. (putin offtopic stiu ca cele 2 blocuri din spate de la NewTimes ar fi trebuit sa fie gata in 1-2 luni, dar cred ca mai dureaza 1 an. Nu a vrut sa puna penalizari daca nu livreaza la o anumita data, deci nu a avut niciun motiv sa licreze la timp)

#43
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017

View Postcolys67, on 17 iulie 2017 - 15:51, said:

Preturile de lista ft mari, putin peste 1800e/(mp util fara balcon) cu un avans de 5%, 1750 cu avans de 30%, 1700 cu avans de 90% Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image
Ce bataie de joc...acum vreo cateva luni in zona era cam 1300-1400 MP util. Trebuie sa fii un pic deranjat la cap sa dai avans 90% pe o promisiune dar sigur se vor gasi amatori.
Referitor la NewTimes, trec zilnic pe langa blocuri si nu prea vad activitate - au pus geamurile si usile la un bloc dar cam atat...pare ca mai e mult de lucru.

#44
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017
Am sunat la ei pt. garsoniere si alea mici sunt deja vandute toate.... Ca investitie am considerat ca sunt scumpe, dar se pare ca se vand si asa.... :(, nu cred ca mai bag bani in apartamente.
Imi iau casa :00

#45
SergLu

SergLu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.09.2017

View Postcatal1n2000, on 31 martie 2017 - 20:45, said:

Am trecut azi prin zona la Orhideea si am vazut ca acelasi dezvoltator construieste un bloc chiar langa pasajul Basarab. Cred ca sun 2-3 metri intre bloc si masinile care trec pe pasaj. Nici nu stiam ca primaria da aprobare pentru o constructie asa apropiata de pasaj. Cei care cumpara acolo nu vor putea sta cu geamul deschis niciodata. Azi turnau placa pe la etajul 3. Niciun muncitor nu avea echipament de protectie. Cred ca acest constructor vrea sa reduca costurile si nu le-a mai dat casti.

O sa mai pun poze daca mai trec prin zona.
Pagina este
http://www.ansamblu-...ential-orhideea
Am fost ieri

Attached Files



#46
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View PostSergLu, on 14 septembrie 2017 - 10:27, said:

Am fost ieri
Niste poze cu muncitorii fara casti? erau utile ca si dovada... Posted Image, nici cand am insistat sa intru in santier, nu am fost lasat, cat despre echipamente, poate ai nimerit in pauza, pt ca toti erau echipati.
Doar prin periferii mai gasesti muncitori la bustul gol si fara casti. In centru nu prea am mai vazut, umbla ITM-ul si abia asteapta sa bage la bugetul de stat.
Noi avem echipe de montaj la blocurile din Politehnica si nu vrei sa stii cate controale au venit pana acum, unde sunt hamurile, unde e casca, unde e apa etc. E destul de greu sa lucrezi complet echipat la 30 de grade, oricata apa ai bea.

Edited by Fastless, 15 September 2017 - 09:10.


#47
Alexozaur

Alexozaur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.10.2017

View PostJoakin, on 31 martie 2017 - 08:36, said:

De veghe in lanul de secara...
Calitate dom'le in Neofort Partz 57...
Fratilor, daca citeam toate ciudateniile scrise aici despre neofort poate nu cumparat si ma bucur ca abia acum am citit. Este clar ca e vorba despre o lupta acerba intre concurenta sau niscai cumparator nemultumit:). Sunt viitor proprietar a unui apartament  in neofort 57 pe strada tepes voda 37-39. Sunt inginer constructor de profesie si va pot spune ca am supravegheat multe santiere in cei 14 ani de experienta. Nu stiu cum sunt celelalte proiecte neofort, dar acesta din Tepes Voda este ireprosabil din punct de vedere al structurii (2 subsoluri la 5 etaje pe o amprenta de 900 mp)...asta este un bloc care la cutremur eventual se rastoarna cu totul dar de prabusit niciodata :). Betonul folosit marca Lafarge si in completare Holdcim ca au avut probleme cei de la Lafarge o perioadfa. Legat de arhitectura trebuie sa recunosc ca pe teritoriul Bucurestiului nu am vazut ceva mai interesant (nu pot spune frumos neaparat). E un joc de volumetrii foarte complex si atipic mentalitatii actuale as putea spune. Ce mi-a placut in mod deosebit a fost casa scarii extrem de generoasa si faptul ca este luminata natural de un luminator de 50 mp de la ultimul nivel. Apartamentele destul de mici ca na, asta se vinde cel mai usor. Eu personal le-am cerut un apartament facut la comanda pe o suprafata de 88 mp utili +terasa de 16 (5x3,2). Pretul a fost unul  corect raportat la avansul pe care l-am dat. Locul de parcare este 10.000 euro tva inclus (nu stiu daca se va pastra acest pret, deoarece sunt curtati de proprietarii apartamentelor din DV24 care vor sa cumpere parcare la ei, in DV24 am inteles ca sunt la pretul de 20.000+TVA). In procesul achizitiei am interactionat cu omul lor de vanzari Sasha. Prima discutie telefonica a fost total atipica :) Buna ziua, ma intereseaza un apartament de 3 camere; Cumparati cu credit sau cash; Ce importanta are?; Are, in functie de avans puteti obtine un pret preferential; Cu cash voi cumpara!; Cumparati apartamentul pentru investitie sau pentru locuit?;  Din nou, ce importanta are?; Are, pentru investitie va pot sugera si alte oportunitati; pt investitie (am zis, desi loi locui in apartamentul pe care l-am cumparat); Atunci nu va recomand sa investiti intr-un apartament de 3 camere deoarece are un raport la inchiriere destul de slab, iar in cazul re-vanzarii il vindeti mult mai greu. Va recomand un bloc in zona Mosilor unde puteti cumpara 2 garsoniere la acelasi pret si optineti o chirie de 800 euro sau le revindeti si castigati un profit de 20.000 cand proiectul este gata.....; Am zis ca omul e nebun, vreau sa cumpar si nu vrea sa-mi vanda :). Discutia a continuat mai mult, dar la final am ramas placut surprins deoarece mi-am dat seama ca discut cu un reprezentant al unei firme axata pe investitii. Mi s-a propus chiar sa fiu partener in alte proiecte daca vin cu un aport capital. In functie de suma investita ti se da un numar de apartamente sau o parte de profit.
Indiferent ce s-ar spune despre ei, eu v-am relatat experienta mea cu ei care a fost una comico-profitabila.
Legat de fierul ruginit :))) Nu fiti naivi, blocurile ceausiste stateau cu armatura la vedere 4-8 ani. A se vedea toate blocurile asa numite monolit de pe Bulevardul Decebal, Calea Calarasilor, Nerva Traian, Octavian Goga, Bulevardul Unirii, Splaiul Unirii, Theodor Sperantia, Calea Vitan (zona MALL), Ion Pillat. Aceste blocuri au fost incepute in 1988 si s-a reluat procesul de construire in 92' 94 si chiar 96 si voi va faceti griji de armatura ce sta la vedere cateva saptamani.
Rautaciosilor le doresc bunatate, cumparatorilor le doresc abilitate de a citi printre randuri, concurentei ii doresc perseverenta...fara concurenta totul ar merge mai prost :)
Sa traiti!

#48
Andrei221

Andrei221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 04.02.2006
n-am vazut post mai comic de cand stau pe forum din 2006 :))

#49
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Ca sa ajungi agent imobiliar sau reprezentant de vanzari...trebuie sa faci o scoala,ceva acolo sau trebuie doar papagal mult si vrajeala cat cuprinde?!?
Intreb asa in general,nu pe cineva anume.

#50
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
@Alexozaur Oh my goodness, oh my dayum!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DcJFdCmN98s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by denisen, 21 October 2017 - 20:03.


#51
colys67

colys67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.05.2007
Are cineva numarul dezvolatorului Neofort60 de la Timpuri Noi? Din ce am inteles nu  este direct Neofort ci un partener.
Pe autorizatia de demolare apare ca beneficiar Elegance Construct SRL, am gasit un numar de tel al lor (0730669656) dar nu a raspuns nimeni.

#52
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
https://www.ansamblu...-mihai-bravu-59
Ca fapt divers , e normal sa se ingroape tevile de canalizare in fundatie precum fac baietii astia aici ?

#53
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostAlexozaur, on 13 octombrie 2017 - 11:38, said:

Nu stiu cum sunt celelalte proiecte neofort, dar acesta din Tepes Voda este ireprosabil din punct de vedere al structurii (2 subsoluri la 5 etaje pe o amprenta de 900 mp)...asta este un bloc care la cutremur eventual se rastoarna cu totul dar de prabusit niciodata


Am trecut pe acolo chiar alaltaieri. E terminat blocul intradevar, insa nelocuit. 100% din ferestre dau spre un teren de sport, deci toata vara , o viata de acum inainte o sa aveti companie.

Despre constructie, nu stiu ce sa zic ca nu sunt expert. Am gasit doar un film. Enjoy.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MqxAoz6uowo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bogotta, 18 February 2018 - 10:41.


#54
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View PostBogotta, on 18 februarie 2018 - 10:41, said:

Am trecut pe acolo chiar alaltaieri. E terminat blocul intradevar, insa nelocuit. 100% din ferestre dau spre un teren de sport, deci toata vara , o viata de acum inainte o sa aveti companie.

Despre constructie, nu stiu ce sa zic ca nu sunt expert. Am gasit doar un film. Enjoy.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MqxAoz6uowo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E o scoala de copii surdomuti, cat zgomot crezi ca pot sa faca? Posted Image

100% ferestre pe o singura fatada, really?

Blocul nici nu poate fi locuit, in conditiile in care nu e gata si nu exista receptia.
Noi am furnizat si montat termopanele in acest bloc, mai au inca de lucuru.

Edited by Fastless, 20 February 2018 - 12:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate