Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pareri Neofort Rezidential

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#55
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017
Eu locuiesc in cartier. Stiu ce oameni intra pe terenul ala de sport si ce zgomot fac vara.

Am vazut ca blocul e nelocuit. Am zis doar ca pe afara e terminat. Ma rog, succes la locuit. Aveti legatura.Posted Image

#56
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View PostBogotta, on 21 februarie 2018 - 05:56, said:

Eu locuiesc in cartier. Stiu ce oameni intra pe terenul ala de sport si ce zgomot fac vara.

Am vazut ca blocul e nelocuit. Am zis doar ca pe afara e terminat. Ma rog, succes la locuit. Aveti legatura.Posted Image
Habar nu ai despre ce vorbesti. Nu stiu care este interesul unor bagatori de seama sa posteze prostii aiurea, probabil, acumulezi puncte postari or something.
Nu locuesc in acest bloc si nici nu am cumparat aici nimic, daca acceptam barter pt tamplarie, era altceva. De cand am luat masuratorile si de cate ori am fost aici la fazele de executie, nu am vazut in 2 luni tipenie de om pe stadion, iar legat de vara, vara copii nu sunt in vacanta?
Repet e un subiect absolut minor si lipsit de importanta, dar ma enerveaza bagatorii in seama care mai arunca si ei cate o postare aiurea...

Edited by Fastless, 21 February 2018 - 12:03.


#57
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View PostFastless, on 21 februarie 2018 - 11:50, said:

De cand am luat masuratorile si de cate ori am fost aici la fazele de executie, nu am vazut in 2 luni tipenie de om pe stadion, iar legat de vara, vara copii nu sunt in vacanta?


Pai tocmai asta a zis si el. Nu copiii sunt problema, ci alte persoane care intra pe teren.

#58
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017

View PostFastless, on 21 februarie 2018 - 11:50, said:

probabil, acumulezi puncte postari or something.



Bine, cum zici tu.

#59
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View PostFastless, on 20 februarie 2018 - 12:35, said:

E o scoala de copii surdomuti, cat zgomot crezi ca pot sa faca? Posted Image

looooooooool deci am murit

#60
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View Postzavalita, on 26 februarie 2018 - 21:36, said:

looooooooool deci am murit
N-ai decat! Deci :)

#61
Ruxman

Ruxman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.02.2018
Buna ziua,

Vad ca sunt pareri pro si contra celor de la Neofort, care ajuta sau nu persoanele care chiar sunt in cautare de raspunsuri referitoare la constructiile lor....
Eu sunt interesata de constructia lor de la Mihai Bravu Neofort 59.
Ma poate ajuta cineva cu detalii? A cumparat cineva deja acolo?
Multumesc anticipat!

#62
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
ATENTIE: Neofort nu este constructor in mai mult de 50% dintre blocurile pe care le are la vanzare. Gigel construieste si Neofort vinde..

Inainte sa cumparati si sa ascultati povestile foarte ok ale consultantiilor Neofort cereti si parerea unui inginer in constructii. Am vrut sa cumpar ( nu vreau sa spun in care Neofort ca sa nu se interpreteze ) si prietenul meu care era inginer constructor m-a sfatuit sa nu iau. Eu am avut incredere in el voi puteti sa aveti incredere in al vostru.

#63
danut_ps

danut_ps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 22.05.2005

View PostPatrick007, on 28 februarie 2018 - 16:30, said:

ATENTIE: Neofort nu este constructor in mai mult de 50% dintre blocurile pe care le are la vanzare. Gigel construieste si Neofort vinde..
Zi-mi un bloc construit de ei. Din ce stiu eu, neofort este agentie imobiliara. Gigel construieste un bloc, neofort rezerva niste apartamente acolo apoi le pun pe site. Cand te duci la gigel sa ceri oferta, iti spune ca nu mai are nimic la vanzare. Acelasi bloc il gasesti la neofort, care ....are apartamente in acel bloc, la un pret mai mare cu 5k euro sa zicem.

Nu am sapat, nu m-am interesat, daca gresesc imi cer scuze. Insa asta am patit cu un bloc, care spre surprinderea mea avea toate apartamentele rezervate...desi nici nu aveai ce sa vezi. Acelasi bloc era pe site la neofort, cu alte preturi.

#64
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View Postdanut_ps, on 02 martie 2018 - 14:37, said:

Zi-mi un bloc construit de ei. Din ce stiu eu, neofort este agentie imobiliara. Gigel construieste un bloc, neofort rezerva niste apartamente acolo apoi le pun pe site. Cand te duci la gigel sa ceri oferta, iti spune ca nu mai are nimic la vanzare. Acelasi bloc il gasesti la neofort, care ....are apartamente in acel bloc, la un pret mai mare cu 5k euro sa zicem.

Nu am sapat, nu m-am interesat, daca gresesc imi cer scuze. Insa asta am patit cu un bloc, care spre surprinderea mea avea toate apartamentele rezervate...desi nici nu aveai ce sa vezi. Acelasi bloc era pe site la neofort, cu alte preturi.
Apropos de preturi, nu stiu despre ce vorbesti, experienta mea e ca au cele mai mici ever preturi :)
Am primit un newsletter, dupa ce am cumparat deja intr-un bloc vandut de ei, iar preturile de acolo sunt contrare parerii tale : https://goo.gl/eB7yzP

#65
Ruxman

Ruxman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.02.2018
Ma bucur, ca in sfarsit exista cineva care a si cumparat de la ei, nu doar pareri generale ale .
Am rugamintea sa mi spui si mie parerea ta despre apartamentul cumparat si daca vrei si in care din ele pt a mi putea face o parere. Imi poti trimite in privat, daca nu vrei sa faci publice parerile, sincere, pe care le ai. :)
Multumesc anticipat!

Edited by Ruxman, 06 March 2018 - 22:04.


#66
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View PostRuxman, on 06 martie 2018 - 22:03, said:

Ma bucur, ca in sfarsit exista cineva care a si cumparat de la ei, nu doar pareri generale ale .
Am rugamintea sa mi spui si mie parerea ta despre apartamentul cumparat si daca vrei si in care din ele pt a mi putea face o parere. Imi poti trimite in privat, daca nu vrei sa faci publice parerile, sincere, pe care le ai. Posted Image
Multumesc anticipat!
Am mai spus ca am cumparat in Bulevardul Timisoara. Am cumparat 2 apartamete mici de 2 camere, unul e fara balcon. La etajele 11 si 13. Acum sunt in discutii (am rezervat) inca pt unul la et 13. Blocul e aproape gata, spun aproape pt ca atunci, cand au vrut sa obtina receptia, au fost obligati sa schimbe tamplaria de PVC in alta de aluminiu si cu aceasta ocazie au schimbat si fatada si placarile din balcoane. Blocul are 2 subsoluri, adapost antiatomic, generator autonom, mai putin ma intereseaza pt ca nu voi sta acolo.
Finisajele par a fi ok, au 2 sau 3 lifturi, blocul se prezinta bine tinand cont ca a fost facut acum 10 ani. Am cumparat pentru inchiriere si cred ca am avut ceva bafta sa prind 2-3 apartamente la preturi de garsoniere intr-un bloc gata, din ce am inteles, apartamente mici nu mai au la vanzare.
Exista alt forum despre acest proiect, dar nici acolo din pacate nu am gasit nici un cumparator. Am inteles ca au vandut vre-o 70-80 de aparatamente din 130-140 nu sunt sigur, sunt locatari mutati din ce am vazut, dar se pare ca majoritatea nu se grabesc desi sunt deja proprietari, am fost luni acolo pe seara si era plina parcarea de masini, e lene mare sa fie bagate in subsol. Sunt in proces de mobilare si amenajare si vreau sa le scot la inchiriere. Probabil in 2-3 saptamani.
Au si o problema cu accestul in complex, am inteles ca asteapta de 3 luni, desi au aprobarea sa fie executata o trecere semaforizata de pietoni la intrarea in complex. Vor so faca ei, dar nu pot, pt ca trebuie sa fie facuta musai de cei de la RATB, dar cei de la RATB spun ca nu au fonduri, s-au oferit sa le dea ei, dar nu exista nici o cale juridica etc, o birocratie naspa. Au promis ca pana in vara va fi trecerea acolo. pe mine nu ma deranjeaza, dar pe cei fara masini da, pt ca efectiv nu ai cum sa treci strada ca si pieton.

Edited by Fastless, 07 March 2018 - 10:14.


#67
adinagl

adinagl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2018
Buna,

despre Neofort 49, cel din gorjului are cineva informatii? A rezervat cineva acolo?

#68
dianapirlea

dianapirlea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2018
Buna ziua! m-ar interesa niste pareri de la cineva care a CUMPARAT un imobil intr-unul din complexele Neofort. Personal sunt interesata de complexul Neofort 73 din zona Grozavesti care este gata in iunie 2018. As vrea sa stiu ce parere aveti de calitatea materialelor folosite, raport pret-calitate, profesionalismul reprezentantilor. De asemenea daca aveti informatii despre constructorul Ayka Construction. Multumesc anticipat!

#69
catal1n2000

catal1n2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 22.06.2009
Eu sincer nu vad cum cineva ar putea cumpara un apartament intr-un astfel de bloc. Lucrez in zona si am observat evolutia lucrarilor in ultimul an de la o zi la alta iar cel putin aparent calitatea lucrarilor este una care lasa de dorit. De ex: toti pereti sunt din BCA, izolatia fara vata minerala intre etaje, lucrari facute la temperaturi negative, etc.
Pe de alta parte sunt niste dezavantaje evidente:
- blocul este la 5 m de pasajul Basarab. Practic acolo nu o sa ai niciodata ca vei locui acolo liniste. Chiar si la cele mai libere ore tot o sa treaca o masina la 10 secunde. In orele de varf coada de masini este la geamul tau
- sub pasajul Basarab este un fel de “WC” public combinat cu o ghena de gunoi. Poti face o vizita sa te convingi.


#70
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Umbla o poza pe facebook cu un bloc de la grozavesti care avea stalpii strambi. De aici o fi?

#71
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View PostAfroditu, on 09 mai 2018 - 12:04, said:

Umbla o poza pe facebook cu un bloc de la grozavesti care avea stalpii strambi. De aici o fi?

Nu știu sigur de unde e aia in Grozăvești, dar sigur nu e de aici, pt ca aici nu au deloc stâlpișorii aia de înrămare a zidariei pe console (aia care erau "strâmbi" in fotografia aia), obligatorii conform normelor actuale de execuție a zidariilor, inclusiv la pereții care nu sunt in consola, fie ei exteriori sau interiori/pe holuri.

Edited by ProhilRezidential, 09 May 2018 - 19:09.


#72
simsim12

simsim12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2015

View Postadinagl, on 02 aprilie 2018 - 16:08, said:

Buna,

despre Neofort 49, cel din gorjului are cineva informatii? A rezervat cineva acolo?

Buna! Ai mai cautat informatii despre blocul neofort 49? Ai informatii despre el?
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate