Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Her (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

View PosttheMisuser, on 23 ianuarie 2014 - 12:30, said:

Asta mi s-a parut amuzant.
E la un pas de a fi parasit si de femeia gonflabila Posted Image


Sa nu uitam totusi sistemul asta de operare i-a adus si lui o femeie vie sa o sexeze.
Ca el nu a vrut asta e...

#20
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostRepulse #, on 23 ianuarie 2014 - 12:36, said:

Sa nu uitam totusi sistemul asta de operare i-a adus si lui o femeie vie sa o sexeze.
Ca el nu a vrut asta e...
Aia a fost in luna de miere.. :)

#21
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013

View PosttheMisuser, on 23 ianuarie 2014 - 12:28, said:

N-am vazut Arizona Dream. Merita ? (muzica din el e buna totusi)
Kusturica. Merita Posted Image

View PosttheMisuser, on 23 ianuarie 2014 - 12:28, said:

Dar omul in dorinta (noua a) lui de parteneri sexuali artificiali de plastic, inghite pe nemestecate situatia.
What? Nu e vorba de sex (sexul a venit apoi, drept "bonus", ca in orice relatie, dar nu asta a fost interesul principal), ci de compatibilitate psihica/intelectuala/afectiva/whatever. El asta a cautat, un prieten/sprijin/ceva al lui. Ca ulterior s-a dezvoltat prietenia, e partea a doua.

Sistemul ala de operare e de fapt un mijloc prin care se suprinde expres lipsa compatibilitatii intre oameni, faptul ca ei (oamenii, nu sistemele de operare) sunt diferiti si nu isi pot schimba natura unul de dragul celuilalt, faptul ca traiesc si iubesc diferit, ca vor lucruri diferite etc etc etc. Poti foarte bine sa inlocuiesti sistemul de operare cu o femeie, ideea e aceeasi - doar ca atunci cand te folosesti de un sistem de operare, e mult mai evidenta.

Edited by HighHopes, 23 January 2014 - 12:45.


#22
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

View PosttheMisuser, on 23 ianuarie 2014 - 12:38, said:

Aia a fost in luna de miere.. Posted Image


Conteaza ?
Nu e un gest frumos ?

#23
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostRepulse #, on 23 ianuarie 2014 - 12:40, said:

Conteaza ?
Nu e un gest frumos ?
Doar nu era sa faca gesturi urate in luna de miere :)

View PostHighHopes, on 23 ianuarie 2014 - 12:39, said:

Kusturica. Merita Posted Image
Ok.

View PostHighHopes, on 23 ianuarie 2014 - 12:39, said:

What? Nu e vorba de sex (sexul a venit apoi, drept "bonus", ca in orice relatie, dar nu asta a fost interesul principal), ci de compatibilitate psihica/intelectuala/afectiva/whatever. El asta a cautat, un prieten/sprijin/ceva al lui.
Cre' ca Platon se rasuceste in mormant :)

View PostHighHopes, on 23 ianuarie 2014 - 12:39, said:

Ca ulterior s-a dezvoltat prietenia, e partea a doua.
Adica sexul. Care se stie, era normal sa se intample, ca doar erau compatibili Platonic..

View PostHighHopes, on 23 ianuarie 2014 - 12:39, said:

Sistemul ala de operare e de fapt un mijloc prin care se suprinde expres lipsa compatibilitatii intre oameni, faptul ca ei (oamenii, nu sistemele de operare) sunt diferiti si nu isi pot schimba natura unul de dragul celuilalt, faptul ca traiesc si iubesc diferit, ca vor lucruri diferite etc etc etc. Poti foarte bine sa inlocuiesti sistemul de operare cu o femeie, ideea e aceeasi - dor ca atunci cand te folosesti de un sistem de operare, e mult mai evidenta.
Adica suntem alienati. Cu asta sunt de acord. Filmul surprinde perfect dizolvarea societatii in atomi.

#24
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postedigee, on 23 ianuarie 2014 - 12:23, said:

O singura adnotare: Rooney Mara tot nu-mi place ,indiferent ce face. Vad ca e o tendinta acum  ,cam hipster-easca la Hollywood de a se promova actrite uratele (sa nu zic altceva).Mai e si pustoaica ai irlandeza Saoirse Ronan.
S-a plictisit lumea de blonde perfecte, trase la indigo. Iar acum, ca o avem pe Jennifer Lawrence peste tot, restul au devenit inutile. Posted Image
Prin Europa nu-s astfel de probleme, ex francezii, care au si ei bineinteles cateva femmes fatale, dar in majoritatea productiilor folosesc actrite comune (dar talentate), care se pliaza perfect pe realismul cinematografiei din Hexagon.

[ http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aeNAqRB_460sa.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PosttheMisuser, on 23 ianuarie 2014 - 12:46, said:

Cre' ca Platon se rasuceste in mormant Posted Image
Ba nu, e bine-mersi, l-am vazut mai devreme pe forum cerand detalii despre dieta Dukan.

Edited by Mocebon, 23 January 2014 - 13:04.


#25
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013

View PosttheMisuser, on 23 ianuarie 2014 - 12:46, said:

Cre' ca Platon se rasuceste in mormant Posted Image
Pentru ca n-ai vazut filmul, poate Posted Image
Cand si-a luat sistemul de operare nu l-a luat ca sa faca sex/se indragosteasca. L-a luat pe post de agenda, de constiinta, de cineva care sa-i faca treburile si cu care sa vorbeasca...a si specificat. Uita-te din nou.

Edited by HighHopes, 23 January 2014 - 12:57.


#26
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostHighHopes, on 23 ianuarie 2014 - 12:56, said:

Pentru ca n-ai vazut filmul, poate Posted Image
Cand si-a luat sistemul de operare nu l-a luat ca sa faca sex/se indragosteasca. L-a luat pe post de agenda, de constiinta, de cineva care sa-i faca treburile si cu care sa vorbeasca...a si specificat. Uita-te din nou.
Pai da.
Iar evolutia contine in sine prezumtia ca Platonismul duce la sex. Ca inteligenta (chiar si artificiala) duce la sex.
Ceea ce e eronat. Dar foarte digerabil de omul modern, alienat, care are deja in capatana lui aceasta dorinta.
Vibratoare, parteneri gonflabili, etc. Doar creier le mai lipseste si am terminat-o cu omul de langa noi.

#27
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View PostMocebon, on 23 ianuarie 2014 - 12:55, said:

S-a plictisit lumea de blonde perfecte, trase la indigo. Iar acum, ca o avem pe Jennifer Lawrence peste tot, restul au devenit inutile. Posted Image
Prin Europa nu-s astfel de probleme, ex francezii, care au si ei bineinteles cateva femmes fatale, dar in majoritatea productiilor folosesc actrite comune (dar talentate), care se pliaza perfect pe realismul cinematografiei din Hexagon.

Imi plac si mie de exemplu ,chiar mult, Charlotte Gainsbourg(daca tot veni vorba de frantuzoaice) ,Emmanuelle Devos si altele care numai "frumusele" nu pot fi considerate. Dar la Mara asta  apare pe coperti si e exemplu de frumusete .WTF! Am vazut vreo 3 filme cu ea si n-am inteles care-i spilul. Vorbesc de actorie.
Lawrence e prea maroaica are, vreo 100 de alunite si are niste maini ca 2 seturi cu cate 5 crenvusti. Nu e exemplul cel mai potrivit. Mai bine Margot Robbie asta din Lupul lui mosh Scorsese ar fi genul..

Edited by edigee, 23 January 2014 - 13:16.


#28
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PosttheMisuser, on 23 ianuarie 2014 - 12:46, said:

Adica sexul. Care se stie, era normal sa se intample, ca doar erau compatibili Platonic..
Omul nostru a facut abstractie de tot. El nu a vazut un sistem de operare, ceva facut din 1 si 0 ci a vazut o persoana...iar relatiile la distanta sunt o realitate.
El a vazut o fiinta in spatele vocii, o fiinta cu emotii si ganduri personale, influentate de propria lui personalitate astfel incat sa fie cat mai compatibili...
SI cum in final nu a fost singurul care a patit asta inseamna ca exact cu acest gand a fost conceput sistemul asta de operare.

Se bate un apropo catre Siri-ul de la Apple si in The Big Bang Theory este un episod intreg unde Raj incearca ceva cu Siri...

Ma rog, intr-o societate unde e din ce in ce mai obositor sa iti gasesti pe cineva datorita diferitelor standarde ridicole ridicate de cultura, moda sau mai stiu eu ce, omul asta s-a gandit ca e atat de usor sa relationeze cu sistemul de operare incat '' he just went with it '' cat mai firesc a crezut.

#29
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
Am vazut doar trailer-ul, dar mi se pare atat de sec; toata ideea filmului, de fapt

#30
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostM0n0, on 23 ianuarie 2014 - 13:25, said:

SI cum in final nu a fost singurul care a patit asta inseamna ca exact cu acest gand a fost conceput sistemul asta de operare.
Hidden feature :)
La asta nu m-am gandit. Posibil.
Chiar foarte posibil, ca mi-l amintesc pe tip cum urmarea pe niste scari (de metrou ?) trecatorii si toti zambeau ca el cu displayu' in mana si casca in ureche..

View PostM0n0, on 23 ianuarie 2014 - 13:25, said:

Ma rog, intr-o societate unde e din ce in ce mai obositor sa iti gasesti pe cineva datorita diferitelor standarde ridicole ridicate de cultura, moda sau mai stiu eu ce, omul asta s-a gandit ca e atat de usor sa relationeze cu sistemul de operare incat '' he just went with it '' cat mai firesc a crezut.
Asta zic si eu. We are f***ed up.

View PostM0n0, on 23 ianuarie 2014 - 13:25, said:

Se bate un apropo catre Siri-ul de la Apple si in The Big Bang Theory este un episod intreg unde Raj incearca ceva cu Siri...
We want this ! Am zis eu.. :D

Una din proprietatile fiintei (artificiale) create de noi, acum si cu rol sexual, e ca ne e supusa noua si e exact asa cum ne dorim noi. Iar filmul vine sa spulbere aceasta prezumtie. Poate-ti da papucii totusi, nu ? :)

View Posts-brody, on 23 ianuarie 2014 - 13:33, said:

Am vazut doar trailer-ul, dar mi se pare atat de sec; toata ideea filmului, de fapt
Citeste cat ne zbatem noi aici cu intelegerea lui, poate-ti faci o idee mai documentata.

#31
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Eu ma intreb daca dintre ceilalti 641 erau si dudui...

#32
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013

View Postg3nov3s3, on 23 ianuarie 2014 - 13:07, said:

Cum naiba, tipul arata ca un pederast din anii '70!
Hmmm...eu l-am vazut masculin, barbatesc, serios. Pantalonii cu talie joasa la barbati sunt dizgratiosi, niciodata nu mi-au placut.

#33
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

View Postedigee, on 23 ianuarie 2014 - 13:57, said:

Eu ma intreb daca dintre ceilalti 641 erau si dudui...


Erau.
Zicea vecina lui ca are o colega la munca intr-o relatie cu un sistem de operare.
Si nu era al ei preciza asta ranjind.

#34
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Oare ajung si din astia la Cheaters? Ceva gelozii pe acolo...

#35
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Acesta este un film prost. Cu un actor care arata ca un prost, cu un scenariu prost, cu un final prost. Vocea lui Scarlett devenise enervanta la un moment dat. Se pare ca viitorul va fi dominat de asiatici. Si ce-a fost in mintea alora de au imbracat actorii in halul ala? Voiau sa-si bata joc de ei si nu stiau cum? Deci un film prost. Cu P.

#36
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
Mi s-a parut un film bun daca te prinde. Nu are clisee, scenariu original, sunet ok.
Daca nu te prinde, e plictisitor si atat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate