Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Infiintare SRL-D

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bigpaulie

bigpaulie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.10.2013
Buna ziua ,

As dori sa va adresez o intrebare legata de infiinatrea unei societati comerciale , intrebarea este in condintiile in care am fost condamnat la o pedeasa de 2 ani cu suspendare si 5 ani de incercare sub supraveghere in anul 2011 pentru urmatoarele fapte :

1. Complictate la tentativa de furt
2. Fals material in inscrisuri oficiale

din cate stiu eu nici una dintre ele nu este o infractiune economica si sincer nu vad de ce nu ar fi posibil , doresc opinia unei persoane avizate in domeniu , pot funriza si alte informatii suplimentare cum ar fi numar de dosar etc

Va multumesc !

#2
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006
Nu prea poţi...

Art.6 din legea societăţilor comerciale nr.31/90
(1)Semnatarii actului constitutiv, precum şi persoanele care au un rol determinant în constituirea societăţii sunt consideraţi fondatori.
(2)Nu pot fi fondatori persoanele care, potrivit legii, sunt incapabile ori care au fost condamnate pentru gestiune frauduloasă, abuz de încredere, fals, uz de fals, înşelăciune, delapidare, mărturie mincinoasă, dare sau luare de mită, pentru infracţiunile prevăzute de Legea nr. 656/2002 pentru prevenirea şi sancţionarea spălării banilor, precum şi pentru instituirea unor măsuri de prevenire şi combatere a finanţării actelor de terorism, cu modificările şi completările ulterioare, pentru infracţiunile prevăzute de art. 143-145 din Legea nr. 85/2006 privind procedura insolvenţei sau pentru cele prevăzute de prezenta lege, cu modificările şi completările ulterioare.

#3
bigpaulie

bigpaulie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.10.2013

View Posthai_hui, on 14 ianuarie 2014 - 13:14, said:

Nu prea poţi...

Inteleg , este dezamagitor intr-un fel . eu personal cred ca ar fi trebuit sa specifice clar faptele economice nu infractiuni de drept comun pentru ca in cazul meu cu cazier nu pot lucra , nu mai am conturi , nu mai am nimic , nu pot infiinta o societate sa pot sa lucrez si sa traiesc dar sunt obligat sa platesc cheltuieli de judecata pe fapte inventate . Trista tara !!

@hai_hui iti multumesc mult pentru ajutor !

#4
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005
paulie pacat de necaz, dar din ce stiu eu fals in inscrisuri oficiale intra si pe sfera economica (contabilitate, etc).
mai bine vezi cand se sterg din cazier...reabilitare, etc...consulta un avocat

#5
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006
Păi, a fost condamnat în 2011 şi are termen de încercare 5 ani. Mai devreme de 2016 nu are ce să facă.

#6
bigpaulie

bigpaulie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.10.2013

View Postedbica2000, on 16 ianuarie 2014 - 10:47, said:

paulie pacat de necaz, dar din ce stiu eu fals in inscrisuri oficiale intra si pe sfera economica (contabilitate, etc).
mai bine vezi cand se sterg din cazier...reabilitare, etc...consulta un avocat

in cazul meu nu se refera la o infractiune economica ci la furt de masini ... iar falsul ar fi un cretificat de inmatriculare auto care defapt era doar un .jpg , in fine nu vreau sa intru in detalii despre cum furam eu masini de acasa stand la  calculatorul meu  Posted Image  sunt programator de mai bine de 10 ani dar nu credeam ca sunt atat de bun totusi Posted Image

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri !

#7
AlexandruSt

AlexandruSt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2014
Din pacate vei aveai nevoie de reabilitare pentru a merge mai departe, iar din titlul tau, mai sunt niste aspecte ce trebuie sa tii cont vis a vis de SRL D.





www.infiintamfirmerapid.ro

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate