Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Studio Plus Metalurgiei

- - - - -
  • Please log in to reply
285 replies to this topic

#1
mar1s

mar1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.06.2011
Salut,

Recent am semnat contractul de rezervare pentru un apartament in complexul rezidential din Metalurgiei - Studio Plus Metalurgiei. Este chiar langa Monaco Towers. Va fi un an ansamblu de 7 blocuri. 2 Sunt aproape gata iar la inca 2 s-a inceput constructia. Eu am rezervat intr-unul din blocurile la care s-a inceput constructia.

A mai cumparat cineva aici ? Are cineva mai multe informatii ?

#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
De ce intrebi dupa ce ai semnat contractul?

#3
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Ai ales bine zona
Cat ai dat si pe ce ?

Edited by petre69, 13 January 2014 - 22:12.


#4
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Reclama sau auto lauda?

#5
mar1s

mar1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.06.2011

 HighClass, on 13 ianuarie 2014 - 22:10, said:

De ce intrebi dupa ce ai semnat contractul?

Momentan am semnat doar contractul de rezervare. Mai e pana dau partea cea mai mare de bani, care va fi prin Prima Casa.

 petre69, on 13 ianuarie 2014 - 22:12, said:

Ai ales bine zona
Cat ai dat si pe ce ?

45000 Euro pe 2 camere
Dar momentan la blocul respectiv abia s-a spart cimentul pentru inceperea constructiei.

#6
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Astia merg repede si la ce vad eu pe acolo se pare ca lucreaza corect structura de rezistenta

#7
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 24.06.2008
Stiu ca aveau ceva probleme cu DOSANU (fostul imgb) dar nu mai retin exact ce era......Ceva legat de praf sau funingine?!

#8
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

 george_eu25, on 13 ianuarie 2014 - 22:51, said:

Stiu ca aveau ceva probleme cu DOSANU (fostul imgb) dar nu mai retin exact ce era......Ceva legat de praf sau funingine?!
De la ce ?
Ca acolo nu se mai face decat ciocolata si pufuleti
Eu nu vad nici un praf acolo si nici o funingine

#9
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

 petre69, on 13 ianuarie 2014 - 23:07, said:

De la ce ?
Ca acolo nu se mai face decat ciocolata si pufuleti
Daca chiar nu stii, te invit sa vizitezi pagina de internet http://www.doosanimgb.com/

Vei vedea astfel ca Doosan IMGB face eforturi pentru a deveni numarul 1 in Europa, la productia de piese turnate si forjate.

Doosan IMGB nu face nici pufuleti si nici ciocolata, ci zgaltaie blocurile din Sud-ul Bucurestiului, cu forje de mare putere.

#10
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Inseamna ca intiatorul a ales bine zona.

#11
mar1s

mar1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.06.2011
Complexul este la 50 - 100 m de Monaco Towers. Din cate am citit in topicul lor de pe Softpedia (l-am citit pe tot) am inteles ca nu ii deranjeaza prea tare zgomotul si vibratiitle de la DOOSAN. Sper ca si aici sa se auda/simta in limite acceptabile. Eu cat am fost pe acolo nu am auzit/simtit nimic.
Problema cu praful sau fumul nu o cunosc. Este prima data cand o aud. M-am uitat pe Wikimapia si intr-adevar se vad 6 furnale in curtea IMGB. Stiam de ele inainte sa aleg acest complex, dar am sperat ca nu mai sunt functionale. 3 dintre ele sunt pozitionate la mijlocul distantei dintre ansamblu si Real Berceni. Eu din cand in cand imi faceam cumparaturile in Real, dar nu tin minte sa fi observat fum sau praf. Sper sa nu fie o problema serioasa.

#12
mar1s

mar1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.06.2011
Ieri am semnat si antecontractul. Termenul de predare al apartamentului este 01.08.2014.

#13
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Care sunt modalitatile de plata?

#14
mar1s

mar1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.06.2011
Eu il cumpar prin programul prima casa. Dar se poate si cash sau prin credit imobiliar/ipotecar.

#15
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013
Am fost sambata la o vizionare intr-un bloc "Studio plus"-HORROR! Camerele mici, mai mici decat la blocotetele ceausiste, apa de la hidrofor+fosa septica, iar peisajul vizibil pe ferestre era lugubru, ruine industriale, garaje si antrepozite.Trei camarute la 56000 euro. No way! Bonus, buletin de Popesti-Leordeni!Posted Image

#16
mar1s

mar1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.06.2011
Un apartament cu 2 camere are in jur de 48 mp. Living-ul are in jur de 17-18 mp, iar dormitorul in jur de 13 mp. Pentru mine e mai mult decat suficient.
Peisajul l-am vazut si pe intuneric si pe lumina si nu ma deranjeaza.
Blocurile sunt in Bucuresti, sector 4 pe Bd. Metalurgiei. Eu stiu ca sunt racordati la utilitatile Bucurestiului.
Poate ca ai vizionat alt ansamblu Studio Plus. Stiu ca mai au si in alta parte.

#17
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013

 Wilberforce, on 27 ianuarie 2014 - 22:54, said:

Am fost sambata la o vizionare intr-un bloc "Studio plus"-HORROR! Camerele mici, mai mici decat la blocotetele ceausiste, apa de la hidrofor+fosa septica, iar peisajul vizibil pe ferestre era lugubru, ruine industriale, garaje si antrepozite.Trei camarute la 56000 euro. No way! Bonus, buletin de Popesti-Leordeni!Posted Image
Complexul discutat aici este in Bucuresti, langa Monaco Towers la 5 minute de metrou Dimitrie Leonida, iar mie personal , apartamentele mi se par O.K. Acum, stie cineva daca se poate cumpara cu rate direct la dezvoltator?

#18
17CARMEN

17CARMEN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.01.2014
salut!eu astazi am incheiat contractul de rezervare!din pct, meu de vedere apart. sunt mai mult decat ok,..si zona e bunicica!eu mi.am luat in blocul 3 un apart. cu 2 camere 48mp utili ,tipul a cu finalizare decembrie, dar s.ar putea sa fie cam prin octombrie din cate am inteles.Se misca ff repede asa ca va sfatuiesc sa va grabiti ! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate