Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 

ORANGE - Practica abuziva nejustificata legal - ATENTIE!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
130 răspunsuri în acest subiect

#127
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.147
  • Înscris: 13.01.2013
Aveti dreptate. Baltariu, tu esti de vina, nu Orange sau copilul tau

#128
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.492
  • Înscris: 19.09.2006

 bethlen, on 29 septembrie 2014 - 20:18, said:

Aveti dreptate. Baltariu, tu esti de vina, nu Orange sau copilul tau
Oricum, putea sa i se intample chiar si lui treaba asta fiindca nici el nu cred ca ar fi citit termenii si conditiile din jocurile respective. Defapt, cine le-ar fi citit?! :roflmao: Ei tocmai pe asta se bazeaza, cred! ;)

#129
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 14.916
  • Înscris: 14.11.2004
S-au smecherit, acum 8-10 ani te puneau sa semnezi pe toate paginile de la contract, acum ei mizeaza ca semnezi ca primarul si s-au acoperit, asta o fac toti, inclusiv sacalii aia de la asigurari BNP Paribas Cardif ce ofera asigurare pentru orange la telefoane, dar cu niste clauze nesimtite si aberante unde practic arunci in vant niste bani si cand ai probleme, se spala pe maini si merg mai departe.

#130
baltariu

baltariu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 31.03.2006
am vazut cateva pareri referitoare la faptul ca sunt de vina ca ma dat telefonul copilului. nu contest lucrul ca nu am fost atent in acest sens dar era chiar in prima zi cand am primit telefonul de la curier si nici nu mi-a trecut prin cap ca in telefon pot sa fie instalate astel de aplicatii. de ceva timp am mai cumparat un telefon de la allview si nu am avut astfel de probleme. de asemenea nu contest ca nu ar fi legale aceste aplicatii dar sigur nu sunt corecte si morale fata de clienti.
foarte interesanta este si partea de setari la acele jocuri. din cele 5 jocuri identificate in telefon cu astfel de sms-uri care se trimit automat (si care repet ca erau deja instalate cand a venit telefonul) doar unul singur avea optiune de restrictionare a sms-urilor. celelalte 4 jocuri nu aveau activata aceasta optiune si ca sa poti fi in siguranta aveai doar posibilitatea de dezinstalare.

#131
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.492
  • Înscris: 19.09.2006

 baltariu, on 30 septembrie 2014 - 20:18, said:

am vazut cateva pareri referitoare la faptul ca sunt de vina ca ma dat telefonul copilului. nu contest lucrul ca nu am fost atent in acest sens dar era chiar in prima zi cand am primit telefonul de la curier si nici nu mi-a trecut prin cap ca in telefon pot sa fie instalate astel de aplicatii. de ceva timp am mai cumparat un telefon de la allview si nu am avut astfel de probleme. de asemenea nu contest ca nu ar fi legale aceste aplicatii dar sigur nu sunt corecte si morale fata de clienti.
foarte interesanta este si partea de setari la acele jocuri. din cele 5 jocuri identificate in telefon cu astfel de sms-uri care se trimit automat (si care repet ca erau deja instalate cand a venit telefonul) doar unul singur avea optiune de restrictionare a sms-urilor. celelalte 4 jocuri nu aveau activata aceasta optiune si ca sa poti fi in siguranta aveai doar posibilitatea de dezinstalare.
Uman, te inteleg, dar n-ai ce sa le faci... Nu mai cumpara telefoane de la ei. Eu nu mai cumpar demult. In plus, cand vrei un anumit telefon, citeste pe net pareri despre el, mai ales pe site-uri straine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate