Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea
 PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit
 video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...
 Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu
 

App WP8 care trimite SMS-uri la telefoane mobile vechi, doar folosind web-ul (fără cartelă SIM)?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,626
  • Înscris: 20.10.2006
@roaca Stai linistit nu face asa. Alea pot fi numere de sms gateway.

#20
roaca

roaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 787
  • Înscris: 15.08.2009
1) Am descoperit. Am facut niste erori. Am scris gresit numarul destinatarului.

De exemplu, numarul romanesc pe care doresc sa-l apelez este:
0722 232 437

Ar fi trebuit sa scriu in TextMe numarul:
+40 722 232 437

si nu cum am tastat eu:
+1 40 722 232 437

TextMe nu a inteles apelul, cum era de asteptat, si a crezut ca vreau sa trimit un mesaj la numarul de SUA:

(407) 222 3243

(ultimul 7 l-a aruncat ca nu a stiut ce sa faca cu el iar numarul pare foarte diferit de cel al destinatarului meu din cauza formatarii, lucru care m-a facut sa nu il recunosc).


2) In alta ordine de idei am descoperit ca programul nu este free pentru toata lumea cu exceptia celor din America de Nord care vor sa trimita mesaje catre un grup limitat de tari. Romania nu se afla printre ele.

"List A, countries where you can send Free SMS without using TextMe credit (US and Canadian users only):
United States, Anguilla, Antigua & Barbuda, Argentina, Bahamas (the), Barbados, Belize, Bermuda, Bolivia, Brazil, British Virgin Islands (the), Canada, Cayman Islands (the), Chile, Colombia, Costa Rica, Dominica, Ecuador, El Salvador, Grenada, Guatemala, Guyana, Honduras, Jamaica, Mexico, Montserrat, Netherlands Antilles, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peru, St. Kitts and Nevis, St. Lucia, St. Vincent and the Grenadines, Surinam, Trinidad and Tobago, Turks & Caicos, Uruguay, Venezuela."

Sursa: https://textme.zende...st-of-countries

Edited by roaca, 28 December 2013 - 05:55.


#21
hansol1

hansol1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 14.05.2006
Salut , am mai gasit, testat si functioneaza http://sms.anunturigr.ro care permite 250 de sms nationale pe 24 de ore

#22
Hendrikus

Hendrikus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.09.2014
O altă pagină web unde puteți trimite SMS gratuit la orice mobil din lume este https://www.freesms2you.com/  de zi cu zi pot trimite mesaje text liber și planuri sunt apeluri foarte ieftine Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate