Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Sycron MD9701B

- - - - -
  • Please log in to reply
233 replies to this topic

#55
motor1978

motor1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.08.2011
cum adica unul extern???

#56
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006

View Postmotor1978, on 05 decembrie 2013 - 07:21, said:

cum adica unul extern???
Cum ar zice niste colaboratori de-ai mei, mai in varsta: prin blushtutz (bluetooth).

@geo_fly: android assistant zice ca are gps...ciudat!

Edited by vursianu, 05 December 2013 - 07:40.


#57
motor1978

motor1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.08.2011
aha am inteles

La mine devine pe zi ce trece tot mai enervanta problema cu opritul ei cand sta in stand-by.Cred ca trebuie sa dau un telefon la service.

#58
cation

cation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 23.07.2006
Mie mi se pare un lucu bun cu opritul. Probabil ca economiseste mai bine bateria.

#59
GRedShadow

GRedShadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.04.2008
are GPS...doar daca esti conectat la internet si setezi sa iti foloseasca locatia. Nu am folosit-o in masina sa vad daca indica locatia corect. Din casa imi arata sageata aia albastra pe blocul in care locuiesc.

#60
motor1978

motor1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.08.2011
Hmm..in specificatii nu scrie de GPS

Edited by motor1978, 05 December 2013 - 17:52.


#61
merisordan

merisordan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.11.2013
E plin netul de anunturi de vanzare la aceasta tableta, iar pretul scade dramatic. Azi am vazut unul la 549 lei. Poate isi iau mai multi sa discutam mai aplicat despre ea.

#62
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006

View PostGRedShadow, on 05 decembrie 2013 - 17:10, said:

are GPS...doar daca esti conectat la internet si setezi sa iti foloseasca locatia. Nu am folosit-o in masina sa vad daca indica locatia corect. Din casa imi arata sageata aia albastra pe blocul in care locuiesc.

Metoda ta nu are legatura cu localizarea prin GPS. Si de pe telefonul meu, fara gps activat, doar cu net 3g sau wifi, google maps imi arata locatia. Cred ca e vorba de localizare A-GPS sau prin intermediul providerului de net.

@merisordan: da, e plin netul de anunturi de vanzare dar nimeni nu vinde sub sau macar aproape de pretul de achizitie de la black friday!!!

#63
motor1978

motor1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.08.2011
Pretul cu care am cumparat-o noi de Black Friday a fost unul rezonabil pentru o tableta de 9.7 inch si specificatiile tehnice pe care le are asa ca... dar sa speram ca va mai fi o fluctuatie de pret pana de Craciun.

Problema cu GPS-ul cred ca e lamurita.Conform specificatiilor tehnice(si testarii de catre mine cu Igo primo) NU are GPS.Pacat!!!

A incercat cineva sa vada daca suporta un hdd extern prin cablu otg?

#64
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006
@motor1978: stick de memorie sigur suporta ca am testat eu. la hdd, am incercat cu un hdd sata cu enclosure si conexiune pe usb 3.0 si nu a mers dar poate e cam pretentios cazul meu! In principiu la hdd externe cred ca i-ar trebui alimentare serioasa!

#65
motor1978

motor1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.08.2011
Am inteles!

#66
GRedShadow

GRedShadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.04.2008
@vursianu ai dreptate. E aGPS.

Am trimis-o ieri in service pentru problemele enumerate de utilizatori in postarile anterioare.

#67
merisordan

merisordan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.11.2013

View PostGRedShadow, on 06 decembrie 2013 - 13:06, said:

@vursianu ai dreptate. E aGPS.

Am trimis-o ieri in service pentru problemele enumerate de utilizatori in postarile anterioare.

Tine-ne la curent cu ce ai rezolvat. Sper ca ai mentionat si volumul sonorului. Cu stima

#68
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006

View Postmerisordan, on 06 decembrie 2013 - 14:52, said:


Tine-ne la curent cu ce ai rezolvat. Sper ca ai mentionat si volumul sonorului. Cu stima
cred ca problema cu difuzorul, nu e problema! am cumparat o tableta cu difuzor de 1watt!!! in rest, aceeasi rugaminte catre gredshadow, sa ne anunti ce si cum cu service-ul.
in sfarsit, mi-am luat husa de la aurel de pe mercador, cu predare in zona iancului. pret 55 lei, potrivire la limita, conexiune usb (deci va trebuie adaptor la microusb) dar pe ansamblu sunt multumit!

#69
motor1978

motor1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.08.2011
Sa pui niste poze cu husa si un link poate cumparam si noi

#70
liviu_b

liviu_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.12.2013
OK... confirm la randul meu faptul ca uneori se blocheaza tableta si-si pierde din semnal. Nu am reusit sa gasesc nicaieri un update de firmware. Eu am cumparat husa de aici

#71
sycron9

sycron9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.12.2013
Deja a devenit enervanta pierderea semnalului wifi, stie cineva daca este ceva de facut in aceasta privinta?

#72
GRedShadow

GRedShadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.04.2008
Pe langa problema cu pata aia alba le-am semnalat calitatea slaba a sunetului, pierderea semnalului wi-fi si faptul ca nu ramane inchisa cand este pusa la incarcat.
Vad ca au schimbat statusul la istoric service, de la: in service la trimisa la furnizor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate