Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Sycron MD9701B

- - - - -
  • Please log in to reply
233 replies to this topic

#19
ramiro_marius

ramiro_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 04.02.2005
banii inapoi..sau macar ceva de care sa fiu multumit...

#20
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006

View Postramiro_marius, on 29 noiembrie 2013 - 19:19, said:

banii inapoi..sau macar ceva de care sa fiu multumit...
Daca mai pui vreo 300 lei gasesti sigur ceva mai ok la 9.7"' dar aproape dublezi pretul...

#21
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
pai daca pui 300 . eu zic ca la banii astia e foarte buna


#22
merisordan

merisordan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.11.2013
Ma bucura faptul ca au mai intrat si altii pe acest topic :). Cu amplificarea Mxplayer (data la maxim) se aude foarte bine, deci cam atat ar mai trebui amplificat. Poate gasim un soft...

#23
ramiro_marius

ramiro_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 04.02.2005
hmmm.cu mxplayer nu prea pot sa amplific pe posturile tv online..sau youtube ..nu?

#24
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006

View Postramiro_marius, on 29 noiembrie 2013 - 20:18, said:

hmmm.cu mxplayer nu prea pot sa amplific pe posturile tv online..sau youtube ..nu?
Spre exemplu 'music volume eq' de pe google play. Trebuie sa te joci cu reglajele dar ar trebui sa fie ceea ce vrei tu. Enjoy!

#25
GRedShadow

GRedShadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.04.2008
Am observat o mica "pata" pe ecran ...sub camera, cam de aceeasi dimensiune cu camera foto. Se vede doar pe fundal alb si doar daca o privesc dintr-un unghi de .. ~120 de grade.
A mai observat cineva lucrul asta? Credeti ca o primesc in service doar pentru atata lucru? Aaaa, si inca ceva, ati primit factura si certificat de garantie?
Pata aia apare pe ecran si se suprapune pe camera de 2 MP.

Edited by GRedShadow, 30 November 2013 - 00:55.


#26
motor1978

motor1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.08.2011
Pata care apare pe ecran o am si eu dar nu este asa deranjanta cum ar fi sa zicem un pixel ars sau blocat.Problema cu semnalul wi-fi e cam naspa ca tre sa stai in aceeasi camera cu routerul sa ai semnal full sau ma rog decent incat sa nu te uiti pe pereti pana se incarca ceva.Bateria in schimp e destul de ok tine destul de mult.In specificatiile pe care le-am citit eu spune ca pentru a avea o eficienta maxima trebuie sa stea la incarcat cel putin 4 ore(cam mult zic eu dar asta e).Si...ca la toate device-urile cu android este enervant faptul ca trebuie sa-i faci root sa poti instala aplicatii jocuri etc in sd card sau in nand flash memory.Una peste alta raport calitate pret este super ok.In manual intr-o parte scrie ca suporta sd de 64 gb in alta parte de 32 gb????.A incercat cineva cele 2 variante?

#27
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
I-a facut cineva root?  Sau exista sanse sa-i dacem in viitorul apropiat?

View Postmotor1978, on 30 noiembrie 2013 - 08:39, said:

.Problema cu semnalul wi-fi e cam naspa ca tre sa stai in aceeasi camera cu routerul sa ai semnal full sau ma rog decent incat sa nu te uiti pe pereti pana se incarca ceva
asta am observat si eu, isi pierde conexiunea din cand in cand chiar daca are semnal full. Am facut hotspot un telefon mobil cu net de la rds.

#28
cation

cation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 23.07.2006

View Postmotor1978, on 30 noiembrie 2013 - 08:39, said:

Si...ca la toate device-urile cu android este enervant faptul ca trebuie sa-i faci root sa poti instala aplicatii jocuri etc in sd card sau in nand flash memory.Una peste alta raport calitate pret este super ok.In manual intr-o parte scrie ca suporta sd de 64 gb in alta parte de 32 gb????.A incercat cineva cele 2 variante?

Ai idee cum se face root la aceasta tableta? Vreau sa instalez link2sd ca mi s-a umplut memoria interna

Edited by cation, 30 November 2013 - 09:34.


#29
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007

View Postcation, on 30 noiembrie 2013 - 09:31, said:



Ai idee cum se face root la aceasta tableta? Vreau sa instalez link2sd ca mi s-a umplut memoria interna
ai incercat sa muti din aplicatii pe card?

#30
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006
Pata alba am observat-o si eu dar am crezut ca e doar problema mea' in schimb wifi ma oboseste!!! Cred ca o s-o dau la garantie dar sa se mai linisteasca apele un pic, tableta avand doar 12 luni garantie, in cazul meu. Avand chipset rk3066 ar trebui sa mearga variante de root de pe internet pt acest chipset insa datorita garantiei, eu nu o sa incerc.

#31
GRedShadow

GRedShadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.04.2008
Am reusit sa o pun si la incarcat. Am inchis tableta, am conectat incarcatorul, am pus-o in priza si...surpriza: se deschide singura. Semnal am doar pana la iesirea din camera de alaturi. Am facut un hot spot cu ajutorul unui adaptor wireless pentru ca nu am router.

#32
motor1978

motor1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.08.2011

View Postvursianu, on 30 noiembrie 2013 - 10:08, said:

Pata alba am observat-o si eu dar am crezut ca e doar problema mea' in schimb wifi ma oboseste!!! Cred ca o s-o dau la garantie dar sa se mai linisteasca apele un pic, tableta avand doar 12 luni garantie, in cazul meu. Avand chipset rk3066 ar trebui sa mearga variante de root de pe internet pt acest chipset insa datorita garantiei, eu nu o sa incerc.

La garantie o trimiti pentru pata alba sau pentru semnal wi-fi slab ?

View Postcation, on 30 noiembrie 2013 - 09:31, said:

Ai idee cum se face root la aceasta tableta? Vreau sa instalez link2sd ca mi s-a umplut memoria interna

Daca nu stii sa faci root risti sa-i busesti softul si pierzi garantia dar...te alegi cu un frumos bibelou asa ca...be aware.Asa cum a  zis geo_fly muta din aplicatii pe card care de fapt e spatiul intern de stocare de 13 gb


#33
cation

cation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 23.07.2006
Aplicatiile care le muti pe card din setari/aplicatii/muta pe sd card, de fapt nu se muta pe card in intregime. Eu mai am 30 MB liberi cu toate aplicatiile mutate. Pe un dispozitiv cu root se creeaza o partitie pe sd card care emuleaza  memoria interna a dispozitivului si pe care se muta aplicatiile in intregime. Cunosc riscurile si sunt dispus sa risc, asa ca daca are cineva ceva informatii ii multumesc anticipat.

Am root-at pana acum ceva telefoane mobile cu indrumari si fisiere de pe xda-dev.. dar pentru asta nu gasesc nimic.

Edited by cation, 30 November 2013 - 16:57.


#34
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006

View Postmotor1978, on 30 noiembrie 2013 - 15:23, said:

La garantie o trimiti pentru pata alba sau pentru semnal wi-fi slab ?



Daca nu stii sa faci root risti sa-i busesti softul si pierzi garantia dar...te alegi cu un frumos bibelou asa ca...be aware.Asa cum a  zis geo_fly muta din aplicatii pe card care de fapt e spatiul intern de stocare de 13 gb

Pentru ambele, plus ce mai apare intre timp. Clar nu pt difuzor. Apelez la garantie pt functionarea in afara parametrilor tehnici, nu pt faptul ca am luat o tableta de 350 lei care nu e ipad sau nexus de 1000 lei!!! Ah si mai e enervant urmatorul fapt:am luat tableta cica cu cpu dual core de 1.5 care e de fapt 1.4, cica are 1gb mem interna care sunt memoria RAM 876,3MB iar ROM 503,9MB, cica are 16gb stocare care sunt 13880,4MB, rezolutia de 1024x768 care e 1024x720. Romanian marketing care ma duce la alte ganduri necurate fata de tara noastra si unii dintre semenii nostri dar...La multi ani!

P.S. caut husa cu tastatura pe microusb pt ea. O sa anunt aici ce si cum pt ca nu toate husele de 9.7 se potrivesc pe inaltimea/latimea de 19.3cm!

Edited by vursianu, 30 November 2013 - 22:19.


#35
mari80oana

mari80oana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2007
confirm pierderea semnalului foarte repede
ajutati-ma sa gasesc o husa cu tastatura bluetooth care sa se potriveasca avand in vedere diminsiunile ei
am inteles ca vursianu cauta, daca gasesti scrie pe forum

#36
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007

View Postvursianu, on 30 noiembrie 2013 - 22:16, said:


Ah si mai e enervant urmatorul fapt:am luat tableta cica cu cpu dual core de 1.5 care e de fapt 1.4, cica are 1gb mem interna care sunt memoria RAM 876,3MB iar ROM 503,9MB, cica are 16gb stocare care sunt 13880,4MB, rezolutia de 1024x768 care e 1024x720. Romanian marketing care ma duce la alte ganduri necurate fata de tara noastra si unii dintre semenii nostri dar...La multi ani!


cum ai aflat rezolutia si frecventa maxima la care poate rula procesorul?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate