Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

TORENTE,cum sta treaba?

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#19
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

View PostSE7EN, on Dec 12 2005, 21:03, said:

Este evident pentru toata lumea ca torentele promoveaza pirateria pe fata.Nu sunt impotriva lor dar cel putin lasati pe fiecare sa se descurce, nu e nevoie de linkuri.Ce face fiecare acasa e treaba lui insa pe forum nu mai puneti linkuri pentru situri de torente&stuff

Da, a aparut chiar un segment distinct (si destul de numeros) de internauti care cunosc doar doua notiuni: DC++ si vreun client de torrent. Ei sunt mari amatori de manele si jocuri, fara a uita si de filmele tampe si la moda. Jocuri de pe torrent, manele de pe DC++.
Si astia fac mai mult trafic decat tot restul de utilizatori de Internet ai providerului respectiv. ii stiti, sunt jos, la scara blocului, sparg seminte si plimba un bidon de bere din mana-n mana. Sau descarca din Dacia 1980 recarosata, frecvente medii stridente cu pretentii de bass, emanatia unor idoli ai lor precum Copilu' minune, Vali Vijelie & co.

Edited by eXXocet, 30 December 2005 - 10:09.


#20
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View PosteXXocet, on Dec 30 2005, 10:08, said:

Da, a aparut chiar un segment distinct (si destul de numeros) de internauti care cunosc doar doua notiuni: DC++ si vreun client de torrent. Ei sunt mari amatori de manele si jocuri, fara a uita si de filmele tampe si la moda. Jocuri de pe torrent, manele de pe DC++.
Si astia fac mai mult trafic decat tot restul de utilizatori de Internet ai providerului respectiv. ii stiti, sunt jos, la scara blocului, sparg seminte si plimba un bidon de bere din mana-n mana. Sau descarca din Dacia 1980 recarosata, frecvente medii stridente cu pretentii de bass, emanatia unor idoli ai lor precum Copilu' minune, Vali Vijelie & co.


esti putin in urma cu stirile.
mai nou pe deceuri si torrrrente se cauta fresh deea music.
de acord cu traficul generat aiurea cu torenti & stuff.
E 50k de inchiriat DVD ul original. Dar cred ca sunt cinefili. fac colectie de filme la care nu se mai uita

#21
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postlg, on Dec 9 2005, 20:19, said:

si mai simplu:
1. instalezi un client (program) pentru torrent (de ex. Bitlord sau Bitcomet).
2. te duci pe site-uri de torrente (de ex. www.isohunt.com sau www.torrentspy.com) si cauti ce te intereseaza.
3. dai click pe ce ti-a gasit si downloadezi torrentul (un fisier f. mic), pe care apoi il deschizi cu Bitlord (eu asta folosesc, insa poti folosi orice client pentru torrente, nu conteaza). si gata, restul face clientul p2p.


View Postlg, on Dec 10 2005, 10:10, said:

man, aici vorbim de torrente, iti spune ceva termenul asta? despre CUM se folosesc! nu despre CE downloadeaza fiecare, asta ramane la latitudinea respectivului. sau nu ai inteles chestia asta? nu e voie sa se vorbeasca despre torrente, sau care-i problema ta?
bine ca sunt unii mai catolici ca papa...  :puke:

E scris nu mai stiu pe unde ca sistemul Torrent se foloseste pentru a "imprastia" fisiere freeware care au peste 100Mb, dar acum sa vorbim despre bunul simt, e clar ca torrentele se folosesc pentru a raspandi warez-uri, nu cred ca macar 1% din traficul facut pe trackerele existente sa fie legal... Poate doar demo-uri la jocuri sau mai stiu eu ce trailere...

#22
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

View PostAcidMan, on Dec 30 2005, 11:09, said:

esti putin in urma cu stirile.
mai nou pe deceuri si torrrrente se cauta fresh deea music.
de acord cu traficul generat aiurea cu torenti & stuff.
E 50k de inchiriat DVD ul original. Dar cred ca sunt cinefili. fac colectie de filme la care nu se mai uita

Yep, tine de cultura, de lipsa acesteia. Vina? 90% a televiziunilor private si 10% a sistemului de invatamant. In sec XXI, TV are un asemnea impact incat trebuie privit ca mijloc de culturalizare.
Peste vreo 20, 30 de ani ne vom reveni si noi la un stadiu specific Homo Sapiens... e indicat insa sa asteptam acel moment in alta tara. :puke:

Edited by eXXocet, 30 December 2005 - 11:38.


#23
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

View Postrashid, on Dec 30 2005, 11:25, said:

E scris nu mai stiu pe unde ca sistemul Torrent se foloseste pentru a "imprastia" fisiere freeware care au peste 100Mb, dar acum sa vorbim despre bunul simt, e clar ca torrentele se folosesc pentru a raspandi warez-uri, nu cred ca macar 1% din traficul facut pe trackerele existente sa fie legal... Poate doar demo-uri la jocuri sau mai stiu eu ce trailere...


e-books ;)

#24
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,332
  • Înscris: 15.07.2003
Ati uitat ceva f important..... SEED !!!!!!!

#25
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Acum ar fi o mare ipocrizie sa inceapa ceva anti-torrente.

#26
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004
RIAA a dat in judecata site-uri ce ofera guitar tabs-uri si versuri ale melodiilor, asta e ipocrizie. Torrent-urile sunt piratere insasi din conceptie.

#27
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Cel care nu a folosit in viata lui un torent sau dc sau programe asemanatoare si are pe calc lui totul cu licenta, numa dvd-uri originale si muzica la fel sa ridice primul mana si sa dea cu piatra. Altfel, tot ce ziceti voi aici e pura ipocrizie.

Cel care nu a folosit in viata lui un torent sau dc sau programe asemanatoare si are pe calc lui totul cu licenta, numa dvd-uri originale si muzica la fel sa ridice primul mana si sa dea cu piatra. Altfel, tot ce ziceti voi aici e pura ipocrizie.

Cel care nu a folosit in viata lui un torent sau dc sau programe asemanatoare si are pe calc lui totul cu licenta, numa dvd-uri originale si muzica la fel sa ridice primul mana si sa dea cu piatra. Altfel, tot ce ziceti voi aici e pura ipocrizie.

Cel care nu a folosit in viata lui un torent sau dc sau programe asemanatoare si are pe calc lui totul cu licenta, numa dvd-uri originale si muzica la fel sa ridice primul mana si sa dea cu piatra. Altfel, tot ce ziceti voi aici e pura ipocrizie.

#28
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Da acela care are licenta la OS-ul sau , care numara zilele din anul de la licenta a AV-ului sau abia asteapta sa apara in magazine un joc pt. a-l cumpara acela da , acela sa dea cu bata cu piatra, topor, carcasa de cd/dvd orginal , dar cine este "acela" ?

PS:exxocet de acord , dar cati nu au soft/media piratat in calculator ?

#29
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
1. RIAA sunt intr-adevar o organizatie de tot rahatu', care nu pierde niciodata ocazia sa se faca mai de rahat...
2. "Torrent-urile sunt piratere insasi din conceptie."  tare asta   :w00t:

Luati in considerareca in orice padure exista si uscaturi  :console:

Cine vrea ii dau pe PM exemplu de tracker cu trafic 1000% legal.
:peacefingers:

#30
santieco

santieco

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 334
  • Înscris: 16.08.2003
aaaaaaaaaaaaaaa

Edited by santieco, 16 August 2006 - 01:04.


#31
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
good point Goofy . oricum ideea site-urilor acestea este" sa folosesti un program full si daca iti place sa il cumperi si daca nu sa-l stergi " :w00t: . ma intreb eu cine ar fi "fraier" sa le mai stearga  :scratchchin: . oricum folosirea torrentelor cu material copyrighted este ILEGALA si nu are nici o scuza  B)

Edited by magic-gabi, 16 August 2006 - 08:09.


#32
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

View Postgiovanni22ro, on Dec 9 2005, 17:43, said:

Mda, mersi ca mi-ai dat bold la o greseala gramaticala facuta din neatentie.Ai dovedit ca esti poliglot spre deosebire de mine.
Alo, se aude pe-acolo? Pai tu stii ce inseamna poliglot giovanni? Ai furnizat exemplul perfect pentru caderea din lac in put.

Edited by Petrache_Lupu, 16 August 2006 - 08:21.


#33
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Intr-o tara in care salariu mediu pe economie este de 150$, aveti chiar tupeu sa discutati despre moralitate. Poate nu este cazul vostru, insa eu stiu oameni care au credit pe 5 ani ca sa-si cumpere pc acasa sau copii care astrans bani un an pt un rahat de P 300 la 800 mhz. Asa ca fiti voi sfinti si lasati-i pe altii sa faca ce cred. Este o tara libera unde adultii isi asuma responsabilitatea pt ceea ce fac.

#34
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

View Post701, on Aug 16 2006, 09:23, said:

Intr-o tara in care salariu mediu pe economie este de 150$, aveti chiar tupeu sa discutati despre moralitate. Poate nu este cazul vostru, insa eu stiu oameni care au credit pe 5 ani ca sa-si cumpere pc acasa sau copii care astrans bani un an pt un rahat de P 300 la 800 mhz. Asa ca fiti voi sfinti si lasati-i pe altii sa faca ce cred. Este o tara libera unde adultii isi asuma responsabilitatea pt ceea ce fac.
Dar ce are moralitatea cu salariul mediu? Uite, asta e cea mai grava eroare: sunt moral daca am bani. Pai merci, asa poate fi moral si cel mai ticalos dintre iezuiti. Daca esti moral, esti si cand ai bani si cand esti sarantoc si votezi cu becali.

#35
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004

View PostPetrache_Lupu, on Aug 16 2006, 09:26, said:

Dar ce are moralitatea cu salariul mediu? Uite, asta e cea mai grava eroare: sunt moral daca am bani. Pai merci, asa poate fi moral si cel mai ticalos dintre iezuiti. Daca esti moral, esti si cand ai bani si cand esti sarantoc si votezi cu becali.

asta e exemplul perfect pentru situatia cand realitatea nu se impaca cu moralitatea. indiferent cat de corect vrei sa fii, daca ai neaparata nevoie de ... si nu ai bani, ce faci?

#36
Adi Ivan

Adi Ivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.03.2006

View Postsantieco, on Aug 16 2006, 02:00, said:

aaaaaaaaaaaaaaa

Mai baieti, v-a inebunit pe toti concursul asta... Voi nu vedeti ca asta este un topic din ianuarie pe care l-a redeschis Santieco in urma unei remarci inteligente?!.. :death:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate