Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Motorola Moto G

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
9351 replies to this topic

#253
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Si eu tot pe 20 l am comandat, mi l au trimis pe 23 si azi a venit curierul

#254
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View Postelectro2006, on 06 ianuarie 2014 - 21:08, said:

Am atasat screenshot cu pretul final. Intre timp am mai studiat problema si iesi mai ieftin daca lasi banca sa faca conversia in lire. Adica sa nu aveti convertorul activat in optiunile din contul vostru pe amazon.
Am facut comanda si unul de 8G cu pretul final in lire iar la plata prin banca pretul final in lei a fost 767.
In functie de cardul folosit ai fi putut iesi mai ieftin cu vreo 50-60 lei daca plateai in lire si faceau ei conversia.
Mastercard are cursul acum de 5.39/lira si Visa 5.45

#255
electro2006

electro2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 06.11.2011
La pretul de 767 conversia s-a facut la un curs de 5,47. Eu sunt multumit si cu pretul asta, iar cursul variaza.

#256
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
[ http://s17.postimg.org/6ruc5jzkr/Capture1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]    [ http://s17.postimg.org/75vo55job/Capture2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alexx1402, 07 January 2014 - 00:58.


#257
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Nu stiu pt ce se utilizeaza cursurile acelea. Mie pe extras mi a aparut o conversie din lire in usd si din usd in lei. Iar cursul final a fost tot cam in jur de 5,47

#258
morasss

morasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.01.2014

View PostColdone, on 06 ianuarie 2014 - 21:28, said:

Si eu tot pe 20 l am comandat, mi l au trimis pe 23 si azi a venit curierul

M-au sunat si pe mine azi, au zis ca vin in cateva ore. Am presupus bine, din Ungaria s-a dus langa Timisoara unde au ceva sediu probabil un curier de la noi.

Dupa ce-mi ajunge trebuie sa-mi tai sim-ul ca am unul normal si nu Micro-sim. Cosmote nu da nimic gratis la astia pe cartela pre-paid si 11 lei pare cam mult fata de 2 lei cat costa un taiat la orice centru gsm.

Urata treaba ca nu-l lanseaza si in Ro pentru ca nu o sa gasesc accesorii deloc. Era buna o folie si un case de gel dar de pe Amazon nu trimit toti in ro, iar ei nu aveau nimic pe stoc, deci am renuntat sa le iau.

Ceva sugestii de folie si case? Oare se potriveste vreo folie de la alt telefon? Eventual taiata putin, habar n-am. Am avut un HTC EVO 3D luat nou de pe eMag si dupa 6 luni era deja varza pentru ca n-am gasit atunci nimic de protejat display si telefon. Cam aiurea cand te gandesti ca nu-s device-uri ieftine si dam o caruta de bani pe ele

#259
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Din Timisoara de obicei vine cu UPS.

Eu as vrea sa ma orientez spre tipul asta de carcasa dupa ce il iau (iti da si 2 folii de ecran) la 5 Euro cu transport, dar nu stiu cat de sigure sunt pentru telefon http://wuww.amazon.d...id=IZ38RZKWRP82

#260
morasss

morasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.01.2014

View PostMembruAnonim, on 07 ianuarie 2014 - 11:05, said:

Din Timisoara de obicei vine cu UPS.

Eu as vrea sa ma orientez spre tipul asta de carcasa dupa ce il iau (iti da si 2 folii de ecran) la 5 Euro cu transport, dar nu stiu cat de sigure sunt pentru telefon http://wuww.amazon.d...id=IZ38RZKWRP82

nu merge link-ul

#261
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
O sa dau eu comanda de folii pentru el si daca imi raman pun anunt pe aici. Eventual de huse S-line + folie.   Eu nu am de gand sa mai imi pun nici folie nici husa. Nexus-ul a rezistat foarte bine fara husa, a cazut de zeci de ori si nu are nimic. Pe ecran am 2 zgarieturi dar nici nu mai conteaza la 3 ani cat are.

http://www.ebay.co.u...=item485d3d00af

Aici e 4 lire cu transport si iti vine direct in cutia postala in 2 zile. Eu am mai luat pentru colegi si veneau foarte rapid.

#262
morasss

morasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.01.2014

View Postrazor_titann, on 07 ianuarie 2014 - 11:46, said:

O sa dau eu comanda de folii pentru el si daca imi raman pun anunt pe aici. Eventual de huse S-line + folie.   Eu nu am de gand sa mai imi pun nici folie nici husa. Nexus-ul a rezistat foarte bine fara husa, a cazut de zeci de ori si nu are nimic. Pe ecran am 2 zgarieturi dar nici nu mai conteaza la 3 ani cat are.

http://www.ebay.co.u...=item485d3d00af

Aici e 4 lire cu transport si iti vine direct in cutia postala in 2 zile. Eu am mai luat pentru colegi si veneau foarte rapid.

Si eu ma astept sa tina la cazaturi si zgarieturi mai ales ca sticla e gorilla glass 3 deci ultima generatie din cate stiu eu. Am vazut ceva teste pe youtube legate de zgarieturi si cazaturi si pare sa tina, dar totusi eu am ramas cu frica asta de cand am avut HTC-ul ala. Foarte slab telefonul. Dupa nici 1 luna avea ghost touch, s-a desfacut tot bucati dupa ce s-a desprins rama metalica ce era pusa in jurul display-ului. Per total un dezastru de telefon pe care am dat o gramada de bani degeaba

#263
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Revenise la Tesco in stoc la 129 pana acum vreo 5 minute. Vad ca iar s-au dat toate.

edit: Acum am vazut ca 129 este la Pay as you go, nu Sim Free. La o simpla cautare gaseste 4 modele de Motorola:
http://www.tesco.com...questid=2401998

Se pare ca cel sim free este 149 lire de fapt.

Edit:  Si cu putin research am gasit si coduri de deblocare cu 2 lire, pentru cel la 129.  http://www.ebay.co.u...=item19e56bf525

Edited by razor_titann, 07 January 2014 - 13:18.


#264
morasss

morasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.01.2014
Si a ajuns cum zicea cineva mai sus tot UPS pana la mine acasa.

La prima vedere e excelent, arata si se misca ca un telefon de 2000 lei nu 750 cat costa defapt. Sa vedem si pe termen lung cum e dar la prima vedere e peste ce-am vazut pe net. Una e sa-l vezi si alta sa-l ti in mana.

Recomand!

View Postrazor_titann, on 07 ianuarie 2014 - 13:10, said:

Revenise la Tesco in stoc la 129 pana acum vreo 5 minute. Vad ca iar s-au dat toate.

edit: Acum am vazut ca 129 este la Pay as you go, nu Sim Free. La o simpla cautare gaseste 4 modele de Motorola:
http://www.tesco.com...questid=2401998

Se pare ca cel sim free este 149 lire de fapt.

Edit:  Si cu putin research am gasit si coduri de deblocare cu 2 lire, pentru cel la 129.  http://www.ebay.co.u...=item19e56bf525

si pe Amazon uk e 149 acum si era 129 :)

#265
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Ai crede că ar fi o idee bună şi pentru comercianţii noştri să aducă câteva sute de bucăţi la preţuri normale (maxim 1000) în loc de 1 bucată la 400 de euro...

#266
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Poate confirma cineva ca nu are problema urmatoare:

- instalare aplicatii apk cu File Manager, nu din Play.  Am inteles ca ar fi o problema generala, si s-ar rezolva cu un update lansat recent pentru DE.

#267
morasss

morasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.01.2014

View Postrazor_titann, on 07 ianuarie 2014 - 14:05, said:

Poate confirma cineva ca nu are problema urmatoare:

- instalare aplicatii apk cu File Manager, nu din Play.  Am inteles ca ar fi o problema generala, si s-ar rezolva cu un update lansat recent pentru DE.

se rezolva altfel ca gasisem pe un forum cu subiecte android, doar ca nu-l mai gasesc acum. sigur daca insisti o sa gasesti solutia. era fara vreun update din cate imi amintesc

#268
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Pe modaco am citit: factory reset nu e o solutie prea buna, pentru ca reapare. Oricum se reproduce aleator, uneori merge alteori nu. Ca sa mearga intotdeauna din ce am citit trebuie sa instalezi din Google Drive sau sa muti apk-ul in /data  si sa instalezi de acolo.

#269
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
bad post

Edited by alexx1402, 07 January 2014 - 17:26.


#270
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Salut! Prietena mea vrea zilele astea sa-si cumpere din Italia un Moto G. Ce contine pachetul, are si acele coveruri colorate?

Edited by androholic, 07 January 2014 - 20:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate