Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Motorola Moto G

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
9351 replies to this topic

#235
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Ţi-au spus explicit că va fi curier terestru? Şi DHL şi UPS trimit cu avionul.

#236
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Doar pentru serviciile express probabil.
Au trimis prin UPS Standard.
Am urmarit expeditia, presupun ca avionul nu face 7 escale pana aici :)

#237
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Daca face escala nu iti apare pe traking. Terestru se misca pe teritoriul Angliei pana la aeroport, dar  in Ro 100% ajung cu avionul.
Am comandat de mai multe ori din Anglia prin UPS (standard), noaptea plecau spre Romania, dimineata erau pe Otopeni, a doua, a treia  zi ajungeau prin FanCourier.

Edited by alexx1402, 05 January 2014 - 00:21.


#238
electro2006

electro2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 06.11.2011
Am facut si eu comanda ieri de un Moto G  16G pe amazon.co.uk, pretul final in lei cu transport si toate taxele : 987 lei.
Asta ca informatie ce pret mai are, poate intereseaza pe cineva.

#239
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Pe tracking imi apare ca s a oprit de 2 ori in Anglia, de 2 ori in Germania, o data in Austria si o data in Ungaria.
In plus, pe ups.com imi arata ca l au trimis cu ups standard, care e serviciu terestru.
100% nu a trecut prin vreun avion coletul.
E posibil sa fi facut economie, fiindca am comandat mai multe produse grupate insa le au trimis separat.

Edited by Coldone, 05 January 2014 - 00:50.


#240
vespalen1

vespalen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.04.2013

View PostMembruAnonim, on 04 ianuarie 2014 - 20:45, said:

Pentru cei care si-au cumparat din UK: http://www.modaco.co...otorola-moto-g/
Nu stiu daca trimit in Romania.

De banii aia primesti un simplu media player.
Telefonul ala va merge doar in Verizon (ei folosesc CDMA si nu GSM ca restul lumii). So...

#241
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postvespalen1, on 05 ianuarie 2014 - 10:29, said:

Telefonul ala va merge doar in Verizon (ei folosesc CDMA si nu GSM ca restul lumii). So...

De unde ai tras concluzia ca este varianta CDMA? Din moment ce se vinde in UK, e clar ca e vorba de o varianta GSM.

Moto G Networks (de pe motorola.com) :

Global GSM Model:
GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
UMTS/HSPA+ up to 21 Mbps (850, 900, 1900, 2100 MHz)
US GSM Model:
GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
UMTS/HSPA+ up to 21 Mbps (850, 1700 (AWS), 1900 MHz)
CDMA Model:
CDMA/EVDO Rev A (850, 1900 MHz)

Both GSM models require a micro SIM card.

Edited by antinVidia, 05 January 2014 - 16:09.


#242
b_o_G_d_a_N

b_o_G_d_a_N

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 14.09.2010
cate ore de screen on tine ?

#243
vespalen1

vespalen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.04.2013

View PostantinVidia, on 05 ianuarie 2014 - 16:08, said:

De unde ai tras concluzia ca este varianta CDMA? Din moment ce se vinde in UK, e clar ca e vorba de o varianta GSM.
...

Faceam referire la acest post

View Postracedaemon, on 04 ianuarie 2014 - 02:47, said:

La americani se pare ca va ajunge si la $99 http://www.tweaktown...ract/index.html

Am dat quote la alt post. Nu am fost atent.

#244
morasss

morasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.01.2014

View PostColdone, on 05 ianuarie 2014 - 00:47, said:

Pe tracking imi apare ca s a oprit de 2 ori in Anglia, de 2 ori in Germania, o data in Austria si o data in Ungaria.
In plus, pe ups.com imi arata ca l au trimis cu ups standard, care e serviciu terestru.
100% nu a trecut prin vreun avion coletul.
E posibil sa fi facut economie, fiindca am comandat mai multe produse grupate insa le au trimis separat.

La fel vad si la mine. Acum e in ungaria se pare. In cat timp ti-a ajuns dupa ce-a trecut de ungaria? Fancurier sau altceva?

#245
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
La noi în ţară face mai mult ca în toate celelalte. Unele pachete fac 2 zile din UK până pe Otopeni şi alte 2 zile de la Otopeni în Bucureşti. Dacă vine cu maşina din Ungaria naiba ştie cât o dura. Şi da, în general în cazuri din astea apelează la un curier român.

Edited by wirespot, 06 January 2014 - 14:20.


#246
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
Buna ziua tuturor.

Daca se poate, am nevoie de parerea voastra... Lenovo P780 sau Moto G?

Multumesc!

#247
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Daca azi a ajuns in Ungaria, in mod normal miercuri ar trebui sa ti l livreze. Fan curier.
Se pare ca modelul pentru Europa nu are KitKat :( Abia pe la sfarsitul lunii va primi update ul.

Edited by Coldone, 06 January 2014 - 14:30.


#248
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Ai scris mai sus 987 ron cu toate taxele. Poti pune un screenshot cu factura sau cu taxele ?


Interesanta promotia cu free cover la achizitia unui Moto G de la orice retailer autorizat din Uk. Vad ca e trecut si Amazon pe lista. Problema e ca trebuie sa ai domiciliul in uk.  Insa este un tip cu vechime pe computergames forum care intermediaza tranzactii din uk si trimite saptamanal. Poti da adresa lui, cover-ul ajunge la ei si el il trimite impreuna cu alte colete in Bucuresti. Parca 10 ron era ultima oara intermedierea aceasta:  http://forum.compute...s/page-604.html

Sau chiar mai bine. Comandati prin el direct.  Vad ca un Moto G de la Tesco costa 605 ron + 10 ron comision.

Quote

ar costa 605 ron + 10 ron posta sau fan curier cu plata la destinatar pt curierat

Edited by razor_titann, 06 January 2014 - 17:04.


#249
vespalen1

vespalen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.04.2013
I-ai dat mesaj?


In orice caz, Motorola G la Tesco este "Currently unavailable"

Edited by vespalen1, 06 January 2014 - 17:12.


#250
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Nu eu, un alt utilizator care a comandat. Urmaresc cand apare in stoc si vorbesc cu el. Mi se pare super decent comisionul de 10 ron. Si de asemenea beneficiez si de carcasa gratis pe care oricum aveam de gand sa o cumpar.

#251
morasss

morasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.01.2014

View PostColdone, on 06 ianuarie 2014 - 14:28, said:

Daca azi a ajuns in Ungaria, in mod normal miercuri ar trebui sa ti l livreze. Fan curier.
Se pare ca modelul pentru Europa nu are KitKat Posted Image Abia pe la sfarsitul lunii va primi update ul.

A si plecat din Ungaria pe la 12 azi. Eu stau in vest deci ma astept sa nu fie idioti sa-l duca prin Bucuresti ca doar Timisoara e aproape si e centru mare.

Ideea e ca nu mai rezist. L-am comandat pe 20 dec si mi-au dat livrare pe 6 ianuarie pe Amazon si 7 de la UPS. Sper sa ajunga maine totusi.

Bine ca i-am certat un pic ca nu ma asteptam sa comand de pe Amazon in 20 si sa plece de la ei pe 27. Inteleg ca au fost sarbatori dar nici chiar asa. Dupa putina cearta cu un asistent pe chat mi-au propus sa-mi taie taxele de transport si am platit 730 lei in cap pentru versiunea de 8GB, evident dupa conversia lei-lire.

Am intrebat si se pare ca daca alegi conversia de banca se iau dupa cursul providerului de card. Eu am un VISA si mi-au zis ca pe Visa Europe(au site) vad exact schimbul, ca nu se ia cel din banca emitenta. A fost mai bine pentru ca aia aveau lira la un pret mult mai bun decat Transilvania unde am eu cardul.

Mie imi trebuie si o factura si nu stiu cum sa le-o cer. Am un PFA si nu-s platitor de TVA iar ei imi tot cer numar de VAT cand normal pe factura trebuie sa apara datele PFA-ului cu nr de registru comertului si tot tacamul. Nu stiu cu asta cum o scot la capat. Daca are cineva idei va rog..

View Postrazor_titann, on 06 ianuarie 2014 - 16:59, said:

Ai scris mai sus 987 ron cu toate taxele. Poti pune un screenshot cu factura sau cu taxele ?


Interesanta promotia cu free cover la achizitia unui Moto G de la orice retailer autorizat din Uk. Vad ca e trecut si Amazon pe lista. Problema e ca trebuie sa ai domiciliul in uk.  Insa este un tip cu vechime pe computergames forum care intermediaza tranzactii din uk si trimite saptamanal. Poti da adresa lui, cover-ul ajunge la ei si el il trimite impreuna cu alte colete in Bucuresti. Parca 10 ron era ultima oara intermedierea aceasta:  http://forum.compute...s/page-604.html

Sau chiar mai bine. Comandati prin el direct.  Vad ca un Moto G de la Tesco costa 605 ron + 10 ron comision.

E interesanta oferta Tesco, dar intr-adevar ai nevoie de cineva sa-l trimita ca ei n-au Romania pe harta :D

Sunt curios astia cat dau garantie. Amazon UK da doar 1 an ceea ce-i putin cam in neregula. Din cate stiu eu in UE orice produs trebuie sa aiba minim 2 ani garantie.

#252
electro2006

electro2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 06.11.2011
Am atasat screenshot cu pretul final. Intre timp am mai studiat problema si iesi mai ieftin daca lasi banca sa faca conversia in lire. Adica sa nu aveti convertorul activat in optiunile din contul vostru pe amazon.
Am facut comanda si unul de 8G cu pretul final in lire iar la plata prin banca pretul final in lei a fost 767.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate