Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Orange Hiro

- - - - -
  • Please log in to reply
1509 replies to this topic

#325
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 18.11.2009
Am avut multe telefoane si nu le-am tinut mult. Asta cred ca va sta mult cu minePosted Image

#326
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 18.11.2009
Se poate pune meniul si asa: http://www.gadget.ro...nge-Hiro-11.jpg

Si asa: http://www.computerb...e hiro/0011.jpg

Ati stiut?Posted Image

#327
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
nu,nu stie nimeni. nu am explicat eu de 300 de ori

#328
lex luthor

lex luthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 27.03.2007
I-am luat acest telefon sotiei si, la prima vedere se prezinta destul de bine.

Am insa o intrebare legata de tastele luminoase de sub ecran.
La celelalte telefoane pe care le-am avut (si le am) aceste taste se aprindeau automat cand lumina ambientala era scazuta sau la intuneeric (probabil erau comandate de senzorul de lumina).
La Hiro nu se intampla asa ceva. Chiar daca lumina ambientala este scazuta sau este intuneric, respectivele taste se aprind doar daca le atingi se se sting din nou peste cateva secunde.

Exista vreo setare printr-un meniu pe undeva si nu am gasit-o eu? La voi cum se intampla?

#329
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
intre lumia 520 si  Alc Hiro, pe care sa-l aleg ? pret identic la prelungire de abonament...

#330
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
A instalat cineva iGo primo pe telefon? Eu am probleme cu sunetul, nu se aude vocea Ioanei.

#331
Matthaus

Matthaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.11.2010

 subsemnatul01, on 26 decembrie 2013 - 22:17, said:

intre lumia 520 si  Alc Hiro, pe care sa-l aleg ? pret identic la prelungire de abonament...

Nu poti compara cele 2 telefoane,Pretul corect al lui lumia ar trebui sa fie undeva pe la 300 ron in timp ce hiro se bate la performante chiar cu multe samsunguri de peste 700-800 ron...

 Platon, on 24 decembrie 2013 - 09:23, said:

Chestia interesanta este ca mie imi cer 105 euro ca sa primesc acest telefon cu o prelungire a abonamentului pe 12 luni, sau 89 pentru 24 de luni, nu cred ca merita sa mai fiu sodomizat de Orange inca 12 luni, dar problema este, telefonul este blocat pe Orange nu ? Cam cat costa decodarea lui? Stie cineva?


Il cumperi din magazinul online cu 570 ron si te duci dupa aceea la reprezentanta orange si ti-l decodeaza pe loc gratuit.Eu asa am facut.


In alta ordine de idei,telefonul este peste asteptari,cred ca orange a gresit pretul cand a fixat aceasta suma de 125 euro.

#332
misuh

misuh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.06.2013

 Hondarul_21, on 20 noiembrie 2013 - 20:51, said:

te sperie pentru ca ?

Spune-mi ce aplicatie vrei sa vezi cum merge si iti voi face maine un filmulet ca sa vezi cum se misca. In afara de jocuri mari ,nimic nu sacadeaza si nu merge prost

Apropos si nokia are tot 512 ram ,dar acolo nu e problema ..ca nu v-a avea ce sa iti sacadeze tinand cont de multitudinea aplicatiilor win8 Posted Image)

Filmeaza cand stai pe facebook..navighezii.mesagerie ..orice :D

#333
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 09.08.2013

 maiokoti2, on 26 decembrie 2013 - 19:56, said:


Meniul "Easy" adica cel din primul link mie nu imi mai merge. Doar cel standard. Cand il setez pe primul, se opreste brusc si imi spune ca " Din pacate, ecranul de start Orange s-a oprit". Cred ca e o problema de la Assistent. Stie careva cum se poate remedia problema?

#334
lst

lst

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.12.2005
Vezi sa nu-l fi dezactivat din greșeală

#335
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 09.08.2013
Vad ca nu-l gasesc in lista de aplicatii. Cum sa fac?

#336
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010

 ekoly, on 26 decembrie 2013 - 22:19, said:

A instalat cineva iGo primo pe telefon? Eu am probleme cu sunetul, nu se aude vocea Ioanei.

Niciun ajutor ???

#337
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 18.11.2009
Da-mi adresa de mail sa-ti trimit un fisier "sys" sa incerci cu ala.

#338
Matthaus

Matthaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.11.2010
Apropo,cu incarcarea cum stati? Desteptii de la Alcatel au bagat un pachet o panarama de incarcator cu 550 mA care incarca telefonul in 3 ore si ceva (de la 1% la 100%).

Legat de asta,eu am o problema si mai mare. La mine incarcarea de la 1% la 100% dureaza 5.30 Hr,ceea ce este inacceptabil.

Ati trecut la alte incarcatoare mai puternice? M-as baga la un inc de 2000 mA sa il incarce in 40 min dar imi este frica sa nu aiba senzor de incarcare (cum are blackberry) care sa nu il lase sa incarce cu o putere mai mare de 700mA......

Sunt multumit insa de baterie.Ma tine 2 zile,in conditiile in care  nici unul din ultimele 4 tel nu m-a tinut mai mult de 16-24 hr bateria.(3G+ non stop,mailuri si bbm non stop,40-60 apeluri/zi etc)

Edited by Matthaus, 27 December 2013 - 15:08.


#339
lex luthor

lex luthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 27.03.2007

 lex luthor, on 26 decembrie 2013 - 21:30, said:


Am insa o intrebare legata de tastele luminoase de sub ecran.
La celelalte telefoane pe care le-am avut (si le am) aceste taste se aprindeau automat cand lumina ambientala era scazuta sau la intuneeric (probabil erau comandate de senzorul de lumina).
La Hiro nu se intampla asa ceva. Chiar daca lumina ambientala este scazuta sau este intuneric, respectivele taste se aprind doar daca le atingi se se sting din nou peste cateva secunde.

Exista vreo setare printr-un meniu pe undeva si nu am gasit-o eu? La voi cum se intampla?

Vreo solutie?
Led-ul albastru care arata incarcarea poate fi folosit si pentru alte notificari (SMS, Email, etc.)? La mine nu merge decat pentru apelurile ratate (clipeste albastru). Am incercat sa instalez o aplicatie (Light Manager) dar se pare ca nu poate sa controleze respectivul LED, deoarece nu se intampla nimic. Asa ca am dezinstalat-o.

#340
paulwushu

paulwushu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.10.2011

 Matthaus, on 27 decembrie 2013 - 15:07, said:

Apropo,cu incarcarea cum stati? Desteptii de la Alcatel au bagat un pachet o panarama de incarcator cu 550 mA care incarca telefonul in 3 ore si ceva (de la 1% la 100%).

Legat de asta,eu am o problema si mai mare. La mine incarcarea de la 1% la 100% dureaza 5.30 Hr,ceea ce este inacceptabil.

Ati trecut la alte incarcatoare mai puternice? M-as baga la un inc de 2000 mA sa il incarce in 40 min dar imi este frica sa nu aiba senzor de incarcare (cum are blackberry) care sa nu il lase sa incarce cu o putere mai mare de 700mA......

Sunt multumit insa de baterie.Ma tine 2 zile,in conditiile in care  nici unul din ultimele 4 tel nu m-a tinut mai mult de 16-24 hr bateria.(3G+ non stop,mailuri si bbm non stop,40-60 apeluri/zi etc)
toate specificatiile sunt aici: http://www.alcatelon...ml#.Ur3JoHBFDFx
la sfarsit scrie 3.5h ore de incarcare
sau quick guide: http://www.alcatelon...ml#.Ur3L23BFDFz

am tot citit si eu despre telefon si parca l-as lua. ar fi primul meu smartphone, deci nu stiu ce sa astept de la el. L-am butonat putin in shop, merge bine...doar ca lumea spune ca pe masura incarcarii lui cu aplicatii ii mai scade viteza, apare lag-ul...

bateria: se pare ca nu pot sa mi fac o parere corecta, uni spun ca tine pana la 4 zile cu tot cu putin net utilizat, altii doar o zi

#341
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 25.12.2005

 mmcosmin, on 14 decembrie 2013 - 11:24, said:


Nu merge linkul ...Sau nu mai este programul...Ne mai poti ajuta ..Multumiri anticipat ..:)

#342
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 25.12.2005
Mai am o problema . Telefonul l-am luat la o super promotie ..Orange young 12 e future cu 0 lei.
Sunt foarte , foarte multumit ...Bateria cam 2 zile ,(se incarca cam in 4 ore)  mail-uri si net cam 6 ore...Lag-uri de loc.
I-am luat si sotiei unul in aceleasi conditii ...Cred ca acest telefon va face cariera..Are o saptamina in care l-am butonat si nu prea. Nu am avut nici o problema cu el.
Tin sa precizez ca este primul telefon cu android al meu. Am avut Iphone 4s si nokia 85.Asa ca:
1. Nu reusesc sa pun melodia pe care o dores la SMS-uri. Intru in mesagerie , buton dreapta jos , setari , imi aleg melodia pentru notificari..dar nu se respecta.
Banuiesc ca pentru un android expert e o chestier minora ( am descarcat ringtone maker dar am mesaj "no music files or SD card not present) desi are card de 8 Gb.
2. Doresc support pentru instalare IGO.

In rest e un telefon neasteptat . Il voi vinde cind imi voi lua Iphone 5c ....:)

Multumesc anticipat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate