Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Orange Hiro

- - - - -
  • Please log in to reply
1509 replies to this topic

#1
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
Orange Hiro este un smartphone cu display de 4.3 inch și rezoluție 480×854 pixeli.

Pe partea hardware integrează un procesor dual-core la 1.3 GHz, 4 GB spațiu de stocare. Rulează Android 4.2 Jelly Bean.

Camera foto de 5 Megapixeli, cântărește 96 gr. și 7.95 mm grosime. Este compatibil cu tehnologia HD Voice.

De la 1 Noiembrie este in oferta Orange.

Attached Files



#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Pret?

#3
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
https://www.orange.r...ane/orange-hiro

#4
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007
Am vrut eu sa il iau in seara asta la pret standard 125 euro de la Orange Shop din Piata Victoriei. Din pacate nu au vrut sa mi-l dea fara sa imi bage pe gat nu stiu ce cartela/abonament pe care trebuia sa o tin activa 3 luni. Nu era vorba de bani ca era vreo 45 lei in astea 3 luni dar eu vroiam sa il si decodez gratis daca tot plateam pretul intreg.
Asa cu optiunea aia nu cred ca mai beneficiam de decodare chiar daca fata de la Orange a incercat sa ma convinga ca nu afecteaza cu nimic decodarea, dar trebuie sa merg langa ei la Orange Care si ma rezolva baietii..  :)
Oricum mi se pare nesimtire din partea Orange sa iti bage pe gat ceva atata timp cat telefonul era expus cu 125 euro la liber. Mi-a zis ca nu au pe stoc decat cu optiunea aia..  :)  fara nu..

#5
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007
Din ce se discuta pe forum, la fel s-a intamplat si cu Nivo: incearca sa iti bage pe gat tot felul de "chestii" pe care nu le vrei sau de care nu ai nevoie. Cred ca, o varianta simpla pentru a evita tzigania si ipocrizia (cel putin pe net nu zic ca esti obligat sa il iei cu nu stiu ce cartela-abonament chiar si daca il platesti la liber) e sa il comanzi de pe site-ul lor si sa il primesti prin curier.

/ps: alcatelul idol mini arata bine, asteptam sa vedem cu se comporta intr-un review....
din pacate e plin de aplicatiile portocaliilor.

Edited by Werewolfc, 05 November 2013 - 22:18.


#6
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Probabil merge resoftat cu un firmware original.
Foarte frumos telefonul, l am butonat azi intr un shop. Pacat ca nu exista si o varianta quad core/1gb ram.
Oricum, la pretul asta e best buy.

#7
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
Sunt curios daca are aceeasi hiba pe care o au toate alcatelurile ..si anume sunetul foarte prost in casti ..si in general de altfel.

Momentan am un LG L7 pe care l-as schimba cu acest telefon ..ce ziceti..merita?

#8
RunAwayDU

RunAwayDU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.08.2008
Tocmai ce mi-am achizitionat un orange hiro. Mi se pare un chilipir pentru ce face. Daca sistemul de operare va fi stabil, si nu va avea probleme de cine stie ce fel cred ca e o afacere excelenta. cu abonament de 15EU si ceva punct mi l-am achizitionat cu 143 ron (cu tot cu cartela si folie) Ma dusesem cu gandul sa ii iau un telefon tatalui mau pentru ca trebuia sa fac upgrade la abonament, dar am ajuns sa imi iau mie! Imi place foarte mult design-ul si de miscat se misca ok. Ma deranjeaza putin softul de la orange si as fi preferat softul original de alcatel.. dar pentru 140 ron 1.3dual ecran de 4.3 si camera de 5.. ce mai poti sa comentezi ?

ce ma chinuiesc acum e sa il sincronizez cu pc-ul. sper sa mearga softul celor de la alcatel.

#9
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
salut, imi poti da te rog si mie informatii te rog despre cum se comporta telefonul pe partea de sunet?

#10
RunAwayDU

RunAwayDU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.08.2008
Salut. La casti se aude... dar nu il poti compara cu calitatea pe care o ofera un iphone. Poate cu niste casti mai ok.

In masina e primul telefon/mp3 care trebuie sa il pun pe jumatate din volum pentru ca se aude mult prea tare... si standard se auzea cam prost. Static fara prea multa melodicitate, dar m-am jucat putin prin setari acum in drum spre casa si parca acum se aude ok. Voi incerca cu alte playere si sunt convins ca se vor obtine rezultate bune. Semnalul care il dau e puternic, trebuie gasit playerul si setarile care il prind cel mai bine.

In ceea ce poriveste sunetul pe boxe e decent. Mai tare ca un iphone 3gs / 4 / 4s .

Iar la vorbit se aude bine.

Dupa aproape 2 zile de utilizare nu am gasit un bug deranjant si nici nu au fost momente cand sa se blocheze / necesite resetare.

Am reusit si sa il personalizez cat de cat decent. Ce ma deranjeaza cel mai tare e lipsa unui program de sincronizare compatibiil. Sunt obisnuit cu itunes-ul de la iphone care iti permitea sa iti iei toate setarile de la telefoanele anterioare.. aici a fost un chin doar sa imi mut contactele...

Per total. Nu sunt eu un hardcore user, dar mi se pare un telefon mai mult decat excelent pentru pretul lui.

#11
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Telefoanele cu android se sincronizeaza OTA folosind contul google.

#12
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View PostRunAwayDU, on 08 noiembrie 2013 - 20:37, said:

Salut. La casti se aude... dar nu il poti compara cu calitatea pe care o ofera un iphone. Poate cu niste casti mai ok.

In masina e primul telefon/mp3 care trebuie sa il pun pe jumatate din volum pentru ca se aude mult prea tare... si standard se auzea cam prost. Static fara prea multa melodicitate, dar m-am jucat putin prin setari acum in drum spre casa si parca acum se aude ok. Voi incerca cu alte playere si sunt convins ca se vor obtine rezultate bune. Semnalul care il dau e puternic, trebuie gasit playerul si setarile care il prind cel mai bine.

In ceea ce poriveste sunetul pe boxe e decent. Mai tare ca un iphone 3gs / 4 / 4s .

Iar la vorbit se aude bine.

Dupa aproape 2 zile de utilizare nu am gasit un bug deranjant si nici nu au fost momente cand sa se blocheze / necesite resetare.

Am reusit si sa il personalizez cat de cat decent. Ce ma deranjeaza cel mai tare e lipsa unui program de sincronizare compatibiil. Sunt obisnuit cu itunes-ul de la iphone care iti permitea sa iti iei toate setarile de la telefoanele anterioare.. aici a fost un chin doar sa imi mut contactele...

Per total. Nu sunt eu un hardcore user, dar mi se pare un telefon mai mult decat excelent pentru pretul lui.
merci.

ii faci si un antutu?

#13
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013
Sunt interesat de acest telefon :D. Hondarul_21 imi pot spune pe scurt cum se descurca telefonul?
M-ar interesa bateria, daca se poate schimba aspectul meniului aplicatii, daca are HD VOICE si ... camera cum se descurca. :D
Mersi!Posted Image

#14
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DHp7fQhrgMg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
PRIMUL REVIEW !
^_^

#15
jonson66

jonson66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 04.03.2010
pt. cei care au, sau au pus mana macar:
Hiro sau Yumo?
merita pentru o utilizare normala chiar fara jocuri pretentioase :
  
    Yumo    vs   Hiro
  • 8MP fata de 5 MP ,
  • 5 inch fata de 4,3
  • 1 GB fata de 512 MB
  • dar 1,2 GHz fata de 1,3 GHz
pentru 100 E in plus la Yumo???
Asta ar fi teoretic.
Dar practic?
Sau nici unul?   (Am patit-o cu Acer S500 - ecran spart si trebuie sa-l arunc!)

#16
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
sunt kilometric inferioare amandoua Acerului.

smecherul80: eu nu am telefonul

#17
bogdy5

bogdy5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.12.2009
se poate dezactiva launcheru de la orange pt a reveni la cel stock de la jellybean? (no root)

#18
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007

View Postbogdy5, on 12 noiembrie 2013 - 21:00, said:

se poate dezactiva launcheru de la orange pt a reveni la cel stock de la jellybean? (no root)

Nu stiu daca poti reveni la cel stock de jellybean dar in mod sigur iti poti instala un launcher de pe play store.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate