Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

ROMANIA-HANDBAL

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

Poll: CAMPIONATUL MONDIAL! (48 member(s) have cast votes)

Poate Romania sa castige titlul mondial la handbal in Rusia?

  1. da (43 votes [89.58%])

    Percentage of vote: 89.58%

  2. nu (5 votes [10.42%])

    Percentage of vote: 10.42%

Vote Guests cannot vote

#1
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004
Credeti ca este posibil ca echipa feminina de  handbal a Romaniei sa castige titlul de campioana mondiala in Rusia la Sankt Petersburg?
am facut topicul doar din "supararea" ca cei de la eurosport.com nu au introdus Romania in propriul chestionar (unde sunt alte 8 state) ci probabil la varianta ...other (care ieri avea si cele mai multe voturi >45%-probabil fiecare a votat gandindu-se la tara lui).
BAFTA  ROMANIA!
P.S. Romania a fost desemnata  a6a favorita!

Edited by twisterme2003, 07 December 2005 - 15:24.


#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
1. Nu cred că Romania are șanse reale la medalia de aur
2. Știam că a fost desemnată a 5-a favorita, nu a 6-a.

#3
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 twisterme2003, on Dec 7 2005, 15:21, said:

Credeti ca este posibil ca echipa feminina de  handbal a Romaniei sa castige titlul de campioana mondiala in Rusia la Sankt Petersburg?
am facut topicul doar din "supararea" ca cei de la eurosport.com nu au introdus Romania in propriul chestionar (unde sunt alte 8 state) ci probabil la varianta ...other (care ieri avea si cele mai multe voturi >45%-probabil fiecare a votat gandindu-se la tara lui).
BAFTA  ROMANIA!
P.S. Romania a fost desemnata  a6a favorita!
A 6a favorita din cate echipe participante?

#4
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
romania ARE jucatoare de locul 1 mondial, romania NU ARE echipa de locul 1 mondial. dupa meciul vazut azi, cu ucraina, suntem aceeasi echipa pe care-o stiu de 10 ani incoace. conduci cu 7 goluri la pauza si bati pe final la 3 goluri numai si numai datorita unor actiuni individuale. slaaaaaaaab!!! poate aude dreaq cineva

#5
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Nu conteaza. Macar am batut. 30 la 27...dupa ce am condus la un moment dat cu 8 goluri, am fost egalati si condusi la un punct datorita greselilor din aparare, insa spre final fetele s-au trezit si au castigat. Bravo ! Eu zic ca avem sanse la aur...

#6
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Azi fetele au meci cu Franta!

#7
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Romania a invins Franta cu 28 la 26, iar mainew va juca cu macedonia.....cred....

#8
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004
fiecare echipa are stilul prop[riu de joc...s-a vazut in meciul cu echipa frantei ce inseamna o aparare destul de bine pusa la punct...pacat pt romania ca inca nu are o linie de atac comuna si ca multe goluri pleaca din actiuni individuale! cum steluta nu prea a miscat aseara a trebuit pus jocul pe seama cristinei varzaru.dar de aici si pana la a obtine o victorie pe seama unui singur om.....e mult... inca nu suntem suficienti de buni!oricum bafta ROMANIA in meciul cu macedonia!
teoretic tb sa castigam dar cum la noi constantza e ceva inconstant...ramane de vazut!

#9
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004
BRAVO ROMANIA! A CASTIGAT MERITAT!

#10
soulspirit

soulspirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 30.11.2005
daca isi imbunatatesc jocul si pe final fetele noastre nu au adversar in rusia si de fapt in intreaga lume.....

:peacefingers:  :peacefingers:  :peacefingers:  :peacefingers:  :peacefingers:  :peacefingers:

#11
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
care parte pa propozitiei "handbalul este un sport de echipa"n-o intelegeti? daca romania joaca ca o echipa, daca stie sa fie constanta 50 de minute, nu 60, atunci e camp mondiala. din pacate, deocamdata a dovedit ca nu stie. si tot din pacate, tadici a luat niste jucatoare la lot care inca nu sunt de nationala (vezi soit, ivan, tivadar....) si astfel nu poate sa foloseasca tot lotul, lucru vital pe parcursul turneului. sper sa nu cada fizic

edit: intrebarea din chestionar este pusa prost. evident ca romania poate sa castige campionatul. nu se stie insa daca o va face, dar de putut poate, la fel cum pot sa-l castige jumate din echipele participante.

Edited by DeathRipple, 11 December 2005 - 11:46.


#12
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004

 DeathRipple, on Dec 11 2005, 11:42, said:

edit: intrebarea din chestionar este pusa prost. evident ca romania poate sa castige campionatul. nu se stie insa daca o va face, dar de putut poate, la fel cum pot sa-l castige jumate din echipele participante.

era evident ca intrebarea are intelesul de:este capabila Romania sa castige CM? la intelesul pe care l-ai priceput tu...intrebarea nici nu si-ar fi avut rostul...imi cer scuze ca am supraestimat QI-ul unora dintre forumisti...sper sa fie o categorie foarte restransa.....
bafta ROMANIA in continuare!
urmeaza maine meciul cu brazilia...DOAMNE AJUTA SA CASTIGAM!
p.s.probabil o sa primesc un nou 10% warning...comentarii?

Edited by twisterme2003, 11 December 2005 - 13:02.


#13
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 twisterme2003, on Dec 11 2005, 13:01, said:

urmeaza maine meciul cu brazilia...DOAMNE AJUTA SA CASTIGAM!
Mai tare mă tem de meciul cu Germania.

#14
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004
sa nu uitam ca pana acum portarii nostri au facut adevarate minuni,iar danemarca si germania au sustinut un meci catalogat cel mai rapid de pana acum...70 de atacuri pt fiecare echipa...sper sa reziste fetele noastre! ca oricum un singur 7 de baza avem!
http://www.ihf.info/...d-15943,en.html

#15
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 twisterme2003, on Dec 11 2005, 13:01, said:

p.s.probabil o sa primesc un nou 10% warning...comentarii?

din partea mea, in nici un caz...poti zice ce vrei nenea.

mufa: ba io sincer am cele mai mari emotii cu brazilia. de ce? pen' ca nu stiu mai nimic despre ea. am inteles ca au batut austria ca au avut o aparare avansata. ideea e ca romania NU stie sa joace contra unei astfel de aparari. a aratat-o impotriva frantei. sa speram totusi ca le va ucide din prima repriza.

ps: told ya about varzaru ;)

#16
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004
mufa: ba io sincer am cele mai mari emotii cu brazilia. de ce? pen' ca nu stiu mai nimic despre ea. am inteles ca au batut austria ca au avut o aparare avansata. ideea e ca romania NU stie sa joace contra unei astfel de aparari. a aratat-o impotriva frantei. sa speram totusi ca le va ucide din prima repriza.

ps: told ya about varzaru ;)
[/quote]PT BRAZILIA:
avantajul unei aparari avansate:imposibilitatea de a construi la 9m
dezavantajul:pivotul are spatiu de manevra mult mai mare...de aceea trebuie  costruit mult cu pivotul si in plus extremele pot opera mai usor...depinde cat de bine o sa circule mingea...eeu unul cred ca romania are capacitatea si team-ul cu care poate bate brazilia...important este cum abordeaza antrenorii partida dpdv tactic...
DOAMNE AJUTA,ROMANIA!

#17
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004
DEMONSTRATIE DE ZILE MARI!..
OK POATE CA AM FOST PUTIN DEPASITE IN APARARE(NOROC DE LUMINITA DINU),DAR ROMANIA SI-A DEMONSTRAT CLASA DE MULTE ORI IN ATAC...
BRAVO CRISTINA VARZARU PT MAIESTRIA GOLURILOR!...
MII DE PUPICI FETELOR....!
BAFTA,ROMANIA!
DOAMNE AJUTA PENTRU FINALA!

#18
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 twisterme2003, on Dec 12 2005, 19:31, said:

DEMONSTRATIE DE ZILE MARI!..
OK POATE CA AM FOST PUTIN DEPASITE IN APARARE(NOROC DE LUMINITA DINU),DAR ROMANIA SI-A DEMONSTRAT CLASA DE MULTE ORI IN ATAC...
BRAVO CRISTINA VARZARU PT MAIESTRIA GOLURILOR!...
MII DE PUPICI FETELOR....!
BAFTA,ROMANIA!
DOAMNE AJUTA PENTRU FINALA!
Uuu, încearcă și tu să scrii civilizat și cu litere mici!

Care demonstrație nene? Demonstrație că nu știu să dribleze? Demonstrație de nimerit portărița braziliană la aruncările de pe semicerc? Sau demonstrația de pase greșite? Oricum, bine c-am bătut.

Ca fapt divers: Germania le-a bătut la 8 goluri, Danemarca la 9 sau 11 (nu mai țin bine minte), iar Romania doar la 2.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate