Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Digi Online.

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
5372 replies to this topic

#1675
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Multe mai vreti...eu de exemplu il vreau asa cum e acum. Tot va bagati in seama cu diferite sume de bani care le puteti da ptr. anumite servicii. Uneori o luati rau pe aratura...

#1676
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,442
  • Înscris: 16.05.2007
io vreau sa mearga pe orice retea, nu doar pe diji, abia dupa aceea se poate numi platforma TV  online

#1677
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Asta cu accesatul din alta retea ar fi o treaba buna. Mai tare de atat, momentan ma doare ca accesarea DOL consuma traficul de net de la abonamentele de voce sau abonamentul de net mobil asociat. Daca ar face sa nu consume acest trafic, tare bine ar fi!

#1678
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,442
  • Înscris: 16.05.2007

View Postgrinci, on 16 mai 2015 - 15:54, said:

Asta cu accesatul din alta retea ar fi o treaba buna. Mai tare de atat, momentan ma doare ca accesarea DOL consuma traficul de net de la abonamentele de voce sau abonamentul de net mobil asociat. Daca ar face sa nu consume acest trafic, tare bine ar fi!
da, asa ar fi normal.

#1679
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006

View Postliberlamare, on 15 mai 2015 - 20:47, said:

io vreau sa mearga pe orice retea, nu doar pe diji, abia dupa aceea se poate numi platforma TV  online
Digi Online este o platforma gratuita destinata abonatilor RCS-RDS. Este normal sa functioneaze doar cu internet de la RDS. Nu sunt motive sa mearga cu alt net, si asa, pe langa net de la RDS (internet fix si internet mobil) functioneaza si cu net de la Vodafone si Orange.

Ce vreti voi se poate aplica doar pentru Digi Play, Digi Play costa 15 lei si acolo sunt de acord sa functioneze cu orice internet din Romania.

#1680
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Ba sunt motive să meargă cu alt net. Digi Online este o platformă gratuită destinată abonaților RCS-RDS la internet fix și televiziune (obligatoriu) . Nicăieri nu zice că trebuie să ai și internet mobil de la ei. Sau că trebuie să călătorești și să te cazezi doar în locații cu  internet de la ei. Orice om își dă seama că această platformă o folosești când pleci de acasă, nicidecum acolo unde ai abonamentul de internet, implicit și pe cel de televiziune, că doar acolo deschizi televizorul. Totuși acasă e singurul loc unde RDS îți dă voie să folosești platforma. Teoretic, că practic sigur că e rețeaua pe care o găsești cel mai des. Și te descurci cu netul mobil (mă mir că nu l-au pus ca a treia condiție). Gratuit sau nu, ideea e că nu e normal. Nu e normal nici să beneficiezi acasă, nici să cauți după un anumit tip de internet când nu ești acasă (probabil cea mai mare parte a timpului în care nu dormi).

#1681
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Interesat noul clip de promovare al DOL cu Florin Piersic.

#1682
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006

View PostSERGIUTANDARICA, on 17 mai 2015 - 12:34, said:

Ba sunt motive să meargă cu alt net. Digi Online este o platformă gratuită destinată abonaţilor RCS-RDS la internet fix și televiziune (obligatoriu) . Nicăieri nu zice că trebuie să ai și internet mobil de la ei. Sau că trebuie să călătorești și să te cazezi doar în locaţii cu  internet de la ei. Orice om își dă seama că această platformă o folosești când pleci de acasă, nicidecum acolo unde ai abonamentul de internet, implicit și pe cel de televiziune, că doar acolo deschizi televizorul. Totuși acasă e singurul loc unde RDS îţi dă voie să folosești platforma. Teoretic, că practic sigur că e reţeaua pe care o găsești cel mai des. Și te descurci cu netul mobil (mă mir că nu l-au pus ca a treia condiţie). Gratuit sau nu, ideea e că nu e normal. Nu e normal nici să beneficiezi acasă, nici să cauţi după un anumit tip de internet când nu ești acasă (probabil cea mai mare parte a timpului în care nu dormi).
RCS-RDS este operator 5 play, asta inseamna CATV, internet, internet mobil, telefonie fixa si telefonie mobila. Nu ti se pare normal sa ai acces la Digi Online cu telefonie mobila de la RDS ? Daca era un operator triple play, gen UPC, atunci normal ca mergea cu net mobil de la orice operator de telefonie mobila.

Te abonezi la Digi Mobil si ai acces la Digi Oriunde, e foarte simplu.

Edited by catalinman, 17 May 2015 - 21:25.


#1683
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Nu, nu mi se pare normală această condiționare, tocmai am spus-o. (Și e vorba în principal de accesul prin alt internet fix.) Dar nu-i obligatoriu să fim amândoi de aceeași părere, nu-i așa?

#1684
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Greu functioneaza azi platforma. Digi World, lipsa subtitrare.

Edited by Shock-G, 18 May 2015 - 00:58.


#1685
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postcatalinman, on 17 mai 2015 - 21:24, said:

RCS-RDS este operator 5 play, asta inseamna CATV, internet, internet mobil, telefonie fixa si telefonie mobila. Nu ti se pare normal sa ai acces la Digi Online cu telefonie mobila de la RDS ? Daca era un operator triple play, gen UPC, atunci normal ca mergea cu net mobil de la orice operator de telefonie mobila.

Te abonezi la Digi Mobil si ai acces la Digi Oriunde, e foarte simplu.

Nu ai dreptate Cataline, chiar in acest week-end la 2 km de Tg-Mures, am incercat prin reteaua Digi Mobil sa urmaresc DigiOnline(Digisport), viteza este praf, nu se poate vedea nimic, este zero barat viteza la Digi Mobil cel putin in centrul tarii in mai multe orase in care eu mai merg regulat.
Este necesar sa se poata intra din orice retea, eu daca merg in concediu si este retea doar UPC sau Telekom, etc, ce naiba sa fac cu DigiOnline ?

#1686
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006
Urmaresti pe MQ sau LQ. Eu pe unde am umblat prin tara nu am avut probleme cu vizionatul Digi Online prin 3G Digi Mobil. Am urmarit pe MQ o partida intreaga WTA Simona Halep si s-a vazut foarte bine.

#1687
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postcatalinman, on 18 mai 2015 - 09:08, said:

Urmaresti pe MQ sau LQ. Eu pe unde am umblat prin tara nu am avut probleme cu vizionatul Digi Online prin 3G Digi Mobil. Am urmarit pe MQ o partida intreaga WTA Simona Halep si s-a vazut foarte bine.
As vrea eu sa vad pe MQ, la viteza pe care o are Digi Mobil si pe LQ se mai întrerupe câteodată, practic nu se poate urmării pe rețeaua mobila, viteza este sub 1 Mbps in orașul Tg-Mures, testat astăzi dimineată cu Speedtest, server Rds București.

#1688
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,442
  • Înscris: 16.05.2007

View Postcrursu, on 18 mai 2015 - 09:25, said:

As vrea eu sa vad pe MQ, la viteza pe care o are Digi Mobil si pe LQ se mai întrerupe câteodată, practic nu se poate urmării pe rețeaua mobila, viteza este sub 1 Mbps in orașul Tg-Mures, testat astăzi dimineată cu Speedtest, server Rds București.

multe mai vreti, campionatul la fotbal, internet mobil de mare viteza, va ajunge campionatul.

#1689
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Aseară am văzut perfect meciurile din la liga de pe digisport2 pe hq cu o conexiune de date vodafone.

#1690
raducosmin16

raducosmin16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.01.2009
Eurosport 1 nu se aude, e fara sunet....chiar acum cand incepe etapa de Giro....

#1691
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,360
  • Înscris: 16.04.2014
@raducosmin16 - Se verifica. Multumesc pentru feedback.

#1692
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,360
  • Înscris: 16.04.2014
Te rog sa verifici acum.
Trebuie sa fie in regula.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate