Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Taximetristi - maimute la volan

- - - - -
  • Please log in to reply
484 replies to this topic

#451
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014

View Posttsunnami, on 07 septembrie 2014 - 23:11, said:


pardon, tu ai inceput off-topicul intreband cine e resposnabil ca legile-s proaste? de ce nu face politia mai mult sa repare legile care se voteaza in parlament.
nu eu am inceput-o, eu doar ti-am aratat unde e greseala si de ce avem legi proaste
Si in anii 50 legea era prea blanda cu talharii, un politist arunca cu piatra in geam si zicea ca i-a prins in fapt, ceilalti dadeau drumu la mitraliere in plin, asa s-a rezolvat infractionalitatea din Bucurestiul de dupa razboi, fara arestati, fara judecati, fara tribunal.

#452
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007
Da, exact asta ne mai lipseste. Hai sa responsabilizam politia, condusa de cei care indeamna agentul de pe strada sa fie boschetar cu camera, in loc sa ia masuri de prevenire.
M-a "livrat" un coleg acasa vineri, pe splaiul urinii, pe sub locul unde se construieste marele pasaj de pe Mihai Bravu. Prima masina la semafor, garca in intersectie, se face verde, garca lasa in continuare restul sa treaca. Se repeta istoria timp de inca 2 schimbari pe verde, cu claxoanele aferente ignorate de purtatorul de sapca. Colegul il intreaba la un moment dat pe sapcangiu, politicos - "nu va suparati, stam pe loc de 3 semafoare - asteptati ceva special?"
Raspunsul a fost sec: "ti s-a urat cu binele, mai p**a? treci cand iti zic eu sa treci". Din masina de langa (mare claxonangiu cu Matiz), s-a auzit un "ba mu**ule, ia zi cum te cheama, futu..........." - ia ghici ce s-a intamplat? A dat garca "verde".

La astia vrei tu sa le dai responsabilitate?

#453
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View PostDaCosta, on 11 septembrie 2014 - 21:20, said:

Da, exact asta ne mai lipseste. Hai sa responsabilizam politia, condusa de cei care indeamna agentul de pe strada sa fie boschetar cu camera, in loc sa ia masuri de prevenire.
M-a "livrat" un coleg acasa vineri, pe splaiul urinii, pe sub locul unde se construieste marele pasaj de pe Mihai Bravu. Prima masina la semafor, garca in intersectie, se face verde, garca lasa in continuare restul sa treaca. Se repeta istoria timp de inca 2 schimbari pe verde, cu claxoanele aferente ignorate de purtatorul de sapca. Colegul il intreaba la un moment dat pe sapcangiu, politicos - "nu va suparati, stam pe loc de 3 semafoare - asteptati ceva special?"
Raspunsul a fost sec: "ti s-a urat cu binele, mai p**a? treci cand iti zic eu sa treci". Din masina de langa (mare claxonangiu cu Matiz), s-a auzit un "ba mu**ule, ia zi cum te cheama, futu..........." - ia ghici ce s-a intamplat? A dat garca "verde".

La astia vrei tu sa le dai responsabilitate?

eu nu cred ca tu intelegi de ce e politistul ala in intersectie si cred c-o sa mori cu dilema asta in tine

#454
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,720
  • Înscris: 30.01.2006
Adevarul e ca un gabor adevarat trebuia sal ia pe ala cu matizul la sectie sa-l invete sa vorbeasca frumos. Dar daca faceau asta meritau toata stima si respectul meu. Pana atunci.... traim in cea nai bananiera tara din lume.

#455
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Posttest_driver, on 14 septembrie 2014 - 20:37, said:

Adevarul e ca un gabor adevarat trebuia sal ia pe ala cu matizul la sectie sa-l invete sa vorbeasca frumos. Dar daca faceau asta meritau toata stima si respectul meu. Pana atunci.... traim in cea nai bananiera tara din lume.

partea proasta e ca "gaborul" e pus acolo cu un scop, nu sa faca educatia nesimtitilor
cateodata salvezi bani ignorandu-i.
daca au parinti idioti, nici ei nu sar departe.
politia nu poate repara asta

#456
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007

View Posttsunnami, on 13 septembrie 2014 - 19:30, said:

eu nu cred ca tu intelegi de ce e politistul ala in intersectie si cred c-o sa mori cu dilema asta in tine
Nu, maestre, n-am ajuns la nivelul tau de iluminare, dau cu mucii in fasole doar ocazional. La ce-am descris eu mai sus, cred ca esti sado-maso daca-ti place sa fii calcat in picioare in momentul in care pui o intrebare civilizata si primesti m**e in loc de raspuns.
PS: stii ce termen se aplica celor care ataca persoana si nu ideea?

#457
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View PostDaCosta, on 15 septembrie 2014 - 20:22, said:

Nu, maestre, n-am ajuns la nivelul tau de iluminare, dau cu mucii in fasole doar ocazional. La ce-am descris eu mai sus, cred ca esti sado-maso daca-ti place sa fii calcat in picioare in momentul in care pui o intrebare civilizata si primesti m**e in loc de raspuns.
PS: stii ce termen se aplica celor care ataca persoana si nu ideea?

asta daca te cred ca politistul ti-a raspuns asa cum ai spus
partea proasta pentru tine este ca nu cred

#458
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Posttest_driver, on 14 septembrie 2014 - 20:37, said:

Adevarul e ca un gabor adevarat trebuia sal ia pe ala cu matizul la sectie sa-l invete sa vorbeasca frumos. Dar daca faceau asta meritau toata stima si respectul meu. Pana atunci.... traim in cea nai bananiera tara din lume.

Daca nu eram o tara bananiera, garcea trebuia dus la sectie sa-si explice limbajul. Si nu ma lua ca sunt tarani in trafic, ca la o faza ma trimisese garcea mai tanar sa stau pe interzis ca sa-i fac loc masinii de politie (eu stationam regulamentar, da' nah, aveau oamenii treaba) si ma ia un burtos cu "bai p*la unde te duci, nu vezi ca te duci pe interzis?". Merg pe interzis la indicatiile colegului dvs, si de cand am ajuns sa ne tragem de sireturi? Din cate stiu sunteti platiti din taxele pe care le donam, si nu invers". A urmat ceva tirada ca ala e interzis, eu incalc legea (cacat, la indicatia lor, nu la ideea mea), bla bla, cand a aparut prietenul pe care-l asteptam si i-a bagat legitimatia sub nas cu "te rog sa te legitimezi" brusc masina de garcea a plecat si ala behaia pe geam "sa stiti ca si eu platesc impozite". Las-o mai moale cu retardatii astia.

#459
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

View PostRealThing, on 15 septembrie 2014 - 22:01, said:

, bla bla, cand a aparut prietenul pe care-l asteptam si i-a bagat legitimatia sub nas cu "te rog sa te legitimezi" brusc masina de garcea a plecat
Asta-i din ciclul ;" cine o are mai mare " ?
Sau din " putul " gandirii ?

#460
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Asta era la SPP, restul nu ma intereseaza. Hai ca ai facut si tu un post in plus, poate iei si-un like, mai stii? :D

#461
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007

View Posttsunnami, on 15 septembrie 2014 - 21:54, said:


asta daca te cred ca politistul ti-a raspuns asa cum ai spus
partea proasta pentru tine este ca nu cred
Nu crezi, doar te bagi in seama. Si fara sa citesti cu cap si coada (as in: cui i-a raspuns de fapt).
Succesuri incomensurabile!

#462
BWD

BWD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 02.02.2013
http://www.vice.com/...l-de-asfalt-042

E clar, saracii, merita toata mila si atentia noastra! Posted Image

#463
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View PostBWD, on 19 septembrie 2014 - 15:06, said:

http://www.vice.com/...l-de-asfalt-042

E clar, saracii, merita toata mila si atentia noastra! Posted Image

asta daca tipa spune adevarul
asta daca ala era taximetrist legal

ma ia pe mine cu marocul si thailand... acolo asa facea? se imbata si se urca in prima masina???

nu ai nici o proba, ai visat ca ti-a tras-o un taximetrist si vrei ca politia sa faca ce?
eu nu cred c-a platit nici cursa

#464
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,909
  • Înscris: 12.03.2009
Prietene, tu ai probleme la mansarda. Stiu ca nu-ti dai seama, de aceea mi-am permis sa iti spun eu asta. Un control care poate dezvalui natura afectiunii si un tratament pot face minuni. Nici nu-ti va veni sa crezi ce om schimbat vei fi dupa asta.

#465
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postmisu78, on 20 septembrie 2014 - 17:04, said:

Prietene, tu ai probleme la mansarda. Stiu ca nu-ti dai seama, de aceea mi-am permis sa iti spun eu asta. Un control care poate dezvalui natura afectiunii si un tratament pot face minuni. Nici nu-ti va veni sa crezi ce om schimbat vei fi dupa asta.

"Cand voi creste mare vreau sa fiu un baietel!"

ma bucur ca o spui tu!

#466
zedek

zedek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.01.2010

View Posttsunnami, on 20 septembrie 2014 - 03:34, said:


asta daca tipa spune adevarul
asta daca ala era taximetrist legal

ma ia pe mine cu marocul si thailand... acolo asa facea? se imbata si se urca in prima masina???

nu ai nici o proba, ai visat ca ti-a tras-o un taximetrist si vrei ca politia sa faca ce?
eu nu cred c-a platit nici cursa

Tu poti sa crezi ce vrei, e o tara chipurile libera. iar parerea ta are valoare pentru tine, in rest nu prea. Singurul lucru care putea sa lamureasca situatia era o ancheta, avea dreptate avocata aia, sunt camere de luat vederi pe traseu, presupusa victima putea sa reconstituie macar o parte a traseului.

Dupa tine ar trebui ca toata lumea sa fie Sherlock Holmes, sa adune probe cand se urca intr-un taxi, si daca se intampla ceva nasol sa inmaneze dosarul politiei?

#467
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postzedek, on 21 septembrie 2014 - 09:00, said:

Dupa tine ar trebui ca toata lumea sa fie Sherlock Holmes, sa adune probe cand se urca intr-un taxi, si daca se intampla ceva nasol sa inmaneze dosarul politiei?

si adica de ce sa o cred pe ametita aia?
e povestea ei. fara alte date, fara martori. nu sunt de acord ca politia sa piarda vremea asa. daca o omora, da, dar eu nu sunt sigur de povestea ei.
sa plateasca ea, sa scoata filmele sa plateasca un detectiv etc. nu din banii mei.

nu trei sa fii sherlock holmes sa dai un telefon la taxi sa te ia din punctul x,y,z., trebuie sa fii idiot sa te urci in prima masina sa crezi ca e taxiu si sa faci pe nebuna cand ajungi la destinatie

tu daca vrei sa schimbi €2,000 te duci in ferentari la colt de strada noaptea? apoi judeci politia ca nu-si face treaba ca ai ramas fara bani?

#468
ettyus

ettyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 12.11.2006
@tsunami, amice (fara urma de ironie), prea mult te erijezi in avocat al acestor animale! au drepturi dar au si obligatii si pana nu se dovedeste contrariul respectiva femeie, la fel ca si animalul au dreptate! In Cluj au rearanjat o straduta, in piata Cipariu, pentru ca tot timpul era infestata de sobolani dinastia! O straduta, cu o banda si circulatie in ambele sensuri (pentru ei si riverani) pe care erau parcati taximetristi pe ambele parti, pana in intersectia cu Traian Mosoiu (inclusiv in intersectie): https://www.google.r...f2e527d8c5244c5 (pe ambele parti), tot in intersectia aia (aglomerata de felul ei) era un dute vino continuu, in fata, in spate, la stanga, la dreapta, se purtau ca Scufita Roz care nu stia povestea si o lua in toate partile, au lovit foarte multi oameni dand in spate fara sa se asigure (nici oamenii nu breji :) ) ........ Ai fi putut sa stai o zi intreaga acolo si sa admiri mostre de prostie incomensurabila!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate