Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 

Haddock cu sos de menta si usturoi

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 06.10.2012
Nu stiam ce sa gatesc pt cina, asa ca am scos din congelator niste haddock si am inventat in 3 minute o reteta pe care v-o prezint si voua, cine stie poate va inspira Posted Image

Aveam niste fasole rosie la cutie pe care am folosit-o ca garnitura si am preparat-o in felul urmator:

- am calit o ceapa mai mare si un ardei gras, cu un pic de bulion si apoi am adaugat apa cat sa acopere fasolea. Am adaugat niste condimente de la Lidl, cele doua tuburi cu galben care se vad in poze. Am tinut fasolea pe foc maxim 10 min, mai ales ca era fiarta, doar am vrut sa imprumute din gustul sosului.

- file-ul de haddock l-am decongelat, l-am spalat si l-am asezat intr-o tava (de check Posted Image) unsa in prealabil cu ulei.
Pestele l-am condimentat cu aceleasi condimente mentionate anterior, peste fileuri am adaugat frunze proaspete de busuioc, un pic de sare si am invelit apoi in rondele de rosii.
Am introdus pestele in cuptorul aragazului cca 20 de minute (se face f rapid).

Intre timp am preparat un sos foarte usor: 4 linguri cu iaurt grecesc + usturoi pisat + menta si busuioc proaspete.
Spoiler

Dupa ce a fost gata pestele, l-am asezat pe celebra farfurie neagra Posted Image, am turnat sosul peste el, am pus garnitura de fasole langa.
A iesit ce vedeti in poze.
Spoiler

Nu intentionez sa fac vreo reclama, dar exceptand pestele pe care l-am luat din Profi (27 lei- 600 g in general, eu am gasit o promotie si am luat cu 11 lei Posted Image), fasolea, iaurtul, condimentele, bulionul sunt marca Lidl.

Per total reteta m-a costat pana in 15 de lei pt 2 portii, timp de preparare maximum 30 de min.

Attached Files



#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Garlic makes everything better.

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,360
  • Înscris: 13.01.2011
Arata foarte bine, gustul tu il stii... Posted Image

Bag seama ca esti o gospodina desavarsita, nu inteleg de ce nu esti apreciata de masculi...

Dar, sa imi spui cum ai ajuns moderatoare, sau moderator... Posted Image sper sa nu ma banezi pentru intrebare Posted Image

Ce ma oftic ca nu am Lidl in preajma, au multe oferte bune.

Edited by crisstonne, 24 September 2013 - 20:04.


#4
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
A gatit pentru cine trebuie. :)

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,360
  • Înscris: 13.01.2011
Stiu Posted Image pentru doi copilasi dragalasi.

Edited by crisstonne, 24 September 2013 - 20:12.


#6
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Cred ca e bun.
Rofl, chiar cum ai ajuns mod?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate