Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 

Romtelecom reduce cu 8 zile termenul de plată a facturilor și mărește penalizările

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

 alin13n2002, on 13 octombrie 2013 - 11:59, said:

sau poti sa modifici data de facturare Posted Image

Ce rezolva daca modifica data de facturare? :)

#92
alin13n2002

alin13n2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 18.01.2007
Nu mai platesti penalitati daca depasesti cele 8 zile.

#93
ryo

ryo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Daca depun cerere de reziliere sigur ma suna ca sa negociem? Ca as vrea sa dupen cerere , sa ma sune si sa le spun ca vreau sa nu mai platesc abonament pentru telefon doar pentru internet.
Am sunat sa intreb daca se poate sa nu mai platesc abonament la telefonul fix si mi-au spus ca se poate doar cand imi expira contractul adica peste un an , nu am alte alternative pe fir decat pe wi fi sau satelit.

#94
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 26.02.2010

 ryo, on 15 octombrie 2013 - 13:26, said:

Daca depun cerere de reziliere sigur ma suna ca sa negociem? Ca as vrea sa dupen cerere , sa ma sune si sa le spun ca vreau sa nu mai platesc abonament pentru telefon doar pentru internet.
Am sunat sa intreb daca se poate sa nu mai platesc abonament la telefonul fix si mi-au spus ca se poate doar cand imi expira contractul adica peste un an , nu am alte alternative pe fir decat pe wi fi sau satelit.
se poate, dar ti se va prelungi contractul pe 2 ani.

#95
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,920
  • Înscris: 14.10.2008

 ryo, on 15 octombrie 2013 - 13:26, said:

Daca depun cerere de reziliere sigur ma suna ca sa negociem? Ca as vrea sa dupen cerere , sa ma sune si sa le spun ca vreau sa nu mai platesc abonament pentru telefon doar pentru internet.
Am sunat sa intreb daca se poate sa nu mai platesc abonament la telefonul fix si mi-au spus ca se poate doar cand imi expira contractul adica peste un an , nu am alte alternative pe fir decat pe wi fi sau satelit.

Baga-ti mah GPON de la RDS, ai discutat ceva pe aria RDS si concluzia era ca exista si pe strada ta, cel putin era pana la Balta aia Blonda. Posted Image

#96
ryo

ryo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Este de la RDS dar pana la o intersectie care este cam la 1km de unde stau eu, la mine pe strada pe fir este doar romtelecom.

#97
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,920
  • Înscris: 14.10.2008
Si la doar 2 mbps Surf. Mai bine ti-ar merge un stick Digi Rama dar dupa 5 GB ai 128 kbps.

#98
ryo

ryo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Stiu cum ii cu stickul ca am avut de la zapp acum vreo 8 ani si nu mai vreau sa ma chinui cu 128kbps, mai bine asa , eu as vrea sa imi scoata abonamentul ala telefonul fix de aceea am zis ca daca depun cerere de reziliere sa ma sune sa le zic ca vreau sa platesc doar netul.

#99
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 26.02.2010

 ryo, on 16 octombrie 2013 - 14:47, said:

Stiu cum ii cu stickul ca am avut de la zapp acum vreo 8 ani si nu mai vreau sa ma chinui cu 128kbps, mai bine asa , eu as vrea sa imi scoata abonamentul ala telefonul fix de aceea am zis ca daca depun cerere de reziliere sa ma sune sa le zic ca vreau sa platesc doar netul.

Cred ca vei avea sorti de izbanda.

#100
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

 ryo, on 16 octombrie 2013 - 14:47, said:

Stiu cum ii cu stickul ca am avut de la zapp acum vreo 8 ani si nu mai vreau sa ma chinui cu 128kbps, mai bine asa , eu as vrea sa imi scoata abonamentul ala telefonul fix de aceea am zis ca daca depun cerere de reziliere sa ma sune sa le zic ca vreau sa platesc doar netul.
telefonul ti-l lasa la orice abonament de net,doar daca ai net superior de surf(2 Mb/s)poti sa beneficiezi de voce zero,adica platesti numai ce vorbesti tu.sau daca ai dolce,eu am renuntat la net si acum am dolce +voce zero

#101
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 26.02.2010
Dau si voce zero si surf la retentie.

#102
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

 aris86, on 16 octombrie 2013 - 15:12, said:

Dau si voce zero si surf la retentie.
inseamna ca au inceput sa-si dea seama de imbecilitatea in care s-au cramponat atata timp.acum vreo 4 luni am reziliat pt. cineva internetul si telefonul pt. ca nu au vrut sub nici o forma sa-i lase la surf,ca numai atata ducea linia,voce zero,desi omul ar fi ramas la ei .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate