Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 

Numarul 666...mit sau adevar?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2187 replies to this topic

#91
Mirciox

Mirciox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.03.2006
am gasit care e duma cu 666
http://www.esquilax.com/baywatch/
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

#92
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 sfx, on Apr 26 2007, 11:23, said:

Pai am doua nelamuriri:
1 - ce legatura exista intre "stapinire" si zeu sa zicem daca Basescu da un decret si te supui lui ...

     Daca tu ai dori sa conduci o lume, ai folosi ca parghie un om neinsemnat, sau taman oamenii cei mai influenti din lumea respectiva?
     Dumnezeu se foloseste de cei care ne conduc ca sa ne impuna legile sale.

 sfx, on Apr 26 2007, 11:23, said:

2 - parca te contrazici, cind ai fost obligat sa faci un ritual practic, cu corpul, chiar daca ai fi avut altceva in minte, concluzionezi ca este suficient pentru a te supune zeului, apoi spui ca nu este pe placul sau inchinarea fizica spre obiecte.

     Pe dumnezeu nu-l deranjeaza o anumita pozitie a corpului sau o miscare anume, ci autoinselarea ce-l indeparteaza pe om de adevar. Cand biserica ma obliga insa sa fac un anumit ritual, eu imi dau seama ca ritualul este o porcarie si asta ma conduce la adevar, lucru ce este deci pe placul lui Dumnezeu. Cand fac acest ritual din interes insa, vand adevarul de dragul celor 30 de arginti!

#93
sfx

sfx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 03.11.2005

 tudorel666, on Apr 28 2007, 19:36, said:

Daca tu ai dori sa conduci o lume, ai folosi ca parghie un om neinsemnat, sau taman oamenii cei mai influenti din lumea respectiva?
     Dumnezeu se foloseste de cei care ne conduc ca sa ne impuna legile sale.
     Pe dumnezeu nu-l deranjeaza o anumita pozitie a corpului sau o miscare anume, ci autoinselarea ce-l indeparteaza pe om de adevar. Cand biserica ma obliga insa sa fac un anumit ritual, eu imi dau seama ca ritualul este o porcarie si asta ma conduce la adevar, lucru ce este deci pe placul lui Dumnezeu. Cand fac acest ritual din interes insa, vand adevarul de dragul celor 30 de arginti!
- Pai parca aveam liber arbitru, nu? Deci regina Victoria, Hitler, Stalin, Mao, Pol Pot, Ceausescu, preotii maya, faraonii, Moise, Fidel Castro, GW Bush, Basescu, Iliescu, Vacaroiu au fost "unsii" si marionetele unui zeu oarecare, vestic, estic, cu pene sau par, fiecare impunindu-ne alte feluri de "legi divine", chiar contradictorii. Hai nu te jena, recunoaste ca esti regalist!
- Zeilor le plac multe lucruri, de exemplu sexul la tantricii hindusi, bautura (Bachus, Dyonisos), pacaleala si farsele (Loki), inimi proaspat smulse din piepturi (amerindieni), ipocrizia si carnea arsa de vie pe rug (crestini). De unde stii ce-i place zeului tau si daca tu nu te "autoinseli" astfel? Dincolo de tenta de umor sa stii ca este o panta de gindire foarte periculoasa pentru tine ca individ si pentru societate ca intreg; din aproape in aproape poti ajunge sa iti spui ca prin ceea ce faci "implinesti voia domnului", justificind orice atrocitate, crime in serie, atentate, razboaie.

Edited by sfx, 02 May 2007 - 07:43.


#94
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 sfx, on May 2 2007, 08:35, said:

- Pai parca aveam liber arbitru, nu? Deci regina Victoria, Hitler, Stalin, Mao, Pol Pot, Ceausescu, preotii maya, faraonii, Moise, Fidel Castro, GW Bush, Basescu, Iliescu, Vacaroiu au fost "unsii" si marionetele unui zeu oarecare, vestic, estic, cu pene sau par, fiecare impunindu-ne alte feluri de "legi divine", chiar contradictorii. Hai nu te jena, recunoaste ca esti regalist!
- Zeilor le plac multe lucruri, de exemplu sexul la tantricii hindusi, bautura (Bachus, Dyonisos), pacaleala si farsele (Loki), inimi proaspat smulse din piepturi (amerindieni), ipocrizia si carnea arsa de vie pe rug (crestini). De unde stii ce-i place zeului tau si daca tu nu te "autoinseli" astfel? Dincolo de tenta de umor sa stii ca este o panta de gindire foarte periculoasa pentru tine ca individ si pentru societate ca intreg; din aproape in aproape poti ajunge sa iti spui ca prin ceea ce faci "implinesti voia domnului", justificind orice atrocitate, crime in serie, atentate, razboaie.

     Conform oamenilor de stiinta, tocmai s-a descoperit ca e ceva in neregula cu liberul arbitru si nu e chiar asa de liber cum se credea! Conform religiei, e o prostie sa-ti inchipui ca un zeu da niste legi si apoi nu are destui "soldati" care sa-i pedepseasca crunt pe cei care incalca aceste legi!
    Cea mai buna dovada din punct de vedere biblic ca nu exista liber arbitru, decat ca un chestionar cu doua variante de raspuns, este versetul biblic ce spune "cine vrea sa-mi urmeze, sa-si ia crucea si sa vina dupa mine", cuvinte atribuite lui Isus. De aici se poate trage foarte usor concluzia ca fiecare om are de dus o cruce, iar el nu poate face decat sa o accepte de bunavoie, lasandu-se condus de Isus, sau sa se impotriveasca, si atunci va fi silit sa-si duca crucea, dar nu va mai fi condus de Isus, ci de Satana insusi.

      Si inca ceva, crestinii se duc de buna voie la biserica, tu poate te inchini de buna voie in fata nu stiu carui dumnezeu, dar eu, tot ceea ce fac, fac impotrivindu-ma din rasputeri, nu ma inchin si nu ingenunchez in fata nici unui Dumnezeu, si nu fac voia lor! Fac numai propria mea voie si propria mea placere iar, daca accept sa spun ceva sau sa fac ceva, o fac dupa o matura chibzuinta, dupa ce judec si consider ca este bun si adevarat lucrul ce mi se cere sa-l fac, si in cazuri extreme fac lucruri care sunt fortat sa le fac, dar si atunci exista o doza  mare si continua de impotrivire din partea mea,pentru a putea spune stop, oricand ar interveni ceva ce mi-ar displace profund!

Edited by tudorel666, 02 May 2007 - 12:36.


#95
sfx

sfx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 03.11.2005

 tudorel666, on May 2 2007, 12:34, said:

Conform oamenilor de stiinta, tocmai s-a descoperit ca e ceva in neregula cu liberul arbitru si nu e chiar asa de liber cum se credea! Conform religiei, e o prostie sa-ti inchipui ca un zeu da niste legi si apoi nu are destui "soldati" care sa-i pedepseasca crunt pe cei care incalca aceste legi!
- La ce te referi? Da si sursa, ma intereseaza!
- Conform crestinilor si fratilor lor musulmani e o datorie sa pedepseasca "infidelii".

 tudorel666, on May 2 2007, 12:34, said:

Cea mai buna dovada din punct de vedere biblic ca nu exista liber arbitru, decat ca un chestionar cu doua variante de raspuns, este versetul biblic ce spune "cine vrea sa-mi urmeze, sa-si ia crucea si sa vina dupa mine", cuvinte atribuite lui Isus. De aici se poate trage foarte usor concluzia ca fiecare om are de dus o cruce, iar el nu poate face decat sa o accepte de bunavoie, lasandu-se condus de Isus, sau sa se impotriveasca, si atunci va fi silit sa-si duca crucea, dar nu va mai fi condus de Isus, ci de Satana insusi.
- Acestea sint speculatii, mai curind ar avea sens filozofia bazata pe legile karmei. Concluziile rezultante dintr-o supozitie nu pot fi ferme, ci ipotetice. Oricum, multi indivizi traiesc cu credinta in paradoxuri, evident ca daca zeul principal cuprinde TOTUL, atunci si Satana este o fateta a lui (frate a lui Isus?).

 tudorel666, on May 2 2007, 12:34, said:

Si inca ceva, crestinii se duc de buna voie la biserica, tu poate te inchini de buna voie in fata nu stiu carui dumnezeu, dar eu, tot ceea ce fac, fac impotrivindu-ma din rasputeri, nu ma inchin si nu ingenunchez in fata nici unui Dumnezeu, si nu fac voia lor! Fac numai propria mea voie si propria mea placere iar, daca accept sa spun ceva sau sa fac ceva, o fac dupa o matura chibzuinta, dupa ce judec si consider ca este bun si adevarat lucrul ce mi se cere sa-l fac, si in cazuri extreme fac lucruri care sunt fortat sa le fac, dar si atunci exista o doza  mare si continua de impotrivire din partea mea,pentru a putea spune stop, oricand ar interveni ceva ce mi-ar displace profund!
- Apreciez ca incerci, dar sincer, judecind la rece, poate fi predestinata si vointa sau gindirea ta fara sa-ti dai seama (sindromul Matrix), asta in legatura si cu prima ta fraza.

Edited by sfx, 03 May 2007 - 13:33.


#96
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 sfx, on May 3 2007, 14:33, said:

- La ce te referi? Da si sursa, ma intereseaza!

http://www.comunic.r...i_arbitru/1969/

 sfx, on May 3 2007, 14:33, said:

- Conform crestinilor si fratilor lor musulmani e o datorie sa pedepseasca "infidelii".

     Daca desteptii au lasat rezolvarea unei probleme atat de importante, cum este existenta lui Dumnezeu, pe seama demagogilor, arivistilor si saracilor cu duhul, ce te mai miri ca acestia au ajuns sa faca atatea excese si tampenii folosindu-se de parghiile religiei?!

 sfx, on May 3 2007, 14:33, said:

- Acestea sint speculatii, mai curind ar avea sens filozofia bazata pe legile karmei. Concluziile rezultante dintr-o supozitie nu pot fi ferme, ci ipotetice. Oricum, multi indivizi traiesc cu credinta in paradoxuri, evident ca daca zeul principal cuprinde TOTUL, atunci si Satana este o fateta a lui (frate a lui Isus?).

     Eu am zis ca din punct de vedere biblic nu exista liber arbitru, iar tu ma iei cu legile karmei! Fii,te rog, putin mai atent!

 sfx, on May 3 2007, 14:33, said:

- Apreciez ca incerci, dar sincer, judecind la rece, poate fi predestinata si vointa sau gindirea ta fara sa-ti dai seama (sindromul Matrix), asta in legatura si cu prima ta fraza.

     De acord cu tine, vointa si gandirea pot fi predestinate! Afla ca si eu  meditez de mult la problema asta!

#97
sfx

sfx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 03.11.2005

 tudorel666, on May 3 2007, 19:09, said:

- Este un titlu bombastic, un singur tip facind speculatii, ignorind ca si deciziile sub(in)constientului pot fi evaluate; oricum, intr-un fel, creierul in totalitate ne defineste ca persoane, deci tot noi luam deciziile, chiar bazate pe un complex de imprejurari ignorate pe moment. De acestea se ocupa psihologia, psihiatria, etc.

 tudorel666, on May 3 2007, 19:09, said:

Daca desteptii au lasat rezolvarea unei probleme atat de importante, cum este existenta lui Dumnezeu, pe seama demagogilor, arivistilor si saracilor cu duhul, ce te mai miri ca acestia au ajuns sa faca atatea excese si tampenii folosindu-se de parghiile religiei?!
- La cine te referi, la masa de manevra inculta? Stiu o tara ultraavansata contemporana care a votat un nemernic incult de doua ori, mai pe aproape e alta care a votat salamul, asa ca de ce sa ne miram de niste ciobani si tarani analfabeti ca nu au putut contrazice si impiedica niste smecheri in ascensiunea lor spre putere. Daca te referi la cei lucizi si bine intentionati, este pentru ca ei nu au conformatia psihica ambitioasa de a lupta si ajunge la putere, de exemplu un Einstein (ignorind originea), Newton, Coanda, Eminescu sau Patapievici nu poate ajunge conducator (nu-mi vine in minte nici o exceptie, poate oarecum Al Gore care a fost la limita).

 tudorel666, on May 3 2007, 19:09, said:

Eu am zis ca din punct de vedere biblic nu exista liber arbitru, iar tu ma iei cu legile karmei! Fii,te rog, putin mai atent!
- Ma refeream doar la partea cu purtatul crucii, scuza-ma ca nu am fost mai explicit.

#98
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 sfx, on May 4 2007, 16:41, said:

- Este un titlu bombastic, un singur tip facind speculatii, ignorind ca si deciziile sub(in)constientului pot fi evaluate; oricum, intr-un fel, creierul in totalitate ne defineste ca persoane, deci tot noi luam deciziile, chiar bazate pe un complex de imprejurari ignorate pe moment. De acestea se ocupa psihologia, psihiatria, etc.

     Nici eu nu am zis sa iei drept litera de lege ce scrie acolo, dar intradevar se arunca un semn de intrebare asupra liberului arbitru. Oricum, nu este singurul articol, mai sunt si altele, dar eu ti  l-am dat pe cel in romana.

 sfx, on May 4 2007, 16:41, said:

- La cine te referi, la masa de manevra inculta? Stiu o tara ultraavansata contemporana care a votat un nemernic incult de doua ori, mai pe aproape e alta care a votat salamul, asa ca de ce sa ne miram de niste ciobani si tarani analfabeti ca nu au putut contrazice si impiedica niste smecheri in ascensiunea lor spre putere. Daca te referi la cei lucizi si bine intentionati, este pentru ca ei nu au conformatia psihica ambitioasa de a lupta si ajunge la putere, de exemplu un Einstein (ignorind originea), Newton, Coanda, Eminescu sau Patapievici nu poate ajunge conducator (nu-mi vine in minte nici o exceptie, poate oarecum Al Gore care a fost la limita).

     Religia a influentat si influenteaza intreaga societate umana, a tampit cel putin 50% din locuitorii planetei si, cu toate acestea, nu i se acorda un studiu serios de catre oamenii de stiinta, si este lasata la indemana unor fiinte care in mod sigur nu sunt obiective!

 sfx, on May 4 2007, 16:41, said:

- Ma refeream doar la partea cu purtatul crucii, scuza-ma ca nu am fost mai explicit.

    Exact, purtatul crucii inseamna ca liberul arbitru este foarte limitat! Pot gasi insa si alte versete care trateaza subiectul, daca esti interesat.

#99
sfx

sfx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 03.11.2005

 tudorel666, on May 4 2007, 20:02, said:

...
     Religia a influentat si influenteaza intreaga societate umana, a tampit cel putin 50% din locuitorii planetei si, cu toate acestea, nu i se acorda un studiu serios de catre oamenii de stiinta, si este lasata la indemana unor fiinte care in mod sigur nu sunt obiective!
...
- Sint studii numeroase din domenii conexe, sociologice si psihologice, dar din respectul impus fata de cei care cred si nu vor sa stie acestea se publica mai discret, pentru a nu parea combative si ofensatoare.

- Am deviat totusi de la subiect, si eu am avut trei de 6 in numarul de telefon, fara nici o consecinta vizibila. Sint si eu de parere ca prin permutari, anagramari si atribuiri reciproce alfanumerice poti scoate tot ce doresti, inclusiv jesus christ <=> 666 <=> belzebut (nici o aluzie la numele tau de forum).

#100
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 sfx, on May 5 2007, 08:50, said:

- Sint studii numeroase din domenii conexe, sociologice si psihologice, dar din respectul impus fata de cei care cred si nu vor sa stie acestea se publica mai discret, pentru a nu parea combative si ofensatoare.

     Inseamna ca, pana nu se trezeste cineva sa ia o atitudine serioasa si combativa si sa creeze o "biserica" antibiserica, vom ramane cu fariseii pe cap!

#101
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005

 tudorel666, on May 5 2007, 19:03, said:

Inseamna ca, pana nu se trezeste cineva sa ia o atitudine serioasa si combativa si sa creeze o "biserica" antibiserica, vom ramane cu fariseii pe cap!

numarul 666 are o semnificatie simbolica, ceea ce se intlege din biblie este ca, nu peste mult timp, TOTI oamenii vor fi obligati sa accepte un semn, pe frunte sau pe mana dreapta. Cel mai probabil aceste semn este mult discutatul - biochip. E clar pt toti ca un asemenea biochip exista, s-au facut o groaza de teste pe animale si oameni. Pur si simplu esti manipulat de altcineva nu mai esti tu insuti, esti controlat de "ceva". Toate aceste lucrui sunt deja pregatite dar in spatele acestor lucruri se ascunde un plan diavloesc care la timpul potrivit v-a fi scos la iveala dar intr-o maniera incat sa nici nu iti dai seama ca ar putea fi ceva rau.

Dumnezeu vorbeste in multe multe feluri si astazi... postez un articol dintr-o carte in care Dumnezeu i-a descoperit la o persoana lucrui privitoare la semnul fiarei.



Quote

"Această vedenie este pentru viitor," a zis Domnul, "si se va întâmpla. Dar Eu voi veni să-Mi răpesc Mireasa Mea, Biserica Mea, si ei nu vor vedea. Trezește-te poporul Meu! Sună alarma în toate colțurile pământului, pentru că Eu Mă voi întoarce, așa cum Cuvântul Meu a v-a spus." Am privit balaurul focos care era în partea stângă a iadului. Isus a zis, "Vino să vezi ceeace zice Duhul, lumii." Am văzut coamele balaurului când ele intrau in trupurile oamenilor pe pământ. Mulți  au fost posedați  complet de  balaur. Privind,  am văzut  o  Fiară  uriașă  ridicându-se  într-un  loc  larg  si  transformându-se într-un om. Locuitorii pământului fugeau de el, unii în pustie, unii în peșteri, și unii în stațiile de metrouri ori în adăposturile subterane ei căutau adăpost să se ascundă de ochii Fiarei. Nici unul nu slăvea pe Dumnezeu, și nici nu vorbea despre Isus.

O voce mi-a zis, "Unde este poporul Meu?"

Am privit mai îndeaproape și am văzut oamenii umblând ca niște morți. In aer era o tristețe disperată, și nici unul nu se întorcea spre dreapta ori spre stângă. Am văzut că ei erau mânați de o forță nevăzută. Din când în când o voce le vorbea din aer, si ei ascultau de vocea aceea. Ei nu vorbeau unul cu altul. Am văzut că pe fiecare frunte era scris numărul 666 și pe mâinile lor. Am văzut soldați pe cai care conduceau oamenii ca si când ar fi fost animale. Steagul American, zdrențuit si rupt, era părăsit pe jos. Nu era bucurie, nu erau râsete, nu era fericire. Am văzut moartea și răul pretutindeni. Oamenii mergeau în șir unul în spatele celuilalt în raionul unui magazin foarte mare. Ei mergeau în pas ca niște soldați descurajați și erau îmbrăcați identic într-un fel de îmbrăcăminte de prizonieri. Un gard mare înconjura magazinul, și gardieni erau staționați din loc în loc. Oriunde priveam, vedeam soldați în uniforme de bătălie. Am văzut acești oameni mânați ca niște maimuțe zombi în magazin, unde ei puteau cumpăra numai strictul necesar. Când fiecare termina de cumpărat, era urcat într-un camion verde de armată. Camionul, bine păzit, era condus într-o altă arie. Aici, într-un fel de clinică, acești oameni erau examinați de boli contagioase ori de handicapuri (defecte) care îi deformau. Un număr mic au fost împinși la o parte ca rebuturi. Curând, cei care au căzut la examen erau luați în altă încăpere. In camera aceea, un număr impresiv de întrerupătoare, butoane, și aparate de măsurat erau aliniate pe marginea unui perete întreg. O ușă s-a deschis si mai mulți tehnicieni au intrat înăuntru. Unul din ei a început să cheme numele a celor din grupul respins. Fără nici o împotrivire, ei se ridicau când numele lor era chemat, si mergeau întins într-o cutie mare. Când erau înăuntru, un alt tehnician închidea ușa, și trăgea un mâner din panoul de pe perete. Câteva minute mai târziu el a deschis ușa, a luat o mătură si un făraș, si a măturat ce a rămas din ei, de pe dușumea. Nimic nu mai rămăsese decât puțin praf din ceeace a fost o cameră plină de oameni! Am văzut atunci oamenii care au trecut examenul medical fiind puși într-un camion si duși la un tren. Nici unul nu a vorbit, nici măcar nu au privit unul spre altul. Acolo într-o clădire, fiecărei  persoane  i se dădea un anumit serviciu. Toți au mers la lucru fără nici cea mai mică discuție. Am privit cum ei lucrau foarte din greu la lucrul dat lor, și la sfârșitul zilei, ei erau duși într-o clădire cu apartamente cu un gard înalt în jurul ei. Fiecare s-a dezbrăcat și s-a băgat în pat. A doua zi ei aveau o altă zi grea. Am auzit o voce puternică umplând aerul nopții.

Am văzut o Fiară uriașă, care stătea pe un tron foarte mare. Toți oamenii ascultau de Fiară. Am văzut cum din capul ei creșteau niște coame spirituale. Ele au ajuns în fiecare loc de pe pământ. Fiara și-a luat singură multe poziții de autoritate și multe posturi, și a devenit mare în putere. Fiara se îndesa singură în multe locuri  și înșela mulți oameni. Cei bogați si cei faimoși erau înșelați tot la fel ca si săracii si cei fără drept la vot. Mici și mari aduceau omagiu Fiarei. Un aparat mare a fost adus într-un birou. Fiara și-a pus marca pe el, și vocea lui venea din el. De asemenea mai era un aparat "fratele mare' care putea vedea în case și birouri. Numai un sine, . aparat de acesta exista, și aparținea Fiarei. Partea aparatului care se afla în casele oamenilor era invizibilă ochiului liber, dar putea, și raporta Fiarei fiecare mișcare pe care oamenii o făceau. Am privit cum Fiara și-a întors tronul cu fața spre mine. Pe fruntea lui era numărul 666. Cum eu priveam, am văzut un om într-alt birou care se înfuriase pe Fiară. Ei a cerut să vorbească cu Fiara. Striga cu toată puterea lui. Fiara a apărut, și părea foarte curtenitoare, zicând, "Vino, că îți voi ajuta să-ți rezolvi problemele. Fiara a luat pe omul înfuriat într-o cameră mare, si i-a făcut semn să se întindă pe o masă mare. Camera și masa îmi amintea de o cameră de urgențe a unui spital. Omului i s-a făcut o anestezie, și fost transportat sub un aparat foarte mare. Fiara a atașat tot felul de fire de capul omului si a dat drumul la aparat. Pe capul mașinii erau scrise cuvintele, "Această ștergătoare de minți aparține Fiarei, 666." Când omul a fost eliberat de pe masă, ochii lui aveau o privire goală, și mișcările lui păreau a unei maimuțe zombi. Am văzut un loc gol în vârful capului său, și am știut că mintea lui a fost așa de alterată, că acum putea fi controlat de Fiară. Fiara i-a zis, "Acum, domnule, nu te simți mai bine? Nu ți-am zis că eu  mă voi îngriji  de toate  problemele  tale? Ți-am  dat  o  minte nouă. Nu vei mai avea temeri ori probleme de acum încolo.'  Omul nu a vorbit. 'Vei asculta fiecare comandă de a mea," a zis Fiara, apucând un obiect  micuț  si  atașându-l  de  cămașa  omului. El  a  vorbit  din  nou omului, si el i-a răspuns fără să-și miște buzele. Se mișca ca si un om mort. Tu vei lucra si nu vei mai deveni supărat ori nervos, nici nu vei mai plânge si nici nu vei mai fi trist. Vei lucra pentru mine până vei muri. Eu am mulți ca tine pe care îi controlez. Unii mint, unii omoară, unii fură, unii fac război, unii au copii, unii conduc mașini, și alți fac alte lucruri. "Da, eu controlez totul;" Un râs drăcesc a ieșit din el. Omului i s-au dat niște hârtii să semneze. El bucuros și-a dat toate lucrurile care-i aparțineau, Fiarei.

In vedenia mea am văzut acel om părăsind biroul Fiarei, urcându-se într-o mașină si mergând acasă. Când s-a apropiat de soția lui, ea a încercat să-l sărute, dar el nu a făcut nici o mișcare sa răspundă. El nu mai avea nici o simțire pentru soția lui, nici pentru alții. Fiara I-a făcut incapabil de a mai avea simțiri ori emoții. Femeia a devenit foarte supă-rată și a strigat la bărbatul ei, dar fără rost. In sfârșit ea a zis, "OK, voi suna Fiara, el va ști ce să facă." După un scurt telefon, ea a părăsit casa și a ajuns în aceeași clădire pe care soțul ei abia o părăsise. Fiara a salutat-o și a zis, "Spune-mi toate problemele tale. Sunt sigur că voi putea să te ajut." Un bărbat foarte frumos ca fizic, a luat-o de braț si a condus-o pe aceeași  masă  pe  care fusese  soțul   ei  cu  câteva  ore   mai  devreme. După   aceeași   operație,   ea   a   devenit   de asemenea   o   sclavă   fără personalitate, aparținând Fiarei. Am auzit Fiara întrebând-o "Cum te simți?" Ea nu a răspuns nimic până nu i-a atașat un obiect micuț de bluza ei. Atunci ea a recunoscut că el este stăpânul și domnul ei și a început să i se închine.

'Tu vei fi prăsitoarea mea, a zis el. "Tu vei avea copii perfecți, si ei mă vor servi pe mine, si mi se vor închina mie." Femeia a răspuns într-o voce de robot, "Da, stăpâne, te voi asculta." Am văzut femeia din nou. In timpul acesta era în altă clădire. Acolo erau multe femei însărcinate. Femeile zăceau fără nici o viată pe paturile lor si intonau slave Fiarei.   Toate aveau 666 pe frunțile lor. Când copiii au fost născuți, ei au fost luați într-o altă clădire unde surori cu mintea alterată avea datoria să se îngrijească de ei. Surorile aveau de asemenea pe frunțile lor 666. Fiara a crescut în putere până când imperiul ei s-a întins pe pământul. Copiii au crescut de asemenea, și la un anumit timp, ei erau de asemenea duși sub aparatul distrugător de minți. Ei se închinau Fiarei și chipului ei. Dar aparatul nu a avut nici o putere asupra copiilor lui Dumnezeu. Am auzit vocea Domnului zicând. Cei care se vor închina Fiarei si chipului ei vor pieri. Mulți vor fi înșelați si vor cădea, dar Eu îmi voi salva copiii Mei de Fiară. Aceste lucruri vor avea Ioc în timpurile din urmă. Nu  luați  marca  Fiarei. Pocăiți-vă acum, până  nu  este  prea târziu. Fiara se va chema pe ea însăși omul păcii. Si va aduce pace la multe popoare într-un timp haotic. El, Fiara, va fi în stare să suplinească nevoile oamenilor cu lucruri ieftine, și va asigura pe fiecare că salariile lor sunt suficiente. El va face alianță cu multe națiuni, și marii oameni ai lumii îl vor urma în simțământul fals de securitate înaintea acestor timpuri, Eu îmi voi ridica o armată de credincioși care vor sta pentru adevăr și neprihănire. Marea armată de care a vorbit loel va auzi vocea Mea de la răsăritul soarelui, până când va apune soarele. In orele nopții ei îmi vor auzi de asemenea vocea, și îmi vor răspunde. Ei vor lucra pentru Mine, si ei vor alerga ca niște oameni puternici de război. Ei vor face lucruri mărețe pentru Mine, si Eu voi fi cu ei." Toate aceste mi-au fost descoperite de Domnul Isus Cristos într-o vedenie cu ochii deschiși. Ele sunt cuvintele gurii Lui, si sunt cu privire la timpurile sfârșitului împreună cu Isus m-am reîntors acasă, si mă minunam de toate lucrurile pe care El mi le-a arătat si mi le-a spus. Am adormit rugându-mă pentru mântuirea omenirii. "

Edited by Zanetti`, 08 May 2007 - 13:33.


#102
IONUT_ONILL

IONUT_ONILL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 16.10.2006
In profetiile Indienilor Hopi s-a spusc ca intii v-a apare semul"zgirieturii de urs"(si exact ca in biblie)cine nu v-a avea acest semn ,nu v-a putea cumpara si nici vinde,iar dupa ce acest semn,v-a apare,incepe cel mai mare rasboi al omenirii.

Attached Files


Edited by Megara, 09 May 2007 - 09:42.
citeste regulamentul ariei


#103
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004

 IONUT_ONILL, on May 8 2007, 23:03, said:

In profetiile Indienilor Hopi s-a spusc ca intii v-a apare semul"zgirieturii de urs"(si exact ca in biblie)cine nu v-a avea acest semn ,nu v-a putea cumpara si nici vinde,iar dupa ce acest semn,v-a apare,incepe cel mai mare rasboi al omenirii.
Pfui, ce sursa sigura de informatie sunt Hopi astia.
Pleaca mah cu prostiile.

#104
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

 IONUT_ONILL, on May 8 2007, 23:03, said:

In profetiile Indienilor Hopi s-a spusc ca intii v-a apare semul"zgirieturii de urs"(si exact ca in biblie)cine nu v-a avea acest semn ,nu v-a putea cumpara si nici vinde,iar dupa ce acest semn,v-a apare,incepe cel mai mare rasboi al omenirii.
Ar fi si mai interesant daca ai scrie corect din punct de vedere gramatical. Succes

#105
IONUT_ONILL

IONUT_ONILL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 16.10.2006

 danristei, on May 9 2007, 11:22, said:

Ar fi si mai interesant daca ai scrie corect din punct de vedere gramatical. Succes
Ca sa vezi ce ontopic ai mai fost si tu....  Am lut informatia direct de la un interlocutor de pe at forum si nu am corectat-o gramatical, insa nu asta-i ideea.

Important este ca acesta profetie a aparut nu numai in Biblie, in zona evreilor ci si in alt areal. Fie aceste informatii doar zvonuri , nu are imporanta ptr ca tot acolo converg si nu numai empiric ci si faptic.

Nu vedeti ca toate produsele au 666 ? de ce nu alt numar ? Nu e cam mare coincidenta ? Nu va dati seama ca si oamenii (majoritatea) vor deveni ca niste simplii componenti ai umanitatii, carora le va fi controlata iintimitatea si orice actiune va fi urmarita, cu ajutorul chipului. De ce oare s-a studiat ata de intens si cu asa costuri implantarea acestui chip asa de inteligent ? Oricum nu mai e mult pana departe, se pare ca si generatia noastra o sa prinda insemnarea cu numarul 6 6 6..
Apropo, daca gasiti filmul "Semnul dezlantuirii" , care este ff sugestiv in sensul asta, pote mi-l trimite-ti si mie.

Domane ajuta !

#106
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 IONUT_ONILL, on May 9 2007, 17:57, said:

Ca sa vezi ce ontopic ai mai fost si tu....  Am lut informatia direct de la un interlocutor de pe at forum si nu am corectat-o gramatical, insa nu asta-i ideea.

Important este ca acesta profetie a aparut nu numai in Biblie, in zona evreilor ci si in alt areal. Fie aceste informatii doar zvonuri , nu are imporanta ptr ca tot acolo converg si nu numai empiric ci si faptic.

Nu vedeti ca toate produsele au 666 ? de ce nu alt numar ? Nu e cam mare coincidenta ? Nu va dati seama ca si oamenii (majoritatea) vor deveni ca niste simplii componenti ai umanitatii, carora le va fi controlata iintimitatea si orice actiune va fi urmarita, cu ajutorul chipului. De ce oare s-a studiat ata de intens si cu asa costuri implantarea acestui chip asa de inteligent ? Oricum nu mai e mult pana departe, se pare ca si generatia noastra o sa prinda insemnarea cu numarul 6 6 6..
Apropo, daca gasiti filmul "Semnul dezlantuirii" , care este ff sugestiv in sensul asta, pote mi-l trimite-ti si mie.

Domane ajuta !

     Inca unul gata sa faca o psihoza pe baza unei simple cifre!!! Omule, nu e deloc asa infiorator cum pare!

#107
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,092
  • Înscris: 10.04.2006
Altul care a pus botul la faza cu chipurile :lol:

#108
IONUT_ONILL

IONUT_ONILL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 16.10.2006

 tudorel666, on May 9 2007, 21:46, said:

Inca unul gata sa faca o psihoza pe baza unei simple cifre!!! Omule, nu e deloc asa infiorator cum pare!

Zap said:

Altul care a pus botul la faza cu chipurile

In primul rand am "pus botul" la cuvantul Lui Isus Hristos , "cine se va insemna nu se va mantui".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate