Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Numarul 666...mit sau adevar?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2187 replies to this topic

#55
Mr. Black

Mr. Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 11.09.2004
http://news.softpedi...-ro-16015.shtml
http://ro.altermedia...5.html#comments

Edited by Mr. Black, 10 January 2006 - 22:17.


#56
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005
@Mosotti
Acum 25 ani credea cineva ca va vorbi la un telefon far fir?Si uite ca am ajuns sa vedem la telefon persoana care ne vorbeste..Lumea evolueaza intr-un ritm ametitor si toate chestiile alea ca vei fi urmarit si controlat vor fi posibile...doar ca nu ne putem imagina cum,acum in momentul de fata.Unele chestiuni din toata povestea asta cu biochipu sunt "inflorituri" care au mers din gura in gura si s-a ajuns la o deviere de la subiect.

@ThePuiu
Daca nu mai este biochip,nu mai exista si conexiune!Asta se va vedea pe un monitor.Gandeste mai logic inainte sa afirmi ceva... :death:

@adynis
stiti ca la orice numar ... daca adunati sau scadeti alt numar ... da 666 ?!?!?!?!?! ... io as zice sa uitam toate numerle posibile ... sa numaram ... in litere ... Auleu, si daca ajung la diavo.....
Mai bine sa ne impushcam ....


You're acting like a crazy people.Grown-up! De unde ai scos fazele astea??!!?? :w00t: Logic ca daca aduni 1 cu 665 da 666,nu?Si ce legatura are asta cu ce vb noi?? :death:


Pt cei care sunt interesati,am un "interviu"(format mp3) cu Carl Sanders,cel care a lucrat multi ani la acest proiect,BIOCHIPUL asta.Dupa ce a citit cele scrise in Apocalipsa 13:16-18 s-a ingrozit si si-a dat demisia...intorcandu-se el si familia lui la Dumnezeu.
Pt cei interesati de interviu asta sa ma anunte!

Edited by Zanetti`, 11 January 2006 - 14:27.


#57
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004

View PostZanetti`, on Jan 11 2006, 14:17, said:

You're acting like a crazy people.Grown-up!

o forma corecta said:

You're acting crazy. Grow up!
a crazy -> denota singular; people -> plural
grown-up = adj
(post-ul acesta are caracter constructiv, de aceea nu exista comentarii aditionale ;) ... no need to reply)

#58
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005
@ciuly
Thx! :D M-am incurcat...crazy person am vrut sa scriu...

Thx again... :)

Edited by Zanetti`, 11 January 2006 - 15:03.


#59
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Daca nu mai este biochip,nu mai exista si conexiune!Asta se va vedea pe un monitor.Gandeste mai logic inainte sa afirmi ceva...  
Adica vrei sa spui 'nici conexiune'.

Sau vrei sa spui ca acel chip este capabil sa emita informatii la km sau zeci sau sute de km pina undeva unde exista un dispecer?!? Sau emite direct spre satelit?!? Singura modalitate ca acel implant sa interactioneze cu 'dispecerul' este sa te apropii cu mina de un terminal ATM sau ceva similar care va face schimb de informatie cu jucaria din tine.

Si acum sa revin asupra problemei cu explozia! Explica-mi tu (ca eu nu stau prea bine cu logica ca's softist)
- cum un sistem GPS (la care din cite stiu eu - poate ma insel, dar nu cred) care nu face schimb de date decit intr-un singur sens: de la satelit spre receptor, poate sa detecteze 'extractia' si sa mai si alerteze autoritatile?!?
- avind in vedere dimensiunile reduse ale 'jucariei' aceasta nu poate transmite informatii la distanta f mare deci este imposibil ca 'pe un monitor' cineva sa vada unde esti sau daca acel chip mai functioneaza sau nu atita vreme cit stai de exemplu undeva in mijlocul naturii sau esti in desert sau esti pe mare! Deci, cum face?
- nu ti se pare ca miroase a 'teoria conspiratiei' faza asta cu monitorizarea la scara globala a populatiei si la posibilitatea de a omori pe cineva printr-o simpla apasare de buton, chiar daca asta nu a comis nu stiu ce ilegalitate?!? ..... doar si-a julit pielea de pe mina in timp ce taia lemne  :naughty:

Doame ajuta !  :notangel:

#60
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
MAN, chiar dacă o fi adevărată sau nu faza cu 666, eu nu vreau buleitin electronic - nu vreau să comit nici o infracțiune, stați liniștiți, da' nu prea am încredere în chestiile super tehnoligizate (dacă o iau multe cimpoutere razna în același timp), și ce-l interesează pe x sau y unde mă duc, ce-s, securiști?

#61
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005
@ThePuiu
Nu sunt eu in stare sa-ti explic cum functioneaza biochipu respectiv...nu am atatea cunostinte :) Ceea ce pot sa-ti spun e ca se implinesc cele scrise in Apocalipsa.Si nu numai in Apocalipsa dar si cele prezise de Daniel in cartea sa - Daniel si alte carti din biblie.

Probabil ca biochipul v-a transmite informatii de la o celula la alta -  asemenea telefoniei mobile care transmite informatia de la o celula la alta - de aceea se cheama cellphone.(nu ma refer la celulele din corpul nostru uman,ci antenele GPS se afla in zone numite celule).

Poate la multi li se par niste chestii prea de tot astea...dar e prea mare coincidenta cu cele scrise in Apocalipsa 13:16-18;si in plus l-am auzit si pe Carl Sanders,cel care a contribuit la proiectu asta...

Care e partea cea mai importanta din acest topic?Este ca daca accepti sa iti implanteze biochipu,semnul fiarei,vei rata mantuirea...adica nu vei mai putea ajunge in rai.NICIODATA!
Asadar,cei care dezvolta acest biochip,mai inca mult de lucrat...in alte cuvinte,mai este ceva timp pana la cele prezise in Apocalipsa.

Apocalipsa 14:9-12
Apoi a urmat un alt înger, al treilea și a zis cu glas tare: „Dacă se închină cineva fiarei și icoanei ei, și primește semnul ei pe frunte sau pe mână,
10  va bea și el din vinul mâniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat în paharul mâniei Lui; și va fi chinuit în foc și în pucioasă, înaintea sfinților îngeri și înaintea Mielului.
11  Și fumul chinului lor se suie în sus în vecii vecilor. Și nici ziua, nici noaptea n-au odihnă cei ce se închină fiarei și icoanei ei, și oricine primește semnul numelui ei!
12  Aici este răbdarea sfinților, care păzesc poruncile lui Dumnezeu și credința lui Isus.



M-a atras urmatoarea parte: vinul mâniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat în paharul mâniei Lui...
Mi-am dat seama ca mania Lui Dumneze va fi ffff  mare.De ce?Un pahar cu vin neamestecat cu apa cum este?Este slab...adica nu te imbeti repede de el.Asa va fi si paharul maniei lui Dumneze...neamestecat(pt cei care vor accepta semnul fiarei adica biochipu).

Pt cei care sunt interesati am un film despre un om care a fost inviati din morti.Cand a murit fost dus de un inger in rai si iad,pt o vizita in aceste locuri.Cei interesati sa ma contacteze pe private.

Edited by Zanetti`, 12 January 2006 - 15:56.


#62
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
@djl: tie ti'ar trebui un dispozitiv de pozitionare cu fir. :bigwhitegrin:

Quote

intorcandu-se el si familia lui la Dumnezeu

Clar, l'or omorat, saracu...

Quote

Probabil ca biochipul v-a transmite informatii de la o celula la alta

V-a <censored> cu aripi. :w00t: In corpul uman, bineinteles. Neuroni vor fi toate celulele. :roflmao:

p.s.: se scrie "va". ;)

Quote

Pt cei care sunt interesati am un film despre un om care a fost inviati din morti.Cand a murit fost dus de un inger in rai si iad,pt o vizita in aceste locuri.Cei interesati sa ma contacteze pe private.

Vreau eu sa vad. :smoke:

Edited by AlexIP, 12 January 2006 - 15:55.


#63
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostZanetti`, on Jan 11 2006, 14:17, said:

@Mosotti
Acum 25 ani credea cineva ca va vorbi la un telefon far fir?Si uite ca am ajuns sa vedem la telefon persoana care ne vorbeste..Lumea evolueaza intr-un ritm ametitor si toate chestiile alea ca vei fi urmarit si controlat vor fi posibile...doar ca nu ne putem imagina cum,acum in momentul de fata.Unele chestiuni din toata povestea asta cu biochipu sunt "inflorituri" care au mers din gura in gura si s-a ajuns la o deviere de la subiect.

zanetti, e timpu sa iti folosesti si capu in mod util. ca sa-ti raspund la intrebare, da, acum 25 de ani cineva se gindea ca intr-o zi va vorbi la un tel fara fir. si pentru ca s-a gindit l-a si construit. scopul nu a fost sa te urmareasca pe tine, ci ca sa faca bani.

referitor la cipuri implantate, parerea mea este ca ar fi un pas inainte din multe puncte de vedere. nu ti-ar mai trebui cheie de acasa, de la masina, de la mama dracului, buletin, parmis de conducere, carte de credit, pasaport, carnet de sanatate si alte cacaturi care exista numai ca sa intretina birocratia. macar stii ca nu te mai poti imbata si apoi sa-ti pierzi portofelul cu toate actele ca sa umbli 2 saptamini sa ceri altele si inca doua sa le scoti peste inca alte 2 saptamini :death:

urmarire? foarte bine. sa vad si io cine ar mai comite crime daca l-ar putea detecta politia oriunde din satelit. atitia urmariti general sint prinsi dupa ani de zile, timp in care mai fac o gramada de timpenii, incit un cip care sa le indice pozitia m-ar bucura nespus. vor sa ma urmareasca si pe mine? so fucking what? n-am nimic de ascuns, chiar ma simt magulit

#64
qaerdla

qaerdla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2006
e mai periculos stii de ce? cand or vrea tiganii sa iti fure cardul/masina/lucruri din casa, intai iti taie o mana, eventual te omoara, si dabia apoi te lasa fara bani.
ps:sa-mi arati mie tiganii cu cipuri in ceafa
ps2: urmarit general? te omoara, iti ia cipu, convinge un medic sa le inlocuiasca, si iete un om nevinovat

Edited by qaerdla, 31 January 2006 - 02:45.


#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
aberatii. totusi numarul nu e nicidecum unul perfect. reprezinta imperfectiune crasa. si apoi biocipul nu are treaba cu nimic. si nici codul de bare. nu am treaba cu adventistii, evanghelistii, penticostalii, mormonii, sau altii. treaba lor ce cred despre 666. dar tehnologia nu este rea in sine. altii ii denatureaza sensul. iar chestia cu teoria conspiratiei e falsa. toti stiu unde se afla fiecar. cine vrea sa te gaseasca, te gasesti si cu cip si fara. nu mai vorbesc de telefoanele fixe, mobile, gps, gprs, de faptul ca supercalculatoare decodeaza in momentul asta mii de emailuri, de chaturi, cauta anumite cuvinte, urmaresc 100000 de mii de webcamuri, transmisii tv si radio. si ce legatura are asta cu numarul 666? un sistem imperfect, eronat, fara valori, care incalca dreptul la intimitate, la viata personala, care te educa sa nu  crezi in Dumnezeu, care iti prezinta mereu si meru alte fatete ale vietii, incat sa uiti de scopul vietii tale, si sa-l inlocuiesti cu orice altceva numai spiritual nu. oricum din concluziile trase, din tot felul de cercetari pe parcursul a vreo 15 ani, fara sa aduc acum 100 de argumente, pot spune ca sistemul eronat de guvernare, sistemul economic falimentar, cel social precar, cel religios, si orice sistem care nu e bine pus la punct, si nu-l indreapta pe om catre Dumnezeu (si nu are in el principii divine), toate astea sunt simbolizate de 666. parerea mea.

#66
cine

cine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.01.2006
mie mi se pare o prostie ca si ziua de 13 vineri

Edited by cine, 31 January 2006 - 22:42.


#67
denied

denied

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 08.09.2005
Aruncati un ochi si pe
http://www.worldslastchance.com/
E si un fisier pdf in romana. E o interpretare corecta, dupa parerea mea, a semnului fiarei.

#68
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
cunoscand "participantii", sper doar sa nu se inceapa si aici ceea ce se discuta aici.

asta se doreste a fi doar un "medicament" pentru a preveni off-topicul ;)

#69
mitnick

mitnick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.12.2005
Semnul fiarei vine in urma unui decret , Apocalipsa spune clar acest lucru, dar sunt prea multe de vb Acest semn nu se refera la semn vizibil ci la semn distinct , exista semnul lui Dumnezeu si semnul Diavolului, cercetati care sunt acestea si veti afla... Faptul ca se zice de semn pe mana sau pe frunte e inca un indiciu... In schimb la semnul lui Dumnezeu e vorba de semnul doar pe frunte. Acest semn nu e altceva decat ascultarea sau incredere care vine din minte, cap,... Iar la Diavol e vorba de mana sau frunte, adica poti accepta semnul prin a face sau a crede. Semnul dinstinctiv al lui Dumnezeu este o ZI anume, astfel ca si Diavolul are semn tot o Zi anume...

Edited by mitnick, 19 April 2007 - 00:16.


#70
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Hai mai linistiti-va.
Nu vine nici o apocalipsa, biochip-urile alea inca nu sunt acceptate la scara larga si nu ti le va baga nimeni pe gat (in cel mai rau caz aia care le iau o sa aiba credit score mai bun la banca asa ca o sa se bage toti fomistii).
Voi n-ati auzit de declaratia drepturilor omului?
Ai dreptul la opinie.
Asta inseamna ca ai dreptul sa refuzi.

Sunteti bolnavi pe cuvant. :death:

#71
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
LE:
Cum mama ma-sii sa-ti bage ceva in frunte?
Voi nu ganditi? Pai fruntea e unul dintre locurile cu cea mai putina grasime. e un pic de piele, un strat superficial de muschi si apoi os.
Nici mana nu sta mult mai bine. Trebuie o zona cu destul "balast" anatomic ca sa nu deranjeze organismul. Ca altfel se inflameaza si n-ai facut nimic.
Daca le-ar baga in fund v-ar mai deranja atat?

#72
mitnick

mitnick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.12.2005
biocipurile sunt numai o deruta.. textul prevede sensul figurat... orice lucru facut in neascultare de Dumnezeu e la fel ca si acceptarea acelui biocip asa cum ziceti voi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate