Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Numarul 666...mit sau adevar?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2187 replies to this topic

#1
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005
As vrea sa aflu parerea voastra despre acest subiect:semnul fiarei sau numarul 666.
Credetzi ca sunt povesti de adormit copii sau o realitate?
Biblia spune asa:
Apocalipsa 13/16-18
Și a făcut ca toți: mici și mari, bogați și săraci, slobozi și robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte,și nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei sau numărul numelui ei. Aici e înțelepciunea. Cine are pricepere, să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Și numărul ei este: șase sute șaizeci și șase.


Dar totusi , uitati-va la linku asta:
http://www.geocities...iarei/acum.html

#2
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,955
  • Înscris: 03.12.2005
e la fel de real ca si zana maseluta

#3
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
m-am speriat de ce am vazut pe situl ala, totul este real va asigur. nu va uitati acolo, va scriu eu aici:
"The web site you are trying to access has exceeded its allocated data transfer. Visit our help area for more information."
:roflmaofast: :roflmaofast:

#4
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

View Postsandossu, on Dec 4 2005, 23:21, said:

m-am speriat de ce am vazut pe situl ala, totul este real va asigur. nu va uitati acolo, va scriu eu aici:
"The web site you are trying to access has exceeded its allocated data transfer. Visit our help area for more information."
:roflmaofast: :roflmaofast:
Cred ca este vorba despre mana Domnului care vrea sa ne fereasca de ispite. Oricum numarul 666 cel putin pentru mine nu reprezinta absolut nimic.

#5
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005
Ma doare undeva de numarul 666 .  Putea la fel de bine sa fie 111 ,222 ,333 ,444, 555 ,777, 888 ,sau 999.

#6
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
sau 1256126512, asa macar era mai greu si nu-l retineau toti :roflmaofast:

#7
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005
Mah fratzilor nu judecatzi asa ca niste copilashi!Nr asta inseamna ceva,da!Dar se zicea despre un semn adica un biochip.Iar faza cu 666 am auzit ca chipul are cica 6 "etaje" de informatii despre persoana respectiva ex:varsta,domiciliu,cat credit are,etc.In fine o sa mai caut informatii mai multe...

@sandossu
E full serveru ca au acesat prea multi situ respectiv.Incearca mai tarziu!

Edited by Zanetti`, 04 December 2005 - 23:43.


#8
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005

View PostZanetti`, on Dec 4 2005, 23:31, said:

Mah fratzilor nu judecatzi asa ca niste copilashi!Nr asta inseamna ceva,da!Dar se zicea despre un semn adica un biochip.Iar faza cu 666 am auzit ca chipul are cica 6 "etaje" de informatii despre persoana respectiva ex:varsta,domiciliu,cat credit are,etc.In fine o sa mai caut informatii mai multe...
Serios ? Daca pun o poza de-a mea imi spui parola de la yahoo ?

#9
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
6 = un 9 intors care e 3 la puterea a 2a ... 3 = numar sfant ... vedeti vreo legatura ? nici io, da putea foarte bine sa fie una si s-o puna in biblie ... da pe vremea aia nu stiau calculul cu puteri ... or did they ? :huh: :death: toate astea-s balarii :death:

#10
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005

View Postshobi, on Dec 4 2005, 23:44, said:

6 = un 9 intors care e 3 la puterea a 2a ... 3 = numar sfant ... vedeti vreo legatura ? nici io, da putea foarte bine sa fie una si s-o puna in biblie ... da pe vremea aia nu stiau calculul cu puteri ... or did they ? :huh: :death: toate astea-s balarii :death:
:blink: esti bine ?

#11
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
adevarul ca e o mare porcarie, si marea majoritate a chestiilor legate de religie, sunt de fapt, legate de politica :death:

#12
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005
La voi nici daca vine Dumnezeu pe pamant nu credetzi?

Nu e cam mare coincidentza intre informatiile din linku respectiv si ceea ce scrie in biblie?

#13
subsemnatu

subsemnatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 21.07.2005

View PostAndreea, on Dec 4 2005, 23:41, said:

Serios ? Daca pun o poza de-a mea imi spui parola de la yahoo ?
Parola nu... dar sunt sigur ca am putea sa-ti spunem daca e frumos ambalajul! :smoke:

#14
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostAndreea, on Dec 4 2005, 23:45, said:

:blink: esti bine ?
da, sunt tres bien ... am zis eu vreo prostie ? vreun neadevar ? 6 = 9 intors ... 9 = 3*3 ... 3 = numar sfant (sfanta treime, 30 de ani avea iisus ... sau 33 ... cine mai stie & shit like that) e vreo legatura intre ele ? nu ... dar putea foarte bine sa fie si vezi dom`le, simbolistic vorbind, era o minune :death:

#15
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
linkul NU MERGE. si daca tot crezi toate astea, ia citeste codul lui da vinci spart si alte chestii de gen, sa vezi cum te razgandesti. prea multe chestii se bat cap in cap si prea multe minciuni si adevaruri s-au zis in ultimul timp. nu cred ca mai stie nimeni adevarul.
oricum religia e un lucru bun pentru politica si democratie. multa lume se opreste de la anumite lucruri rele, datorita religiei. cred ca am trai intr-un haos total sau o dictatura severa daca nu ar exista religia

#16
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005

View Postsubsemnatu, on Dec 4 2005, 23:55, said:

Parola nu... dar sunt sigur ca am putea sa-ti spunem daca e frumos ambalajul! :smoke:
Ce vrei ma ?

View Postshobi, on Dec 4 2005, 23:55, said:

da, sunt tres bien ... am zis eu vreo prostie ? vreun neadevar ? 6 = 9 intors ... 9 = 3*3 ... 3 = numar sfant (sfanta treime, 30 de ani avea iisus ... sau 33 ... cine mai stie & shit like that) e vreo legatura intre ele ? nu ... dar putea foarte bine sa fie si vezi dom`le, simbolistic vorbind, era o minune :death:
Si am zis eu ca nu e asa ?

#17
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View Postshobi, on Dec 4 2005, 23:55, said:

da, sunt tres bien ... am zis eu vreo prostie ? vreun neadevar ? 6 = 9 intors ... 9 = 3*3 ... 3 = numar sfant (sfanta treime, 30 de ani avea iisus ... sau 33 ... cine mai stie & shit like that) e vreo legatura intre ele ? nu ... dar putea foarte bine sa fie si vezi dom`le, simbolistic vorbind, era o minune :death:

esti ateu sau doar nu crezi toate porcariile?

#18
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postsandossu, on Dec 4 2005, 23:59, said:

esti ateu sau doar nu crezi toate porcariile?
is that a trick question ?

guess i`m little bit of both  :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate