Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Parteneriate/Colaborari/Asocieri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#1909
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Note 4 dupa parerea mea v-a fi de cateva ori mai bun decat note 3 si banuiesc ca v-a avea 6inch. Pana in octombrie e imposibil sa nu strangi cel putin dublu, asteapta nu de arunca in prapastie, in buzunar sta perfect n3, iti garantez si sunt 99% confins ca cei 6inch o sa fie pusi in aceleasi dimensiuni ale telefonului.
Daca n1 5.3 n2 5.5 si n3 5.7 n4 va avea cu 0.2 mai mult sau 6.
1. Rosu e portocaliu daca inclini telefonul.
2.Ecranul pentile face ca in unele situatii sa observi niste puncte mici pixeli in unele locuri ( da tre sa te chiorasti mult sa vezi dar ele exista )
3.Negrul in touchwiz nu e negru.
4.Fenomenul purple smearing la brightness pe low.

Edited by maxander, 21 April 2014 - 13:38.


#1910
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,846
  • Înscris: 31.10.2010
am s4, intra perfect. note 3 stiu ca intra, am incercat unul. Eu nu sunt adeptul asteptatului, n-am rabdare :lol:. Chiar daca va avea CPU 64biti, va avea degeaba pentru ca nu e nici o aplicatie care sa streseze CPU-ul de pe note 3/s4, daramite unul pe 64biti. Ce sa mai zic ca 3gb ram sunt multi, cu 4 gb ce sa mai faci... Poate baga si 64gb memorie interna "default", cum e 32gb la note3.

#1911
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Prietene ti-o spun asa... tehnologia evolueaza, asa spui tu acuma ca nu o sa ai nevoie de 4gb ram. Acum 3-4  ani nici nu visai 1gb pe un telefon si toata lumea spunea ca nu ai nevoie de mai mult si uite ca trecerea timpului ti-a demonstrat ca ai nevoie.
La fel si pentru pc-uri acu 7-8 ani erai boss cu 2gb ram acum nu-i mai ajunge la nimic 2gb ram.
64 biti e o mare evolutie o schimbare imensa, procesare mai rapida.
In cativa ani pe telefon o sa ai si 16-32gb ram.

Edited by maxander, 21 April 2014 - 13:46.


#1912
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,846
  • Înscris: 31.10.2010
Pentru mine limita la telefoane este de 5.7 inch, cat are note 3. Nu ma vad cu ecran de 6inch in buzunar. In fine, poate astept, poate nu astept... Note 3 are tot ce imi trebuie mie, practic m-ar multumi.

#1913
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Mie dupa 5 luni de note 3, dimensiunea mi-i se pare mica, in + ai penul care e un avantaj.
Dimensiunea la telefoane nu prea mai conteaza, vor fi din ce in ce mai mari si va trebuii sa te obisnuiesti.
Si in + sper ca la n4 sa nu mai ramana tot plasticul asta nasol care iti scartaie cand iei telefonul in mana.

Edited by maxander, 21 April 2014 - 13:53.


#1914
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,846
  • Înscris: 31.10.2010
ma rog.. Vad eu ce fac... Pana atunci, mai urmaresc topicul asta...

Orice plastic scartaie.

Edited by dorurad, 21 April 2014 - 14:07.


#1915
Serbann

Serbann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 21.05.2007
Tu chiar ai impresia ca note 4 va fi cum spui tu? Poate daca il lanseaza peste 2 ani, revino cu picioarele pe pamant intre nicio generatie de telefoane nu sunt asa diferente. 2 la mana sa vi sa spui ca noi ca utilizatori si consumatori va trebui sa ne obisnuim cu telefoanele iti dai seama cum suna?

Edited by Serbann, 21 April 2014 - 14:09.


#1916
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Va fi exact cum slpun eu :) snapdragon 810 deja exista si va fi pe n4.
Da prietene v-a trebuii sa ne obisnui pentru ca e o necesitate.
Si adreno 420 exista :)

Edited by maxander, 21 April 2014 - 14:11.


#1917
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,846
  • Înscris: 31.10.2010
Ce-ar fi sa ne mutam pe topicul lui Note 4?:D

#1918
Serbann

Serbann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 21.05.2007
Poate tu va trebui sa te obisnuiesti, restul lumii va gasi ceva cu care nu trebuie sa se obisnuiasca.

#1919
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Serbanica nu fi tu asa sigur, ok ? http://www.androidce...nd-810-chipsets

De un telefon nu te poti lipsi, daca tu inca traiesti acum 20 de ani imi cer scuze.

Cum configuratia unui note mereu a fost de top la vremea lui asa va ramane, e logic.

Edited by maxander, 21 April 2014 - 14:16.


#1920
Serbann

Serbann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 21.05.2007
Am avut un note 3 l-am dat pe un nexus 5 de mare ce era. Tu care astepti note 4 cu siguranta esti cu mult in viitor. Termina cu caterinca ieftina.

#1921
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Nu e nici o caterinca.
Se numeste pen si one handed operation.

#1922
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,846
  • Înscris: 31.10.2010

View Postmaxander, on 21 aprilie 2014 - 14:22, said:

Nu e nici o caterinca.
Se numeste pen si one handed operation hand made.

:naughty:

#1923
ssreload

ssreload

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.01.2007
Hehe...
si eu as paria pe o rezolutie mai mare.
Intr.adevar eu vad pixelii pe N3 dar daca ma uit f. atent.
Mi.ar placea o diagonala mai mare a ecranului pe aceleasi dimensiuni ale carcasei.
De fapt eu visez la ecrane care sa ocupe cam toata fata telefonului,eventual renuntand la butoanele fizice de pe fata.

P.S. unii din noi ar trebui sa se obisnuiasca nu cu telefonul, ci cu limba romana. (Spre exemplu sa nu mai scrie "trebuii")

#1924
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
@reload Da ar fi o chestie sa nu mai avem rama si sa ocupe toata fata, dar eu totusi nu m-as putea lipsi de butonul fizic home.
E bine si cu doi de ii :))

#1925
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,846
  • Înscris: 31.10.2010
Butonul fizic home e foarte bun si e specific Samsung-ului. Ar fi destul de naspa daca l-ar scoate si le-ar face ca la Nexus. Doamne fereste sa faca asa ceva...

#1926
ronin0ro

ronin0ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 25.10.2008

View Postmaxander, on 19 aprilie 2014 - 21:24, said:

Oricum am intampinat o problema foarte ciudata sa spun asa... nu mai primesc notificari daca sunt conectat pe wifi, dupa aprox 30 min de screen off nu mai primesc nici o notificare doar cand aprind ecranul toate vin deodata... De la ce poate fi ?

Si eu am aceeasi problema. Am observat asta astazi. Cand am aprins telefonul aveam mesaj pe what's up dar nu am primit notificare pana nu l-am aprins. Are cineva idee de la ce e? Singura modificare recenta e ca am instalat Apex in locul Nova Launcher. Pana acum cateva zile totul era in regula.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate