Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Permis de conducere nou

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 

Blackberry Q5

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
182 răspunsuri în acest subiect

#109
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.551
  • Înscris: 13.01.2006

View Postchris_t, on 11 iulie 2014 - 18:18, said:

Contactele într-un cont de mail sunt foarte safe. Nu ai risc să îți crape telefonul sau SIM-ul și să rămâi fără ele. În plus, orice adaugi se sincronizează automat (foarte util dacă ai mai multe device-uri).

Eu folosesc Outlook.com deoarece nu am încredere în ăștia de la Google, și e excelent.
Nu-i de ce, să îl folosească cu plăcere. Și soția mea are un Q5 roșu și nu l-ar da pt nimic :)
De ce n ai avea încredere în cei de la google? Până la urmă sunt niște numere de telefon care oricum s ar putea afla și din altă parte. Eu nu vă înțeleg deloc....

#110
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006
După părerea mea Google și Facebook sunt cei mai mari traficanți de date personale. Nu mi-aș introduce nici măcar numărul de la pantofi în ceva ce are legătură cu unul din ăștia. Call it paranoia, dar asta e piticul meu pe creier.

#111
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postchris_t, on 13 septembrie 2014 - 13:42, said:

După părerea mea Google și Facebook sunt cei mai mari traficanți de date personale. Nu mi-aș introduce nici măcar numărul de la pantofi în ceva ce are legătură cu unul din ăștia. Call it paranoia, dar asta e piticul meu pe creier.
Eu cu Gmail am alta dificultate:
-daca cineva imi trimite un email cu ceva arhiva care contine sau nu un program executabil, nu malware, cei de la Google nu il livreaza deloc pe email, si NU notifica nici una dintre parti(destinatar sau expeditor despre nelivrarea mesajului.
Am patit de prea multe ori pana acum sa il consider un serviciu de email parolist.
Daca mai adauga interfata Web tampita de scriere, cu acea fereastra flotanta, plus acele formatari ascunse prin toate colturile ferestrei de scriere as spune ca e cel mai neinspirat mod de a scrie.

Revenind la Outlook.com, m-am trezit intr-o dimineata cu contul blocat(SkyDrive abonament anual, Emailuri personale si unele de la serviciu plus contacte 1400 in total).
Helpul de pe Forumuri nu a ajutat, Microsoft Romania a sustinut ca au decis sa inchida unilateral contul pentru motive care nu mi le pot furniza, facand apel la nu stiu ce articol din conditii de utilizare privitoare la prejudiciu adus firmei.
M-am scremut creierii sa imi dau seama la ce anume fac apel, si singurul motiv care mi-a venit in minte a fost un link ce continea un articol al unui dezvoltator Microsoft care spunea ca sa ne indreptam spre softuri antivirus platite, a lor Microsoft Security Essential fiind neperformant.
Linkul respectiv l-am redirectionat din casuta de email spre unii cunoscuti, nu mai multi de 10 persoane.

Asadar, cica se supara lumea pe Google ca le "arunca" o privire in email, dar nici Microsoft nu e mai breaza.
In veci acele emailuri, contactele nu le-am putut recupera, exceptie continutul de pe Drive, pe care l-am putut accesa offline.

Revenind la oile noastre:
Un alt aspect ar fi faptul ca folosind OS10 ai acces nativ din Outlook.com la toate: email, calendar sau contacte, chiar daca pe Web nu apar cu poze contactele, in telefon apar.
In Os7 sau mai vechi permite doar Google aceste sincronizari, emailul pe Outlook. fiind un chin, nu se livreaza in timp real, iar contactele sunt doar sincronizate, calendarul NU ceea ce reprezinta pentru mine un handicap major.
Prefer Os pentru al meu 9900 Bold dar in acelasi timp pe Os 10 pentru Q5.

Va salut!

#112
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 22.01.2014
a avut careva probleme cu tastatura?? adica sa se strice ceva la ea?

#113
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu nu

Telefonul are un an

#114
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 22.01.2014
si cum e folosirea tastaturii cu o singura mana??

#115
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu folosesc Z10. Q are soția. Când îl mai butonez și eu, folosesc doar 2 mâini. Așa sunt obișnuit de la vechile BB, orice tastatură QWERTY o folosesc cu 2 mâini.

#116
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 22.01.2014
da ma gandesc si eu dar sa zicem ca am o mana ocupata ca am plasa in ea si vreau sa scriu un sms e greu sa scriu acel sms??

#117
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006
Acum am testat. Merge. Nu foarte rapid, dar merge. Probabil că m-am și dezobisnuit, nu mai folosesc vechiul Curve de un an, acolo scriam sms cu o mână și cu ochii în alta parte.

#118
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 22.01.2014
ok multumesc de ajutor

#119
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.878
  • Înscris: 26.02.2010
Stie careva un service autorizat blackberry de incredere? Q5 al sotiei este in garantie si la 60-69% se goleste bateria si se inchide. Trebuie sa-i schimb bateria.

Editat de aris86, 04 octombrie 2014 - 18:55.


#120
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.878
  • Înscris: 26.02.2010
Update, telefonul a fost inlocuit pe garantie.

#121
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Salut, pe acest model de telefon se poate pune alt luncher?

#122
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.790
  • Înscris: 22.07.2006
Vezi si tu...
http://forums.crackb...0-2-1-a-878880/

#123
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Salut!

Cand va aparea un update, oficial,  la 10.3 va rog sa postati.
Momentan imi e dezactivat dispozitivul si il voi activa cu drag la update de soft.

Multumesc!

#124
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.878
  • Înscris: 26.02.2010
Am stropit din greseala tastatura cu ceai (cu lamaie), fara zahar. Credeti ca o poate afecta cumva? Nokia 302 nu a patit nimic, sotia spune ca se aude un zgomot la taste.

#125
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006
Dă-i cu uscătorul, n-ar trebui sa fie probleme.

#126
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 22.01.2014
salut am un bb q5 si nu merge partea de sus a ecranului cand apas pe ea adica jumatatea de sus,trebuie schimbat touchscreenul??

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate