Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Blackberry Q5

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#1
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
BlackBerry Q5
DESCOPERĂ
NOUL
BLACKBERRY
Q 5


Ecran tactil de 3.1 inch
RIM și-a propus să te impresioneaze cu BlackBerry Q5, cel mai nou smartphone care rulează pe inovatorul sistem de operare BlackBerry 10.
Blackberry Q5 promite o experiență mobilă completă: o tastatură QWERTY regândită special pentru telefoanele cu sistem de operare BlackBerry și un ecran tactil capacitiv de 3,1 inch care suportă o rezoluție de 720x720 px.
BlackBerry Q5

BlackBerry Q5
Procesor perfomant
BlackBerry Q5 are un procesor dual-core Qualcomm Snapdragon S4 de 1,2 Ghz care se asigură că poți rula în acelasi timp toate aplicații și funcțiile tale favorite.
Telefonul vine echipat cu o cameră foto primară de 5 Mpx și una secundară de 2 Mpx cu ajutorul cărora poți captura rapid cele mai frumoase momente și peisaje.

Funcții care să te ajute
BlackBerry Q5 vine împreună cu un pachet de funcții gândite pentru a-ți ușura activitatea de zi cu zi, fie ca este vorba de cea profesională sau de cea personală.
Time Shift, Story Maker, Balance sau Remember vor deveni noii tăi asistenți personali de nădejde, organizându-ți viața în cele mai mici detalii.

https://www.vodafone...-q5-negru-negru
http://www.gsmarena....rry_q5-5452.php

Pareri de la cei care au cumparat acest terminal. M-ar interesa sa-i fac cadou sotiei de ziua ei. Multumesc anticipat!

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
E urat.

Edited by Ann0nyym0us, 29 August 2013 - 13:16.


#3
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
E super ok telu pentru cineva care stie ce sa faca cu el. Pentru copii acneici care vor sa joace Aphalt7 pe telefon as recomanda alte modele.

#4
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Avem review de ceva timp la el, pentru interesati:

http://news.softpedi...es-377166.shtml

Attached File  BlackBerry-Q5-Review-BlackBerry-10-for-the-Masses-377166-3.jpg   92.5K   64 downloads

#5
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
E foarte ok telefonul, desi ar fi putut pune tastatura un pic mai in jos sa lase loc mai mult pentru ecran. Dar si cu abonament de 45 de euro pe luna sau 350 la liber...
Un telefon asemanator cu un pret mai mic ar fi galaxy chat, numai ca acesta are android iar pentru a merge mereu rapid trebuie sa ruleze cat mai putine programe in acelasi timp, si in plus, se gaseste si pe alb. Sa butoneze ambele telefoane si sa vada cu care se impaca mai bine si care ar fi mai ok pentru buzunar.


Sau sa butonezi tu, daca e cadou.

Edited by asasinuxp, 29 August 2013 - 13:33.


#6
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
Multumesc pt review. Ii place varianta pe rosu. La orange am observat ca este mai ieftin cu vreo 20 euro si are si hd voice. Cea mai buna varianta e la liber, mai ales ca la abonamente decente ca pret nu e mare reducerea.

#7
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
misto...

#8
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Imi place foarte mult telefonul. Se misca excelent. Bateria e buna, prietena mea il butoneaza de zor si o tine o zi fara probleme.

#9
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
pe noile blackberry se poate rula google maps,sau softuri gps gen IGO?am inteles ca bb maps nu-s ok in afara US si UK.

#10
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
BlackBerry Maps în OS10 sunt relativ ok.
O aplicație dedicata GPS este Mireo Don't Panic. Are harta României actualizata (Suncart 2013).


#11
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
deci fara google maps sau IGO??nu se pot instala??

#12
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Google Maps se poate instala.
IGO pentru BlackBerry nu exista...inca. Poate doar dacă ai un Kitt complet apk sa încerci să-l portezi.

#13
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
In mod normal, daca ai kit-ul pentru Android, ii poti face side-loading pe BB10, cam la orice aplicatie Android se poate. Dar Mireo e o solutie de care eu unul auzisem ca e ok, hartile Suncart sunt bine facute.

#14
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
ok,multumesc

#15
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Din cate am citit pe net, optiunea de side-loading este o operatiune relativ complicata, necesitand un soft instalat pe pc, browserul Chrome si o extensie a acestuia. Nicidecum nu este o optiune simpla, realizabila direct pe telefon. Imi pare a fi un fel de hack, cu acordul Blackberry si Android.
Banuiesc ca o astfel de aplicatie Android portata pe Blackberry nu va beneficia de update-uri si suport din partea producatorului acesteia si posibil sa nu functioneze in parametrii normali. Daca poate cineva sa ma lamureasca as fi recunoscator.

#16
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Am o intrebare. Am facut update la BB 10.2 aseara. Toate bune si frumoase, pana ajung sa descopar ca wi-fi merge daca e debifat mobile data. Mai exact, daca activez mobile data trece pe 3g in loc de retea wireless. Asta se intampla de cand am facut update (aseara) la 10.2. E vreo setare, ceva, sa fie wi-fi preferat 3g-ului sau e un bug al noului OS?

#17
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
la mine pe q5 e bine. Nu am simptomele tale

#18
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Am o intrebare pt actualii detinatori de BB Q5,se merita investitia in acest terminal si implicit un upgrade de la un model mai vechi din gama Curve?Experientele sunt similare ?Daca sunt complet diferite ,in ce sens,bun sau rau?CUm voi simtii trecerea de la OS 5,6 sau 7 catre OS10??? etc..
Este o alternativa mai buna modelul BB bold 9900??
Multumesc!

Edited by adycoke2, 06 November 2013 - 20:23.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate