Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Toshiba Excite Pure AT10-A-104

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
Eu nu sunt in situatia ta. Doar eu voi folosi tableta pe care o voi achizitiona. Am descoperit ca duce Xvid, avi si mkv. Plus se poate cupla la Wi-Fi si pe 5GHz numai bun la routerul meu Asus R-TN56U.
Daca mai avea si o tastatura atasabila aproape ca facea banii. Sunt telefoane alde HTC One cam la pretul astuia. Nu prea imi convine sa trec de 2000 lei pentru o astfel de tableta, chiar daca imi permit mai mult. Sa vedem ce va fi de blec frai-dei pe la iEMAG.  Posted Image

Edited by nesupus, 29 August 2013 - 19:54.


#20
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Dacă îl folosești doar tu, este altceva. În cazul meu tableta este mai mult la fetița decât la mine. Eu mă consolez cu Note 2 când nu am acces la tabletă.
Ce am observat la Toshiba este ca am opțiunea multi user, asta este un lucru bun.

PS. Nu te aștepta la reduceri masive de Black Friday......

Edited by feribalint, 29 August 2013 - 21:39.


#21
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
Nu ma prea astept decat la multa frai-ereala  Posted Image

#22
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Este un concurs pe pagina de facebook a lui Toshiba,unde ca premiu este oferit o tableta Toshiba Excite Pure ;)

https://www.facebook...423461697723768

#23
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Ati root-at careva tableta?
O procedura de root? Ca pe net nu prea gasesc nimic......
Nu ca nu ar merge tableta, dar sunt deja obisnuit ca fiecare device cu Android sa fie cu root ;)

#24
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Salut, a cumparat careva aceasta husa? http://www.cel.ro/hu...rsala-neagra-l/
http://www.bocris.ro...ge-px1847e-1nca

#25
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Nope,cand am cumparat tableta am primit o husa tip pouch cadou. am vrut sa pun link...dar vad ca emag este pe lista site-urilor nepermise.
Asa ca am poza cu husa :)

Am mai vazut pe un site husa universala de 10.1" la un pret mai modest...undeva la 90 lei.
http://www.coby.ro/h...g-mini-otg.html

Attached Files


Edited by feribalint, 22 October 2013 - 19:31.


#26
mugu

mugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 05.04.2005
Salut,colegii!Mii de scuze daca subiectul mai e discutat dar,sincer,mi-am pierdut rabdarea de a mai cerceta forumul.Si asta din cauza tabletei pe care o am,o Toshiba Excite Pure AT10-A-104.Vrand sa instalez un iGO am descoperit ca nu vrea sa instaleze decat din memoria interna,ceea e un handicap serios.Si m-am enervat ca in scurtul timp de cand o am am constatat ca suportul companiei e slab.Si acum si asta.E o limitare a tabletei,a Androidului?Rogu-va,daca e o solutie la problema asta spuneti-mi si mie ca sa nu mor prost.Multumesc.

#27
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
SO Android, permite instalarea aplicatiilor copiate pe SD.

#28
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Root la tableta si urmeaza pasii de aici si pe urma poti instala toate aplicatiile (inclusiv muta aplicatiile de sistem) pe card

#29
mugu

mugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 05.04.2005
Colegii,multumesc,dar....Colegu' YOUR_GOD,poate Android permite,dar in cazul Toshiba nu.Poate si-au bagat astia nasu' in SO.
Colegu' nick5roo,muieti sunt posmagii?Te rog,da-mi o metoda de root fara PC pentru ca eu am un laptop cu XP si nu am drivere de usb pentru tableta,nu comunica cu ea si nu as putea face root daca e nevoie de conexiune cu un PC.Multumesc mult.

#30
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
tot tu ai scris aici? baga win 7 ca merge, nu prea poti fara pc

#31
mugu

mugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 05.04.2005
Da,colegu',tot eu.Mi-am incarcat deja win7 dar rezultatul e incomplet.Adica acum o recunoaste ca mediu amovibil extern,dar in Device o am tot cu avertizarea galben si fara sa-i gasesc drivere.Am incercat sa fac root cu OneClick dar,neavand drivere ADB,se opreste procesul.Asa ca nu am rezolvat nimic.Rogu-te,crezi ca ai tu vreo solutie,ca mai am putin si o trimit inapoi daca e sa o am doar de GPS.Multumesc.

#32
mugu

mugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 05.04.2005
Salut,colegii.In urma constatarii ca tableta din dotare(Toshiba Excite Pure) beneficiaza de suport cam tot cat noi,ca popor,din partea guvernantilor si mai are si limitari impuse de fabricant,am returnat-o.Pa.Acum am o oarecare dilema,in sensul ca am de ales intre un Asus Memo Pad ME102A si un Acer Iconia A3-A10.Poate ca oricare din ele merita alegerea,totusi.....o parere?Ca suport de firma,de la terti,ca si capabilitate de root pana la urma si altele.Multumesc anticipat,colegii.O zi buna.

#33
sg_solei

sg_solei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 01.08.2006
salut,
subscriu ce aspus feribalint:
"Ati root-at careva tableta?
O procedura de root? Ca pe net nu prea gasesc nimic......
Nu ca nu ar merge tableta, dar sunt deja obisnuit ca fiecare device cu Android sa fie cu root"

#34
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Deocamdată nu am găsit nimic, dar nici nu m-am agitat prea tare. Sunt mulțumit de cum merge. Am dezactivat deocamdată doar niște aplicații preinstalate, care oricum nu le folosesc.

#35
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Pt posesorii acestei tablete...
Vedeti ca deja de ceva timp este disponibil un mic update ........

#36
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Astazi mi-am cumparat de la Selgros pt tableta mea Toshiba, husa universala de 10 inchi cu tastatura Micro USB doar la pretul de 39.90 lei(este la oferta). Din punctul meu de vedere acest pret este bestial, nici din China nu pot sa-l cumpar mai ieftin.
Atasat niste poza cu aceasta husa.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate