Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RPL2021: Instructiuni auto-recenzare

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Ajutor pentru refugiatii ucraineni

RCA dublat
 Poziție maxima .

Montaj plafoniera baie

Flicker ecran laptop

recomandare stomatolog (implant) ...
 Șomaj retroactiv

Caut vila/pensiune pentru majorat

Probleme amplificator

Copa paulino alcantara (Filipine)
 Toyota C-HR este sau nu pentru of...

One Number - Vodafone

Panou plan care curge

Formatare conditionata tabel exce...

Ce vă aduce aminte de copilărie?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4183 replies to this topic

diaconuliviu

diaconuliviu

Senior Member

• Grup: Senior Members

View PostCr1spy, on 25 decembrie 2021 - 19:32, said:

[...]Adevarul este ca mama avea dreptate. Daca te iei in gura cu specimene de-astea, nu are cum sa-ti fie bine... si mai ales de Sfintele Sarbatori.

Nici daca nu le bagi in seama?
Asemenea specimene rezista ca si "adrian-minune", prin bagare  in seama.

djl

djl

G.D.P.R. sucks. Boycot China and Russia.

Tata + tatăl lui, lucrând în domeniul artistic mai aveam parte de unele bunătăţi pe vremea aia. Portocale însă nu des.
Marinarii şi cei care aveau tangenţă cu transportul maritim (sau în general cel internaţional) mai făceau rost de anume chestii.
Cu portocalele m-am jucat la un moment dat de parcă erau mingii de bowling sau popice. Le-am cam storcit.
Am pozele aia din 1990 cu mine între dulciuri şi portocale. Ce să mai zic, cocalar de top 10. Dar era după foamaea aia din anii '80. Sper să nu intre copii din familii sărace să le vadă, că se vor simţii prost.

Piesa asta îmi aduce aminte de copilărie.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pe06GXTPReA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cine l-a mai prins?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vA3ayN5oZkc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by djl, 28 December 2021 - 14:00.

Neaceasca85

Neaceasca85

Forumist din Slatina, Olt

Pai de aia ai fire de artist, de la bunicul si tatal tau. La mine nicio ruda nu a avut tangenta cu domeniul artistic, desi poate daca macar in sonorizare sa fi fost, nu mai aveam aparatura atat de proasta in copilarie si adolescenta.

Tatal unei colege pe care am avut-o in 1-4 si apoi in liceu 9-12 a fost cameraman la televiziunea locala Novel. Ii stiu numele dar nu mai zic cu GDPR-ul asta.

Colega aia avea sani mari :greedy: Dar a luat calea Bucurestiului, mi-a si spus ca asa va face. Eu in veci nu am fost de acord cu mutatul in Bucuresti, nici facultatea nu as fi vrut sa o fac acolo, dar apoi m-am convins ca la Craiova la stat nu ar fi fost mai bine decat la Romano Americana Bucuresti.

djl

djl

În noaptea de Revelion am făcut ceva ce nu am mai făcut demult: am sorcovit. Şi asta din întâmplare... am fost la un chioşc cu flori să cumpăr un tub din ăla de trage cu steluţe şi cumpără cineva o sorcovă. Hai să iau şi eu.
La Revelionul 1995-1996 (petrecut la verişoara) ne-a părut rău că nu am avut tuburi din alea care aruncă steluţe, că au dat oamenii din bloc şi a fost aşa de frumos.

Neaceasca85

Neaceasca85

Sorcova e un moment trist pentru mine, arata ca Sarbatorile s-au terminat si dupa 2014 chiar ma deprim cand se termina. Intre Craciun si Revelion ma simt cel mai bine, pentru ca mai e inca o sarbatoare si nu s-au dus, iar pana in Craciun lucrez. Acum reiau serviciul marti, 4 ianuarie. Posted Image

A fost un Revelion mai frumos decat celelalte. Pentru ca am filmat si trimis pe Whatsapp artificiile si pentru ca am avut aprinsa in curte lampa cu sodiu de 250 W, Revelionul e poate singura noapte din an in care mi se permite asa ceva, pentru ca in rest curent scump si faceti ieconomie tovarasi, nu pot aprinde ceva decat la mine in camera, un mercur de 125 W.

Si da, veselie, mancare, muzica, pacat ca fericirea e mereu scurta, numai inainte de 2014 a durat 3 ani continuu, in copilarie fericirea era maxim 3 luni si anume vacanta de vara.

Mi s-a parut foarte fain ca acel grup de umor sa se numeasca Vacanta Mare. Vacanta de vara era viata :greedy:

Pentru artificii merita Revelion intr-un oras mare sau cat de cat, la munte mi-au lipsit 7 ani la rand, Revelioanele 2008-2013. Adica erau dar nu asa de multe ca aici.

djl, imi aduc aminte de Revelion 1996 si de genericul lui de la TVR 1, la Spineni, in alb negru. Apareau pe rand cifrele 1.9.9.6. insotite de sunete de clopote si apoi o sticla mare de sampanie se desfacea singura.

djl

djl

Când eram copil şi adolescent, îmi plăceau sărbătorile. Acum nu mai simt aşa de mult spiritul lor. Pot să zic că uneori chiar le urăsc.
Când eraţi copii, eraţi fotogenici?

Neaceasca85

Neaceasca85

Nu mi-au placut pozele si nici sa ma uit in oglinda.

La tine e sarbatoare in fiecare zi, normal ca nu le mai simti.

diaconuliviu

diaconuliviu

Senior Member

Am folosit asta. E si acum functional.

Attached Files

• Attached File  1.jpeg   95.1K   7 downloads
  • Attached File  2.jpeg   85.12K   6 downloads
  • Attached File  3.jpeg   68.92K   5 downloads

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate