Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Lovit caine

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postlongbou, on 22 august 2013 - 16:17, said:

camionagii sunt soferi profesionisti, dar tu nu  ai de unde sa stii asta.
adica exista un atestat profesional
eu nici macar nu conduc un camion, dar am permis si atestat si de camion.

evident sunt profesionisti. si taximetristii la fel. dar in capul a 99% dintre voi asta inseamna meserias. si e o diferenta pe care cu greu o intelegeti.

#74
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postlongbou, on 22 august 2013 - 15:39, said:

oricum e ultima postare ca deja am dat-o in off topic rau

promiti?

View Postxtremdriving, on 22 august 2013 - 15:53, said:

esti camionagiu,

exact Posted Image

#75
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,036
  • Înscris: 06.04.2007

View PostJosef_Mengele, on 22 august 2013 - 01:32, said:

Eu am calcat un pekinez legat de lesa, si lesa tinuta in mana de o babornita care vorbea cu o alta babornita! Evident, lesa din aia pe rola lunga de 100 de metri!
A venit babornita urland inspre masina mea, m-a si speriat a dracu, am crezut ca am calcat vre-un copil ceva!
....................................
Vai si amar Posted Image
Nu e de ras, dar totusi imi imaginez scena.

Eu cea mai mare paguba cu lovit de caine am avut-o acu vreo 6 ani cu un microbuz (nou) am lovit un caine cat un vitel, in Ungaria pe drum national (deci se poate si la altii pe drumuri).
Mergeam cu ~100/h si in momentul impactului vreo 85-90/h, nici n-am apucat sa franez ca l-am si luat cu partea stanga (aveam si ~1500 kg de marfa) , spoiler, far, radiator intercooler, conducte, tot mi-a daramat, abia am ajuns acasa (nu mai tragea cu radiatoru ala spart).
Cainele/vitelul a decedat pe loc.
Mi-a fost frica sa nu am probleme la granita, am pozat masina, cainele, locul, totul lui tot, la granita (nu eram in UE) s-au uitat ungurii la masina, au studiat toate urmele (se vedeau floace de caine) le-am aratat pozele si m-au lasat in pace, verbal le-am explicat "ham ham, poc, kaput!''

#76
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
http://www.liveleak....=faa_1377276633

Attached Files



#77
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostOctavian___, on 22 august 2013 - 16:46, said:

Vai si amar Posted Image
Nu e de ras, dar totusi imi imaginez scena.

Eu cea mai mare paguba cu lovit de caine am avut-o acu vreo 6 ani cu un microbuz (nou) am lovit un caine cat un vitel, in Ungaria pe drum national (deci se poate si la altii pe drumuri).
Mergeam cu ~100/h si in momentul impactului vreo 85-90/h, nici n-am apucat sa franez ca l-am si luat cu partea stanga (aveam si ~1500 kg de marfa) , spoiler, far, radiator intercooler, conducte, tot mi-a daramat, abia am ajuns acasa (nu mai tragea cu radiatoru ala spart).
Cainele/vitelul a decedat pe loc.
Mi-a fost frica sa nu am probleme la granita, am pozat masina, cainele, locul, totul lui tot, la granita (nu eram in UE) s-au uitat ungurii la masina, au studiat toate urmele (se vedeau floace de caine) le-am aratat pozele si m-au lasat in pace, verbal le-am explicat "ham ham, poc, kaput!''
Bine ca nu ti-au cerut astia de la politie sa le aduci "cadavrul" cum a patit-o un coleg care a omorat un caine noaptea pe A1.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate