Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

E mai bine sa locuiesti la bloc sau la casa ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1901 replies to this topic

Poll: Unde preferi/ai prefera sa locuiesti? (321 member(s) have cast votes)

Unde preferi/ai prefera sa locuiesti- la bloc sau la casa?

  1. Bloc. (52 votes [16.20%])

    Percentage of vote: 16.20%

  2. Casa. (256 votes [79.75%])

    Percentage of vote: 79.75%

  3. Nu stiu/nu raspund. (13 votes [4.05%])

    Percentage of vote: 4.05%

Vote

#1873
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,610
  • Înscris: 20.10.2006
Depinde daca iti place sau nu. Mie imi place iarna si la bloc si la casa.

View PostMembruAnonim, on 15 decembrie 2014 - 17:04, said:

e atat de simplu... atat de simplu; daca ies in timpul saptamanii fac ca toata lumea (indiferent daca stai la bloc sau la casa): las masina acolo si dimineata ori ma ducea sotia pana la masina ori chemam un taxi.
recunosc bautele in afara orasului s-au rarit mult de cand cu copiii... asa ca de obicei imi chem prietenii la mine si bem. este necesar sa vina "el" cu "ea" ca "el" sa bea
dar cand ajungi la varsta mea si nu exista un "el" cu "ea" atunci iti zic sincer ca "el" nu prea are loc in gasca actuala de prieteni... se exclud singuri din pacate! am un singur caz si e ca un fel de "outcast"...

in rest e cu sotia, ea conduce, eu beau! ce e atat de greu de inteles? tu ce faci cand stai in militari si iesi la o bauta in pavilionul H la beraria germana? pleci pe jos la 1 noaptea Posted Image?

Ps ti-am mai zis: si cand stateam in militari eram dependent de masina; sunt dependent de masina de 15 ani!
Ok, si ce fac daca ,,ea” nu are permis, nu poate conduce sau deloc rar vrea sa bea si ,,ea” ?  De la pavilionul H iau taxiul pana in Militari (sau transportul in comun nocturn, nu stiu sigur daca e pe ruta aia), e mult mai simplu decat in Cernica.

Tu oi fi fost dependent de masina si in Militari, insa nu toti sunt, acolo ai si alternative.

View Post-Diana-, on 27 decembrie 2014 - 12:27, said:

Pe frigul asta sa duci copiii cu tramvaiul? Posted Image
Mai ales, bebelusul? Posted Image

Mie nu imi vine nici sa ies sa arunc gunoiul.....
Da ce are ? Sa se obisnuiasca de mici cu iarna. De ce trebuie tinuti in puf ?

Edited by LunaCrystal, 27 December 2014 - 15:57.


#1874
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,831
  • Înscris: 13.11.2006
On topic, vine perioada  cand trebuie sa rezolvi zapada din curte... cred ca-i mai misto la bloc zilele astea.

[ https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t31.0-8/10683652_10152973645542375_2163316213031212293_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1875
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
Discuția despre copii am mutat-o aici

#1876
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Eu am doi catei care se ocupa de deszapezire :)

#1877
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Exact in momentul asta e bine sa locuim la bloc, la casa va spun eu sigur, nu e bine deloc Posted Image , dau zapada non stop de dimineata.

#1878
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Da' o freză de zăpadă nu ai prin curte?

#1879
Proiectil

Proiectil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 13.07.2014
Depinde si ce fel de om esti, adica daca ai timp sa te ocupi de intretinutul gardurilor, acoperisului, etc, la curte trebuie sa fii mai gospodar, pe cand la bloc trebuie doar sa dai cu aspiratorul saptamanal si sa zugravesti odata la 6 ani.

#1880
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 06.10.2012

View PostProiectil, on 03 ianuarie 2015 - 10:18, said:

, pe cand la bloc trebuie doar sa dai cu aspiratorul saptamanal si sa zugravesti odata la 6 ani.

Saptamanal? Posted Image

#1881
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View Post-Diana-, on 03 ianuarie 2015 - 11:24, said:

Saptamanal? Posted Image
Sau inainte sa vina musafirii. :lol:

Depinde de fiecare, altii nu dau zilnic cu aspiratorul, dar ideea de baza e corecta, la curte ai mult mai multe de facut.

#1882
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Post-Diana-, on 03 ianuarie 2015 - 11:24, said:

Saptamanal? Posted Image


Chiar si mai rar! Posted Image

Cand ai copii mici dai mai des, dar in rest nu ar trebui mai des decat daca arunci totul la intamplare. Posted Image

Edited by chaosss, 03 January 2015 - 11:58.


#1883
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 06.10.2012
Buey, cu aspiratorul se da ca sa absorbi praful in primul rand, nu hainele si altele pe care le arunci la intamplare. :D

Si praful se depune zilnic, si daca stai cu geamurile inchise si deschise si oricum...mai ales daca stai in oras, mai ales daca stai in Buc.
A, si mai ales daca vrei sa nu faci colectie de praf de acum 7 zile, evident. :)

Cica si mai rar.....:lol:
Chaosss, cat de rar, mai? :lol:

#1884
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Crezi ca tin cont la cate zile trebuie sa fac curat ? Cand vad mizerie intru in functiune ! Posted Image
Daca ar fi sa dau cu aspiratorul zilnic atunci nu as mai sta in bloc la ce vecina "sensibila" am dincolo de perete. Posted Image

Tu ai dat cu aspiratorul chiar si in zilele de sarbatori ?

#1885
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 06.10.2012
La noi e bloc de caramida, pot sa dau 3 ore cu aspiratorul pana se incinge si ia foc, ca nu se aude la vecini.( si invers, nici eu nu aud de la ei aspiratorul).

M-a socat odata, imediat dupa ce mutasem aici, vecina de dedesubt care mi-a batut in usa si m-a intrebat daca m-am suparat ca a dat cu aspiratorul dar sparsese ceva si trebuia sa aspire, era undeva dupa amiaza, in asa zisa ora de liniste in bloc. Posted Image
I-am zis ca nu am auzit nimic si ca poate sa dea linistita de cate ori vrea. Posted Image

View Postchaosss, on 03 ianuarie 2015 - 12:28, said:

Tu ai dat cu aspiratorul chiar si in zilele de sarbatori ?

Evidenttt. Ti se pare ca-s genul de ``dusa la biserica``? care tine obiceiurile din mosi-stramosi si ii e frica se spele farfurii sau sa aspire pe 1 ian? Posted Image
Mai ales ca am avut globulete/stelute de raffaello, ia desfa tu raffaello alea sa vezi cum sare cocosul de pe ele.
Si mi-a adus Mosul un covor buclat, stii cum sta cocosul in buclele alea? Posted Image
Cand era sa aspir, la Pasti?

Attached Files



#1886
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Au fost la noi stelute de Raffaello sau sunt din afara?
Ce pofta amPosted Image

#1887
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 06.10.2012
Carrefour.

#1888
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,064
  • Înscris: 18.12.2007

View Post-Diana-, on 03 ianuarie 2015 - 12:37, said:

Si mi-a adus Mosul un covor buclat

Vezi daca nu ai fost cuminte...

#1889
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006

View Post-Diana-, on 03 ianuarie 2015 - 12:42, said:

Carrefour.

e mai simplu si la fel de bun sa le faci in casa...trebuie doar ingrediente. astfel nu le mai agheti in pom si totodata nici nu mai ai dupa ce face mizerie :P

#1890
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 06.10.2012
Pai aia era smecheria, sa le agat in pom.
Anul trecut am avut tematica cu strumfi, anul asta raffaello. Pe langa globuri, evident.
Numai ca au disparut ca prin farmec, mai e doar o cutie, are fii-mea grija sa nu atarne greu in pom, alea. :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate