Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Meseria de controlor trafic aerian

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
534 replies to this topic

#37
Dyenutza6

Dyenutza6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2007
Buna, nu are importanta daca ai pile sau nu. Daca te descurci foarte bine la teste, sigur treci si de interviu. Am vazut ca este si o aplicatie care te ajuta in acest sens, mie mi se pare a fi cea mai complexa de pe piata, are teste specifice (cam cum vei da la Romatsa) si te poti antrena din timp, macar iti formezi ideea despre ce va fi la test : https://itunes.apple...d733714972?mt=8

#38
Dyenutza6

Dyenutza6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2007
Buna, nu are importanta daca ai pile sau nu. Daca te descurci foarte bine la teste, sigur treci si de interviu. Am vazut ca este si o aplicatie care te ajuta in acest sens, mie mi se pare a fi cea mai complexa de pe piata, are teste specifice (cam cum vei da la Romatsa) si te poti antrena din timp, macar iti formezi ideea despre ce va fi la test : https://itunes.apple...14972?ls=1&mt=8

#39
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,966
  • Înscris: 03.12.2005
Nu mai dati banii pe prostii. Daca n-ai aptitudinile necesare hai sa zicem ca poti scoate un plus de 5% exersand o vara intreaga. Sa zicem ca e exact diferenta de care ai nevoie sa intri. Mai mult de 5% as zice eu ca e diferenta intre un candidat venit acolo stresat si eventual obosit si unul odihnit si relaxat. Si asta se obtine mult mai usor.
Bun, ai intrat, sa zicem, cu aptitudinile esti la limita, dar acum nu mai sunt jocuri pe un ecran, acum vorbim de oameni in carne si oase. Chiar vrei sa-ti tataie poponetul o viata intreaga pentru un pic mai mult sau un pic mai putin decat ai putea castiga in alte domenii? Ai luat in calcul ca nu e genul de loc in care se poate gresi fara consecinte? Ai luat in calcul ca vei lucra de sarbatori, in weekend, noaptea etc si trebuie sa performezi la fel de bine si in cea mai proasta zi a ta?

#40
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006
Totusi, mai bine sa-mi tremure poponetul o viata intreaga cu 1000-2000 euro decat o viata intreaga cu 200 euro. :)

#41
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,966
  • Înscris: 03.12.2005
Daca esti genul care n-are alta alternativa in afara de o meserie de 200E iti garantez ca-s sanse minime sa fii admis. Nu e nevoie doar de aptitudini, trebuie si o (mai mult decat) minima inteligenta, si daca o ai pe aia sigur nu ajungi taximetrist.

#42
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

View Postsebulbus, on 05 noiembrie 2013 - 08:38, said:

Daca esti genul care n-are alta alternativa in afara de o meserie de 200E iti garantez ca-s sanse minime sa fii admis. Nu e nevoie doar de aptitudini, trebuie si o (mai mult decat) minima inteligenta, si daca o ai pe aia sigur nu ajungi taximetrist.

Nu sunt taximetrist, sunt informatician ;)

#43
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postovidiu21, on 04 noiembrie 2013 - 18:14, said:

Totusi, mai bine sa-mi tremure poponetul o viata intreaga cu 1000-2000 euro decat o viata intreaga cu 200 euro. Posted Image
Pai 200 euro ai ca informatician ?

#44
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

View Postneagu_laurentiu, on 05 noiembrie 2013 - 17:51, said:

Pai 200 euro ai ca informatician ?

Da

#45
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Ciudat ! Dar ai sanse sa castigi mult mai mult.

#46
codrync

codrync

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.03.2007
Salutare. Am incercat si eu FEAST ul acum 2 ani. Nu am ajuns prea departe insa a fost o experienta importanta.
Vreau sa dau din nou in 2014. Mi-am luat si eu aplicatia respectiva pe iPad. Intradevar ai avut dreptate. Are foarte multe intrebari asemanatoare.

Ma apuc de invatat poate reusesc anul viitor.
Revin cu un review despre aplicatie dupa ce ma mai joc pe ea. Vad ca are multe teste.


View PostDyenutza6, on 04 noiembrie 2013 - 09:54, said:

Buna, nu are importanta daca ai pile sau nu. Daca te descurci foarte bine la teste, sigur treci si de interviu. Am vazut ca este si o aplicatie care te ajuta in acest sens, mie mi se pare a fi cea mai complexa de pe piata, are teste specifice (cam cum vei da la Romatsa) si te poti antrena din timp, macar iti formezi ideea despre ce va fi la test : https://itunes.apple...d733714972?mt=8


#47
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

View Postcodrync, on 06 noiembrie 2013 - 11:33, said:

Salutare. Am incercat si eu FEAST ul acum 2 ani. Nu am ajuns prea departe insa a fost o experienta importanta.
Vreau sa dau din nou in 2014. Mi-am luat si eu aplicatia respectiva pe iPad. Intradevar ai avut dreptate. Are foarte multe intrebari asemanatoare.

Ma apuc de invatat poate reusesc anul viitor.
Revin cu un review despre aplicatie dupa ce ma mai joc pe ea. Vad ca are multe teste.

Sa ma anuntzi te rog cand apare si o versiune pentru Windows Phone.

#48
bogdy23

bogdy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.08.2013

View Postovidiu21, on 06 noiembrie 2013 - 21:03, said:

Sa ma anuntzi te rog cand apare si o versiune pentru Windows Phone.

Nu este o aplicatie pentru calculator?

#49
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Sa dau un mic refresh la acest topic, cu o stire din eterna si fascinanta oltenie... Posted Image

Un laser din Motru pune în pericol traficul aerian

Un angajat de la ROMATSA a sunat, luni, la 112, susţinând că un pilot a fost orbit de o rază de laser din zona Motru.

http://www.gds.ro/Ev...traficul aerian

#50
misuf

misuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 10.10.2011
Rahat cu perje !

Edited by misuf, 01 April 2014 - 12:21.


#51
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostDyenutza6, on 04 noiembrie 2013 - 09:54, said:

Buna, nu are importanta daca ai pile sau nu. Daca te descurci foarte bine la teste, sigur treci si de interviu.

Abureli, nu ajungi la nici un interviu la Romatsa fara sa ai pile, acolo is numa prunci de politicieni si cunostintele lor.

Daca vrei control trafic aerian, incearca la Eurocontrol la Mastricht...acolo sunt sanse si fara pile.

Edited by Catean, 05 April 2014 - 14:23.


#52
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postneagu_laurentiu, on 05 noiembrie 2013 - 18:00, said:

Ciudat ! Dar ai sanse sa castigi mult mai mult.
Pai hei si eu luam 1000RON ca si student cand am inceput sa merg la lucru(cand eram la facultate din anul 2).Si bani aia m-au ajutat in facultate am avut bani de cursuri+bani de buzunar.

Edited by ZIGZAG20, 05 April 2014 - 15:14.


#53
misuf

misuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 10.10.2011
Goo  planet !
Si ai sa vezi tu acele beizadele ca stau toata ziulica sau noaptea cu ochii "beliti" pe televizor , luand decizii ce pot decide soarta unor oameni si adormind cu somnifere ? Reformuleaza !

#54
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostZIGZAG20, on 05 aprilie 2014 - 15:11, said:

Pai hei si eu luam 1000RON ca si student
La ce faceam eu referire nu era vorba de studentie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate