Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Meseria de controlor trafic aerian

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
534 replies to this topic

#523
aidul

aidul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.11.2016
In esenta, se impune sa iti folosesti avantajul cel mai important pe care il ai - si anume sa gandesti ca cineva la 30 ani, nu la 20. Colegii mai tineri sa-mi scuze agismul Posted Image
Spun asta avand in vedere un alt candidat, care cred ca avea 40 ani... a zis ca a mai sustinut in urma cu 5 ani... si abia acum s-a reputut inscrie pt ca nu mai era cerinta <30.
Si apreciez ca el are prima sansa... familiaritatea cu testul fiind de neinlocuit.

Pt mn personal, cel mai important a fost ca m-am reapucat sa trag de fiare.
Desigur, nu are aplicabilitate pt examenul de poimaine Posted Image
Dar nivelul ridicat al hormonilor iar face tot aurul din lume.
Si, in 2-3 luni am ajuns la aceleasi rezultate ca acu 5 ani, cand aveam 48 in biceps...
Reversul medaliei e ca a trebuit sa imi dau jacheta jos, ca nu mai puteam misca lejer din maini:)
Daca nu iau examenul, ma fac striper.

Edited by aidul, 18 January 2017 - 10:16.


#524
zapatilla

zapatilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.06.2008

 aidul, on 18 ianuarie 2017 - 05:26, said:

Deci am revazut Regulamentul de organizare:
http://www.romatsa.r...martie 2013.pdf

Unde se arata clar ca Feast 1 = 6 probe.
Luni au fost sustinute doar 5.

Testul FEAST evoluează constant - se mai schimba si numărul de probe.

#525
raduaria

raduaria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 31.10.2016
offtopic:  eu apreciez ca prima sansa o am eu :) am 30 de ani, sunt fizic armonios dezvoltat, nu ma panichez usor si am inceput sa imi fac un stoc considerent de dulciuri pentru acea zi si alcool pentru zilele de dupa testare (indiferent de rezultat).

@Aidul - sa stii ca asta cu sala am inceput sa fac si eu. nu am avut niciodata 48 la biceps dar in ultimele luni am cam dublat greutatile. chiar la un moment dat ma intrebam daca au sala astia la locul de cazare pe perioada trainingului. Ca toata lumea zice de Constanta. Dar din cate stiu eu, aeroporturi sunt la Tuzla ( care e ft mic ) si la Kolgalniceanu (care e la vre-o 40 de kmde Constanta). Deci cam greu de facut naveta pana la o sala. Asta daca o sa mai avem timp si nu cumva o sa antreman doar creierul in perioada aia.

#526
aidul

aidul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.11.2016
Atentie la dulciuri sa fie 'dulciuri' autentice. Eu am dat exemplul curmalelor uscate, care sunt 90% zahar.
Daca iei napolitane, ciocolata etc... risti sa contina 30% grasime si sa provoace dullness si somnolenta (Contentious science behind)

#527
Freudenstein

Freudenstein

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.12.2016
Apropo de avantajul varstei >30....pot spune ca eu ma situez si mai bine avand in vedere ca am 32+

#528
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Se situeaza bine ala care trece testarile, in rest e can-can.

#529
Andreiani23

Andreiani23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.11.2016
Terminati cu prostiile astea gen gen dulciuri si sala si nu mai stiu eu ce...ciclul menstrual.la berzele calatoare care sa influenteze rezultatele testarii. Din punctul meu de vedere e clar. Daca ai abilitati si aptitudini sa treci testul asta il treci...daca nu ..te poyi duce cu sacul de zahar la tine. Si eu cred ca cei de la romatsa asta cauta

Terminati cu prostiile astea gen gen dulciuri si sala si nu mai stiu eu ce...ciclul menstrual.la berzele calatoare care sa influenteze rezultatele testarii. Din punctul meu de vedere e clar. Daca ai abilitati si aptitudini sa treci testul asta il treci...daca nu ..te poyi duce cu sacul de zahar la tine. Si eu cred ca cei de la romatsa asta cauta

#530
aidul

aidul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.11.2016
Atentie! Nu s-a sustinut ca daca ai 30 ani si mananci zahar... sigur promovezi examenul :)
A avea abilitati si aptitudini nu e alb si negru, sebulbus insusi a zis ca acelasi candidat intai a picat la interviu... apoi la feast 1 :)
Apoi, toata lumea la unison a apreciat ca daca dormi bine inainte de examen... e cam cel mai bun aport pe care il poti aduce.
Sustinem ca, pt a-ti valorifica la maximum abilitatile si aptitudinile...
Altfel, cu toata inzestrarea genetica... risti sa pici din cauza ca n-ai dormit bine inainte de examen.

#531
raduaria

raduaria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 31.10.2016
sala pe mine ma ajuta sa fiu mai disciplinat si imi creste puterea de concentrare. iar partea cu zaharul e partial o gluma partial adevarat.

cat despre ce cauta cei de la ROMATSA doar ei stiu :) tot ce stim noi e ca ei cauta pe cineva care poate lua probele. ca ne mai dam cu parerea pe un forum nu cred ca influenteaza in vre-un fel alegerile lor. doar ne da noua sentimentul ca mergem un pic mai pregatiti la examen.

#532
Andreiani23

Andreiani23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.11.2016
Din punctul meu de vedere tot ce iti trebuie e un somn bun inainte...o cafea tare de dimineatza. Restul e la "mansarda"

#533
aidul

aidul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.11.2016
Sala imbunatateste eficienta circulatiei sangvine... care alimenteaza creieru cu sange, alimente si oxigen :)
Zaharul constituie doar unul dintre alimentele necesare. Nu ma refeream ca ar fi vreo solutie-minune. Ci pur si simplu din integralitatea alimentelor pe care le mancam, 25% din caloriile provenind din glucide sunt consumate de creier. Daca nu mananci, nu poti sa gandesti.

#534
andrub

andrub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 01.02.2010
Puteți sa mutați discuțiile off-topic altundeva? Cu siguranță găsiți și topicuri de nutriție,  etc. Hai sa ne limitam la subiectul topicului asta.

#535
Freudenstein

Freudenstein

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.12.2016
Rezultate bune la engleza din 17 ianuarie....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate