Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Thor: The Dark World (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Thor 2 - lansarea in Noiembrie

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/npvJ9FTgZbM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

When Jane Foster is targeted by the denizens of the dark world of Svartalfheim, Thor sets out on a quest to protect her at all costs.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Deja altul?

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Seriile gay continua sa apara...

#4
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
de ce gay? a fost un film usor de savurat , plin de aventura si final ok ! din moment ce nu e vorba de barbati ce indeplinesc rol de bona , nu consider ca e gay !

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
L-am vazut acum seara.E un film bun, are destule faze amuzante, subtile, are efecte speciale bune, se mai putea lucra putin la ele, dar e ok.Povestea e ok si ea, la fel ca in primul, finalul e bun, va sugerez sa ramaneti in sala chiar si dupa ce apare scrisul.

#6
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
L-am vazut. Mi-a placut Thor, ca arata ca barbatu-meu (de, gena scandinava) si ca nu a fost stereotipic ,,baiatul bun". Mi-a placut si Loki, dar am avut mereu o slabiciune pentru tipii negativi. M-a enervat gagica principala, mi s-a parut ca nu a fost buna de nimic, numai fugea pe-acolo si gata.

In fine, sa zicem 7/10 pentru tipul asta de film.

#7
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostRiver_Song, on 12 noiembrie 2013 - 06:16, said:

L-am vazut. Mi-a placut Thor, ca arata ca barbatu-meu (de, gena scandinava) si ca nu a fost stereotipic ,,baiatul bun". Mi-a placut si Loki, dar am avut mereu o slabiciune pentru tipii negativi. M-a enervat gagica principala, mi s-a parut ca nu a fost buna de nimic, numai fugea pe-acolo si gata.
Pai ce altceva sa fi facut, era singura normala intr-o inclestare de zei si alte fapturi mitologice, din cate pricep, nu?

#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View PostRiver_Song, on 12 noiembrie 2013 - 06:16, said:

L-am vazut. Mi-a placut Thor, ca arata ca barbatu-meu (de, gena scandinava) si ca nu a fost stereotipic ,,baiatul bun". Mi-a placut si Loki, dar am avut mereu o slabiciune pentru tipii negativi. M-a enervat gagica principala, mi s-a parut ca nu a fost buna de nimic, numai fugea pe-acolo si gata.

In fine, sa zicem 7/10 pentru tipul asta de film.
Thor o fi el de sorginte scandinava(ca personaj) dar actorul principal e australian.
Si "gacica principala" e o fosta castigatoare de Oscar rol principal ,nu cred sa fie doar un robotel alergator pe acolo...

#9
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postedigee, on 12 noiembrie 2013 - 12:37, said:

Thor o fi el de sorginte scandinava(ca personaj) dar actorul principal e australian.
Australienii-s majoritar de sorginte nordica.

#10
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
In masura in care sunt de la nord de Ecuator ,da. Daca te referi la scandinavi NU:
http://en.wikipedia....cs_of_Australia
vezi la
Ancestry of Australian population ..............
Doar ceva germani....

#11
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Nevasta lui Thor (a actorului) e jumatate romanca.

Cat despre etnicitate:

Quote

Ethnicity: English, Irish, Scottish, German
Chris Hemsworth is an Australian actor. He is the brother of actors Luke Hemsworth and Liam Hemsworth. He is married to actress Elsa Pataky. He has English, Irish, Scottish, and German ancestry.
Chris’s paternal grandfather was Keith Hemsworth (the son of William Hamilton Hemsworth and Frances Margaret Jobson). William was born in Footscray, Victoria, Australia, to John Richard Hemsworth, who was of English descent, and Carroline Sophie Fahle, who was the daughter of German immigrants, Heinrich Fahle (from Minden, Prussia) and Carroline Schwer (from Hanover). Frances Margaret Jobson was the daughter of Jack Jobson and Janet Bibby. Frances’s maternal grandfather, Thomas John Bibby, was born in Argyle, Scotland, and Frances’s maternal grandmother, Ann McKeown, was born in Dublin, Ireland.

Ma rog, de-aia or semana ca si al meu are origini irlandeze, englezesti, germane si scotiene + suedeze, norvegiene, olandeze si spaniole.

Oricum, vad a a trisat la culoarea de par, wtf, nu puteau sa gasesca unu' blond, trebuia sa-l vopseasca pe asta:

[ http://s3-ec.buzzfed.com/static/enhanced/webdr06/2013/9/16/15/enhanced-buzz-12700-1379361090-8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by River_Song, 12 November 2013 - 16:42.


#12
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Inseamna ca-i chipes!Posted Image
Stai sa-l vezi si pe ala micu' (Liam)ca inunda iar toate ecranele la sfarsitul anului cu THG 2.

Edited by edigee, 12 November 2013 - 16:45.


#13
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postedigee, on 12 noiembrie 2013 - 12:37, said:

Si "gacica principala" e o fosta castigatoare de Oscar rol principal ,nu cred sa fie doar un robotel alergator pe acolo...

Ai vazut filmul? Exact asta face, i-au zis bine Jane, plain Jane. In afara de ultima scena, cand incearca sa-l protejeze pe Thor, nu puna mana nici macar pe un bolovan sa dea in tipii negativi. N-are de-a face Oscarul Nataliei cu modul in care au creat scenaristii personajul, ca sa nu mai spunem ca si actorii mari si foarte mari au in repertoriu roluri mai putin reusite.

#14
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postedigee, on 12 noiembrie 2013 - 16:26, said:

In masura in care sunt de la nord de Ecuator ,da. Daca te referi la scandinavi NU
Si englezii si irlandezii-s nigerieni, Banana Joe?
Si la ancestry ''australian" iti inchipui ca-i vorba de aborigeni?
Nu. E vorba, ca si la americani, de oameni de origine mai ales britanica dar care nu-si mai amintesc/nu le mai pasa de identitatea stramosilor.

Edited by searcher-star, 13 November 2013 - 12:21.


#15
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Vazusi si eu filmul... sincer mie mi-a placut filmul, intotdeauna am apreciat un film care imbina frumos actiunea si umorul.
Ideea e ca parca de la un film la altul se vede o "evolutie" evidenta in grafica oraselor si peisajelor sau mai bine zis se vede folosirea in mod strident si in mod avansat a graficii computerizate, lucru care nu e neaparat rau si realizezi instant ca nu mai esti pe pamant... Eu am ramas gura-casca la vederea orasului lui Thor sau interiorul cladirilor cu acele coloane uriase... imi pare rau ca nu l-am vazut 3D dra in mod sigur o voi face!

#16
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013
Mie mi-a placut ca am vazut ceva ce nu prea vezi in filmele cu supereroi, adica relativitatea binelui si a raului, intrepatrunderea conceptelor. In Thor, piesa decisiva, piesa care salveaza, de fapt, situatia si fara de care totul ar fi fost pierdut, de data asta a fost una din fortele "raului", Loki; chestia asta mi-a placut foarte mult.

#17
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Vazut si de mine in weekend.
A fost relativ ok, insa mult prea ,,umflat'' si la noi si pe imdb.
Mi s-a parut destul de slab in comparatie cu primul, atat prin scenariul simplu si relativ puieril, cat si prin umorul care a cam lipsit (am ras la o singura faza, cea in care intra in metrou).Stiu ca nu este o comedie, insa ma asteptam sa fie in acelasi ton cu primul, la care am ras destul de zdravan.In plus si scenariul a fost destul de serios si captivant in cazul primei parti.Acum, totul era posibil iar haosul a cam fost prezent in permanenta.
In concluzie, nota 6,5-7.

#18
Hey

Hey

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 270
  • Înscris: 08.10.2013
o mizerie!

View Postsearcher-star, on 12 noiembrie 2013 - 12:23, said:

Pai ce altceva sa fi facut, era singura normala intr-o inclestare de zei si alte fapturi mitologice, din cate pricep, nu?


sa-si puna o punga pe cap.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate