Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Thor: The Dark World (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013

View PostRiver_Song, on 12 noiembrie 2013 - 16:55, said:

In afara de ultima scena, cand incearca sa-l protejeze pe Thor, nu puna mana nici macar pe un bolovan sa dea in tipii negativi.
Dar nici degeaba nu statea, controla cu aparatul ala portalurile dintre lumi in asa fel incat sa-i faca pe tipii negativi sa dispara de pe pamant; comparativ cu alte personaje din filmele cu supereroi, cum ar fi tipa din Superman (care tot filmul a umblat cu tocuri de 15 cm prin desert), e o eroina adevarata, a luptat, s-a sacrificat pt Thor.

Nu stiu cum l-ati vazut voi, dar eu l-am vazut strict ca pe un film cu supereroi de la care nu ma astept la substanta sau mesaj, deci am exclus de la bun inceput posibilitatea asta. Apoi, dupa Man of Steel si Wolverine, carora le-am dat 5 si 6, asta a fost evident mai rasarit, asa ca i-am dat 7.

Edited by HighHopes, 21 November 2013 - 13:11.


#20
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
wolverine a fost mai interesant

#21
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
L-am vazut,mi-a placut si e destul de apreciabil.7.8/10.

#22
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010
Poate avem eu asteptari mai mari, dar este foarte previzibil si foarte prost. Abia daca i-as da nota de trecere. Nota de pe imdb nu are nicio treaba.

#23
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Luând în considerare scenariul slab, lipsit de originalitate şi anumite momente oarecum penibile, The Dark World e mai slab decât primul.

Admit, are câteva secvenţe extraordinare, precum înmormântarea reginei, asediul Asgardului şi planeta elfilor.
În ce priveşte interpretarea actorilor, nu cred că pot să afirm mare lucru. Avem de-a face cu roluri uşoare, iubite de public şi nu cred că actorii în sine ar fi putut face ceva care să "supere".

Atracţia principală rămâne conflictul dintre Thor şi Loki, Jane este anostă şi pe alocuri chiar enervantă.

6/10

Pt. amuzament:  :D
http://www.esquire.c...d=1456_29575975
The Sexless Superhero
Whatever happened to caped-men getting laid?
Yet ever since Tobey Maguire's Peter Parker and Kirsten Dunst's Mary-Jane Watson shared sincere chemistry in Spider-Man, superhero films have gone totally limp in the romantic — and sexual — department.
Designed for multi-platform marketing and merchandising opportunities, our current Marvel and DC icons now have the libidos, and attendant relationships, of ten-year-olds. :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate