Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Gazduire site Windows 2003, Linux, asp, php...

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Vedeti de ce ma tem eu de gazduirea platita si de cumparaturi prin internet in general ?

#20
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
nu trebuie sa te temi, trebuie sa ai putina minte, aia e tot... nu trebuie sa te temi sa cumperi de pe neckerman, otto, wehkamp, amazon etc. ... nu trebuie sa te temi sa cumperi hosting de la firmele bune si asa mai departe. uita-te ce cumperi inainte sa dai banii ca sa eviti neplacerile!

#21
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005
goana dupa mocca naste monstri.
De obicei ceea ce e prea frumos nu prea este adevarat.
Mocca a murit de mult si Maica Tereza a murit si ea saraca.

#22
ciorbadeburta

ciorbadeburta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 17.09.2004

View PostWBF, on Jan 21 2006, 16:52, said:

goana dupa mocca naste monstri.
De obicei ceea ce e prea frumos nu prea este adevarat.
Mocca a murit de mult si Maica Tereza a murit si ea saraca.

nu era cazul asta.
eu aveam nevoie de gazduire asp, pe un server in Romania. Nu ma interesa diferenta de pret.
Aveam gazuit siteul cu 4.5 $ / luna. La ei urma sa platesc tot cam atat, doar ca aveau serverul in Ro (ei asa ziceau).
Unde e goana dupa mocca ?

Intelegi?

#23
mirceacr

mirceacr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 28.01.2006

View Postciorbadeburta, on Dec 2 2005, 15:30, said:

"Firme care ofera servicii de gazduire (windows, linux.. nu conteaza)" pana le intra banii in cont; dupa care nu mai dai de ei nici la telefon, nu mai raspund nici la mailuri.. se dau loviti.

Ca sa nu mai fie si altii furati, m-am gandit sa trecem in acest thread toate firmele ca se lauda ca ofera hosting.. dar de fapt sunt doar fantome.

Si o sa incep eu, cum e si normal. Doar am apucat sa dau firmei Art Media Group banii pentru 6 luni de gazduire. 1.100.000 (o suma cu care merge la restaurant sa-si duca prietena domnul director) ca doar e director de firma serioasa de web hosting, ce naiba. Ofera servicii de gazduire omu' si are si un slogan pe site Art Media Group : Creativitate si imaginatie pentru web.. super creativitate. am ramas fara 1.100.000 intr-o clipa.

Am si mailurile cu discutiile (pana sa primeasca banii, clar) pastrate, o sa le strang intr-un fisier si o sa le atasez aici.

Mai exista oameni care se mai tin de gainarii de genul acesta.

Pentru cine mai are exemple de firme gen Art Media Group ar fi frumos sa le treaca aici. Ne mai ajutam si noi

Aaa. sa nu uit: mai au si o clona de site amg.co.ro in care au tot povesti despre gazduire windows linux asp php etc
din siteul lor:
"Art Media Group asigura tuturor clientilor sai suport tehnic de calitate 24 de ore pe zi , 7 zile pe saptamana.
Pentru eventualele probleme tehnice ale conturilor de web hosting clientii nostri pot contacta echipa de suport tehnic prin:

E-mail: [email protected] ( 24 de ore pe zi , timp de raspuns 1-3 ore )"

revin cu informatii.



hai incoa


hostaix.com   in plus ma gasesti pe messenger la [email protected]

iti dau un cont de test ...si  platesti mai  incolo dacaiti place :)))

am si niste servere pe Windows cu Plesk 756, tocmai amluat un dual Xeon ,  e online de cateva ore, adevarat , nu in Romnia, dar..merge impecabil ....si te asigur eu ca probleme de suport nu vor fi, ...1 luna de test e bine ?~   ~ !   ??




View Postciorbadeburta, on Jan 22 2006, 08:55, said:

nu era cazul asta.
eu aveam nevoie de gazduire asp, pe un server in Romania. Nu ma interesa diferenta de pret.
Aveam gazuit siteul cu 4.5 $ / luna. La ei urma sa platesc tot cam atat, doar ca aveau serverul in Ro (ei asa ziceau).
Unde e goana dupa mocca ?

Intelegi?



eu nu am serverul in romania, dar fiind destul de tzepene serverele noastre, mai alesultimele nu prea sunt cine stie ce delayuri remarcabile in comparatie cu RO

in plus, te asigur ca la momentul asta in RO nu prea gassti un serviciu de hosting solid mai ales pe Windows

mie mi-a luat  2 ani sa ma pun la punct cu toate bugurile si platformele de hosting pentru windows...alea de linux, sunt relativ ok, Plesk penru windows mi-a mancat zilele ...se pare ca de vreo 3 luni cu versiunea 756 majoritatea s-au cam terminat  .. si f rar mai apar probeme

#24
xpcsoft

xpcsoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.11.2005

View Postmirceacr, on Jan 28 2006, 03:28, said:

hai incoa
hostaix.com   in plus ma gasesti pe messenger la [email protected]

iti dau un cont de test ...si  platesti mai  incolo dacaiti place :)))

am si niste servere pe Windows cu Plesk 756, tocmai amluat un dual Xeon ,  e online de cateva ore, adevarat , nu in Romnia, dar..merge impecabil ....si te asigur eu ca probleme de suport nu vor fi, ...1 luna de test e bine ?~   ~ !   ??
eu nu am serverul in romania, dar fiind destul de tzepene serverele noastre, mai alesultimele nu prea sunt cine stie ce delayuri remarcabile in comparatie cu RO

in plus, te asigur ca la momentul asta in RO nu prea gassti un serviciu de hosting solid mai ales pe Windows

mie mi-a luat  2 ani sa ma pun la punct cu toate bugurile si platformele de hosting pentru windows...alea de linux, sunt relativ ok, Plesk penru windows mi-a mancat zilele ...se pare ca de vreo 3 luni cu versiunea 756 majoritatea s-au cam terminat  .. si f rar mai apar probeme



Te asigur ca in Ro gasesti servicii de hosting super solide pe windows la livehosting.ro

#25
lorandm

lorandm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 27.12.2004

View Postmirceacr, on Jan 28 2006, 03:28, said:

hai incoa
hostaix.com   in plus ma gasesti pe messenger la [email protected]

iti dau un cont de test ...si  platesti mai  incolo dacaiti place :)))

Mi se pare mie sau site-ul chiar nu functioneaza? Si ca de obicei, marea intrebare: la cine esti reseller?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate