Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Istoria țiganilor - când, de ce, cum și de unde au venit țiganii?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
966 replies to this topic

#37
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Postvyctoras1985, on 29 iulie 2013 - 14:04, said:

iar asta cu rromii care fura e doar o aiureala a televiziunilor ce practica nationalismul impreuna cu ceva partide care au contribuit la ridicarea infractionalitatii...pentrua avea pe cine se da vina
Haoleo, mînca-ți-aș! Oacheșii ie cinstiți; iei nu fură.Cum dracu sînt filmați iei prin străinătate la cerșit și la furat?

View Postvio69a, on 29 iulie 2013 - 14:50, said:

Ce usor aruncati moartea in tigan....
Impotenta propriei noastre societati cade in vina lui.
Obtuzitatea si dezinteresul politicienilor, ministrilor, guvernului, presedintelui ....tot tiganu e de vina.
Tot el e de vina ca nu au curaj jandarmii, mascatii si politistii impreuna sa mai intre in cartier de tigani sa faca ordine....
Asta si cu gluma :"Ne-au distrus  strainii tara" imi face zilnic buna dispoztie....
Hai, că nu spune nimeni că țiganii au distrus țara! Țara e distrusă în principal pt că e sub influență americană.E în aceeași situație cu țările din America Centrală și de Sud. Oricine  pică sub influență americană așa pățește. Cine s-a opus acestei influențe nefaste a fost călcat cu război; vezi Iugoslavia.Politicieni ca lumea nu se pot ridica. Sînt sprijinite din afară javre ca Base, Ungureanu, Ponta și alți ovrei nedeclarați ori romînași ce acceptă să fie cozi de topor.Nu dăm vina pre țigani pt asta.
Dacă tu nu vezi că răul țării vine din afară poți să rîzi în continuare.Eu însă cunosc bine șmecheriile cu împrumuturile, cu privatizările sau presiunile ca să nu fie introdusă tehnologie avansată.

#38
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postvyctoras1985, on 29 iulie 2013 - 15:04, said:

e pe dracu ....traiti in indoctrinari cu familii mafiote si alte d'astea

si faci mare exagerare cu "sute de palate" astea sunt din genu: "sa comentam si noi ceva pe forum ca e cool"
Le-am numarat cu ochii mei. Zilele trecute.

View Postvio69a, on 29 iulie 2013 - 14:50, said:


Ce usor aruncati moartea in tigan....
Dom'le, n-a zis nime' ca numa' ei is vinovati.
Dar in masura in care sunt printre marii actori ai economiei subterane si restul populatiei e penalizata de activitatile lor, da, se numara printre facatorii de rele.

#39
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postsearcher-star, on 30 iulie 2013 - 11:08, said:

Le-am numarat cu ochii mei. Zilele trecute.


Dom'le, n-a zis nime' ca numa' ei is vinovati.
Dar in masura in care sunt printre marii actori ai economiei subterane si restul populatiei e penalizata de activitatile lor, da, se numara printre facatorii de rele.
numarat pe naiba numai la inventii aruncate pe fereastra va e gandul. ca sa nu mai spun ca crapati de ciuda cand vedeti palatele

#40
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postvyctoras1985, on 30 iulie 2013 - 12:13, said:

numarat pe naiba numai la inventii aruncate pe fereastra va e gandul. ca sa nu mai spun ca crapati de ciuda cand vedeti palatele
nu stiu altii cum sint dar mie mi ciuda cind vad palatele din mai multe motive, odata sint dezgustatoare si nu ma pot gindi decit la faptul ca s-a irosit o gramada de efort si material pentru nimic in loc sa se faca lucruri utile. apoi stau si ma gindesc cum niste analfabeti care nu stiu sa faca absolut nimic inafar de a numara si a se deplasa pe 2 picoare pot acumula astfel de averi in timp ce altii oameni care muncesc legal abia traiesc de pe o zi pe alta. si-s de acord ca nu-i vina tiganilor pentru situatia asta, e doar vina romanilor si a celor care-i guverneaza.
din pdvul meu nu-i posibil sa ai 5 milioane de tigani si alte sute de mii de infractori si tu sa nu ai tara impinzita de autostrazi si canalul dunare bucuresti terminat.

#41
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Un scurt dialog din mândrie şi beton care confirmă ce spunea criztu:

Viorica Buică: Demersul vostru este unul complex, are o componentă antropologică importantă. Fotografiile tale, sincere, directe, sunt cumva incomode atât pentru societatea de aici, cât şi pentru cei de acolo, care poate vor încerca să le înţeleagă la un moment dat. După doi ani dedicaţi acestui proiect, cum vă raportaţi voi la el, la oamenii pe care i-aţi întâlnit?
Petruţ Călinescu: Am plecat neştiind aproape nimic despre acest fenomen, l-am descoperit pe parcurs, am aflat tot timpul lucruri noi…am încercat să fim cât mai deschişi, nu am avut un scenariu în care să încercăm să “îndesăm” realitatea de pe teren.
Ioana Hodoiu: Oamenii de acolo sunt foarte oneşti, foarte primitori. Te pun la masă şi îţi spun până la urmă lucruri foarte intime despre ei, cât de greu le-a fost la început, cum au ajuns să se descurce. Nu le este ruşine cu nimic, ştiu că muncesc mult şi nu-şi schimbă discursul niciodată.
Petruţ Călinescu: Iar discursul te prinde, ma gândeam că dacă m-aş fi născut acolo cel mai probabil aş fi avut şi eu casă cu trei etaje. Fiecare vrea să arate că este cât mai harnic.



#42
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postvyctoras1985, on 30 iulie 2013 - 12:13, said:

1numarat pe naiba numai la inventii aruncate pe fereastra va e gandul.
2ca sa nu mai spun ca crapati de ciuda cand vedeti palatele
1Nu ma convingi tu pe mine ce-am vazut si ce nu.
2Aiureala dupa aiureala.
Io stau bine, slava Domnului. Si locuintele de care beneficiez sunt de bun gust. N-am ce invidia.
Insa vorba altuia de pe aici, nu inteleg cum anume niste oameni fara nici o ocupatie oficiala fac bani de pot construi mici hoteluri particulare, sau chiar mari hoteluri, in timp ce o gramada de co-etnici de-ai lor sapa in gunoaie - sau ne dau noua in cap - in loc ca fratii lor bogati sa le dea de lucru.

Eram odata in State si vad intr-un cartier o casa in stilul local dar de peste 5 ori cat alea din jur.
Intreb ce-i cu ea si mi se zice ca o familie de tigani a venit, s-au plans la toti ce mizerabil o duc, lumea le-a dat una-alta, si dupa un timp, nimeni nu stie cum si de unde, a aparut palatul. Dupa care s-au inchis in el si n-au mai vorbit cu nimeni.

Edited by searcher-star, 30 July 2013 - 15:16.


#43
elcrom

elcrom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 17.10.2011

View Postvyctoras1985, on 30 iulie 2013 - 12:13, said:

ca sa nu mai spun ca crapati de ciuda cand vedeti palatele

Românii e invidioși  Posted Image

View Postsearcher-star, on 30 iulie 2013 - 15:14, said:

Eram odata in State si vad intr-un cartier o casa in stilul local dar de peste 5 ori cat alea din jur.
Intreb ce-i cu ea si mi se zice ca o familie de tigani a venit, s-au plans la toti ce mizerabil o duc, lumea le-a dat una-alta, si dupa un timp, nimeni nu stie cum si de unde, a aparut palatul. Dupa care s-au inchis in el si n-au mai vorbit cu nimeni.

Omu' nu te'a crezut când i'ai vorbit de situația din sudul țării, ușor verificabilă la fața locului și vrei să te creadă când îi vorbești de State?

#44
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Postjazzu, on 30 iulie 2013 - 13:24, said:

Petruţ Călinescu: Iar discursul te prinde, ma gândeam că dacă m-aş fi născut acolo cel mai probabil aş fi avut şi eu casă cu trei etaje. Fiecare vrea să arate că este cât mai harnic.

La ce e folositoare o casă cu 2 sau 3 etaje la țară? Cam cît costă încălzirea pe iarnă?
În timpul lui Ceaușescu era lege că să facă etaj (un etaj) la casele noi la țară și oamenii erau tare nemulțumiți din pricina asta.Acu nu ii mai silește cineva și văd că mulți fac case cu 2 sau chiar 3 etaje.
La țigani cum e; cu cît e mai tîmpit țiganu cu atît casa e mai înaltă?

View Postcirus6, on 30 iulie 2013 - 13:14, said:

nu stiu altii cum sint dar mie mi ciuda cind vad palatele din mai multe motive, odata sint dezgustatoare si nu ma pot gindi decit la faptul ca s-a irosit o gramada de efort si material pentru nimic in loc sa se faca lucruri utile. apoi stau si ma gindesc cum niste analfabeti care nu stiu sa faca absolut nimic inafar de a numara si a se deplasa pe 2 picoare pot acumula astfel de averi in timp ce altii oameni care muncesc legal abia traiesc de pe o zi pe alta. si-s de acord ca nu-i vina tiganilor pentru situatia asta, e doar vina romanilor si a celor care-i guverneaza.
din pdvul meu nu-i posibil sa ai 5 milioane de tigani si alte sute de mii de infractori si tu sa nu ai tara impinzita de autostrazi si canalul dunare bucuresti terminat.
Asta e, nene!! Păi, io am zis de multă vreme treaba asta. Am prevăzut și sistem de cazare pt d-lor; brevetat. Uite aici în poză.Frumos, cu turnulețe (de pază).

Attached Files


Edited by florincroitoru, 30 July 2013 - 16:59.


#45
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postcirus6, on 30 iulie 2013 - 13:14, said:

nu stiu altii cum sint dar mie mi ciuda cind vad palatele din mai multe motive, odata sint dezgustatoare si nu ma pot gindi decit la faptul ca s-a irosit o gramada de efort si material pentru nimic in loc sa se faca lucruri utile. apoi stau si ma gindesc cum niste analfabeti care nu stiu sa faca absolut nimic inafar de a numara si a se deplasa pe 2 picoare pot acumula astfel de averi in timp ce altii oameni care muncesc legal abia traiesc de pe o zi pe alta. si-s de acord ca nu-i vina tiganilor pentru situatia asta, e doar vina romanilor si a celor care-i guverneaza.
din pdvul meu nu-i posibil sa ai 5 milioane de tigani si alte sute de mii de infractori si tu sa nu ai tara impinzita de autostrazi si canalul dunare bucuresti terminat.
o da ...asta cu utilitatea e marca nazista...si nazistii ziceau ca din evrei se poat face sapun....deci ei fac un bine
nu , fac afaceri....nu trebuie sa stii tu cum si ce .... daca nu va duce capul ce sa va fac....asa e la noi fie din aurul mostenit fie din afaceri ne facem palate ....si ce ramane e ca ti-e ciuda

View Postsearcher-star, on 30 iulie 2013 - 15:14, said:

1Nu ma convingi tu pe mine ce-am vazut si ce nu.
2Aiureala dupa aiureala.
Io stau bine, slava Domnului. Si locuintele de care beneficiez sunt de bun gust. N-am ce invidia.
Insa vorba altuia de pe aici, nu inteleg cum anume niste oameni fara nici o ocupatie oficiala fac bani de pot construi mici hoteluri particulare, sau chiar mari hoteluri, in timp ce o gramada de co-etnici de-ai lor sapa in gunoaie - sau ne dau noua in cap - in loc ca fratii lor bogati sa le dea de lucru.

Eram odata in State si vad intr-un cartier o casa in stilul local dar de peste 5 ori cat alea din jur.
Intreb ce-i cu ea si mi se zice ca o familie de tigani a venit, s-au plans la toti ce mizerabil o duc, lumea le-a dat una-alta, si dupa un timp, nimeni nu stie cum si de unde, a aparut palatul. Dupa care s-au inchis in el si n-au mai vorbit cu nimeni.
poti minti cat vrei
tot forumul de aici daca il intrebi da exemple ca a vazut rromi care faceau si dregeau
dar asa e la voi minciuna se spune cu fata senina si vesela

#46
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postvyctoras1985, on 30 iulie 2013 - 20:18, said:

fac afaceri....nu trebuie sa stii tu cum si ce .... daca nu va duce capul ce sa va fac....asa e la noi fie din aurul mostenit fie din afaceri ne facem palate ....si ce ramane e ca ti-e ciuda
chiar daca n-ar trebui, stiu. sa nu crezi ca nu ne duce capul, de fapt nici nu tre sa te duca capul, doar ca noi daca am face ce faceti voi am fi inchisi in maxim o saptamina. si cum am zis, nu voi sinteti de vina ci cei care va permit sa faceti astea.

#47
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postcirus6, on 30 iulie 2013 - 21:08, said:

chiar daca n-ar trebui, stiu. sa nu crezi ca nu ne duce capul, de fapt nici nu tre sa te duca capul, doar ca noi daca am face ce faceti voi am fi inchisi in maxim o saptamina. si cum am zis, nu voi sinteti de vina ci cei care va permit sa faceti astea.
care ca fura romanii de sparg.  Ai vazut tu pedepsiti in cazu Bancorex? Pai tu stii cat au furat romanasii acolo? 'jde miliarde de euro. Pai nu fura toti tiganii din Romania in 200 de ani cata tunu a fost dat la Bancorex. Pe langa damage-ul in sine -  banca cea mai mare din Romania, scufundata de baieti, unde se stransesera miliarde de dolari de pe vremea lu ceashka, da' nu-ti spune nik la tevelizor, si deci daca nu stii, nu exista...
Deci. pe langa ce s-a furat din Bancorex, s-a mai produs daune si in tot sistemul, un efect de domino, si daca n-ai prins anu 1996, iti zic io ce s-antamplat din cauza la tunu Bancorex: a sarit dolaru de la 2000 la 16 000 lei in doar cateva luni, de a ramas sistemu bancar in criza de lichiditati, si majoritatea romanilor si-au vazut economiile reduse de 8 ori, nu-ti zic de firme cate s-au trezit cu conturile blocate... Dupa ce amaratii de cetateni au facut pe dracu-n patru si-au scos depozitele in lei sa le puna in dolari ca parea ca totu se duce pe apa sambetei, a revenit dolarul la 6000, restul economiilor populatiei fiind iar injumatatit. Ca dupaia sa urce iar la 9000 de lei dolarul.

Deci boieri dumneavoastra, asta e furt, nu gainariile lu niste ciordales care isi fac casoaie cu turnulete.

Edited by criztu, 30 July 2013 - 21:52.


#48
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Postvyctoras1985, on 30 iulie 2013 - 20:18, said:

o da ...asta cu utilitatea e marca nazista...si nazistii ziceau ca din evrei se poat face sapun....deci ei fac un bine
nu , fac afaceri....nu trebuie sa stii tu cum si ce .... daca nu va duce capul ce sa va fac....asa e la noi fie din aurul mostenit fie din afaceri ne facem palate ....si ce ramane e ca ti-e ciuda


poti minti cat vrei
tot forumul de aici daca il intrebi da exemple ca a vazut rromi care faceau si dregeau
dar asa e la voi minciuna se spune cu fata senina si vesela
Băi, micule, du-te trăi-ți-ar familia, cu prostiile astea cu naziștii și cu săpunul din evrei, că nu a făcut nimeni săpun din evrei.Ai răamas tu băgat în priză.Vezi-ți de afacerile alea frumoase și nu mai încerca să ne explici aici cum devine cazul cu țiganii. Nu a spus nimeni că sînt toți țiganii hoți.A spus că în rîndul țiganilor proporția de hoți e foarte mare. Ce vrei să spui că nu sînt țiganii la ciordit prin Europa? Vrei să spui că noi mințim aici cînd spunem că sînt foarte mulți țigani hoți? Tu vrei să îmi spui mie că pe mine nu mă duce capul ca să vă cunosc pe voi țiganii? Ia, spune tu frumos: romînii își trimit copiii la cerșit și la furat sau țiganii? Nu spun că toți țiganii.

View Postcriztu, on 30 iulie 2013 - 21:25, said:

care ca fura romanii de sparg.  Ai vazut tu pedepsiti in cazu Bancorex? Pai tu stii cat au furat romanasii acolo? 'jde miliarde de euro. Pai nu fura toti tiganii din Romania in 200 de ani cata tunu a fost dat la Bancorex. Pe langa damage-ul in sine -  banca cea mai mare din Romania, scufundata de baieti, unde se stransesera miliarde de dolari de pe vremea lu ceashka, da' nu-ti spune nik la tevelizor, si deci daca nu stii, nu exista.
Deci. pe langa ce s-a furat din Bancorex, s-a mai produs daune si in tot sistemul, un efect de domino, si daca n-ai prins anu 1996, iti zic io ce s-antamplat din cauza la tunu Bancorex: a sarit dolaru de la 2000 la 16 000 lei in doar cateva luni, de a ramas sistemu bancar in criza de lichiditati, si majoritatea romanilor si-au vazut economiile reduse de 8 ori. Dupa ce toti romanii au facut pe dracu-n patru si-au scos depozitele in lei sa le puna in dolar ca parea ca totu se duce pe apa sambetei, a revenit dolarul la 6000, restul economiilor populatiei fiind iar injumatatit. Ca dupaia sa urce iar la 9000 de lei dolarul.

Deci boieri dumneavoastra, asta e furt, nu gainariile lu niste ciordales care isi fac poze cu dinti de aur.
Este precum zici.
A spus cineva că romînii nu fură?A spus că nu sînt ordinari ca țiganii. Despre asta e vorba.
Dacă faci așa comparația e clar că romînii au stricat și au furat mult mai mult decît țiganii.Eu am mai zis că Năstase Patrucase a stricat mai mult decît 100.000 de țigani.E doar un exemplu.Pot să mai dau 20.
Vreau să zic că avem faliții noștri deci nu mai avem nevoie și de alții.

#49
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postcriztu, on 30 iulie 2013 - 21:25, said:

Deci boieri dumneavoastra, asta e furt, nu gainariile lu niste ciordales care isi fac casoaie cu turnulete.
si crezi ca pe cei care au tras "tunurile" alea serioase nu i-ar prinde bine spatiul din poza lui nea florica? i-ar prinde excelent, insa asta nu-i face pe tigani oameni cinstiti. ii asa cum o zis primaru de la hadareni la reporterii de la bbc:...vedeti, de aici pare a fi un om, dar daca se apropie ve-ti vedea ca-i tigan. Posted Image

#50
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postflorincroitoru, on 30 iulie 2013 - 10:39, said:


Hai, că nu spune nimeni că țiganii au distrus țara! Țara e distrusă în principal pt că ..................................

.........Hitler nu a castigat razboiul.
tot din cauza americanilor.
Gandeste-te daca Pantzer IV intra in Pantelimon, in Ferentari si in Giulesti
Nici nu mai aveau timp tiganii sa-si dee nasul la masurat, sau profilul.

View Postflorincroitoru, on 30 iulie 2013 - 10:39, said:

Dacă tu nu vezi că răul țării vine din afară poți să rîzi în continuare.

Vad, nu sunt chiar asa neinformata.
Uite Dunarea a venit umflata din afara.De la Unguri.
sigur ca nu pot fi tiganii de vina.

View Postflorincroitoru, on 30 iulie 2013 - 16:57, said:


Asta e, nene!! Păi, io am zis de multă vreme treaba asta. Am prevăzut și sistem de cazare pt d-lor; brevetat. Uite aici în poză.Frumos, cu turnulețe (de pază).

Si fumul.....fumul pe unde se ridica.....??

#51
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Si pe mine m-a preocupat subiectul.
Vin de prin tot orientul.
Nu e o populatie omogena. Chiar ei spun ca limba lor tiganeasca e inteleasa pe familii. Ei improvizeaza cuvinte.
Cei ajunsi in Europa pe la 1300 au fost dislocati de incursiunile mongole de pe la 1250. Oameni ramasi pe drumuri.
Au urmat si alte fenomene de dislocare de populatii.
Nu sint numai din India. Daca sinteti atenti unii seamana cu afganii, altii chiar cu mongolii. Iar unii sint pur si simplu populatii din tarile respective, oameni ramasi fara case din diverse motive. De sute de ani.
Toate populatiile au furnizat oameni fara case.

#52
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,054
  • Înscris: 02.03.2003

View PostNASTYPRIMUL, on 31 iulie 2013 - 00:12, said:

Si pe mine m-a preocupat subiectul.
Vin de prin tot orientul.
Nu e o populatie omogena. Chiar ei spun ca limba lor tiganeasca e inteleasa pe familii. Ei improvizeaza cuvinte.
Cei ajunsi in Europa pe la 1300 au fost dislocati de incursiunile mongole de pe la 1250. Oameni ramasi pe drumuri.
Au urmat si alte fenomene de dislocare de populatii.
Nu sint numai din India. Daca sinteti atenti unii seamana cu afganii, altii chiar cu mongolii. Iar unii sint pur si simplu populatii din tarile respective, oameni ramasi fara case din diverse motive. De sute de ani.
Toate populatiile au furnizat oameni fara case.


Sunt extrem de multi pentru a fi doar niste oameni ramasi pe drumuri.
Un asemenea numar de indivizi provine dintr-o populatie numeroasa iar relativa unitate a limbii arata ca toti au avut legaturi intre ei la inceputuri.

#53
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postterratec, on 31 iulie 2013 - 08:51, said:



Sunt extrem de multi pentru a fi doar niste oameni ramasi pe drumuri.
Un asemenea numar de indivizi provine dintr-o populatie numeroasa iar relativa unitate a limbii arata ca toti au avut legaturi intre ei la inceputuri.
Sunt un nucleu indian (30-40%) la care s-au adaugat mongoli si arabi si alte cele plus vagabonzi de prin tarile pe unde s-au plimbat.

View Postvyctoras1985, on 30 iulie 2013 - 20:18, said:

poti minti cat vrei
tot forumul de aici daca il intrebi da exemple ca a vazut rromi care faceau si dregeau
dar asa e la voi minciuna se spune cu fata senina si vesela
Dupa ce te lauzi ca nimeni nu stie ce invarti, ne faci mincinosi.
Iote cine ne critica pentru minciuna, mincinosii-sefi.

#54
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postflorincroitoru, on 30 iulie 2013 - 21:34, said:

Băi, micule, du-te trăi-ți-ar familia, cu prostiile astea cu naziștii și cu săpunul din evrei, că nu a făcut nimeni săpun din evrei.Ai răamas tu băgat în priză.Vezi-ți de afacerile alea frumoase și nu mai încerca să ne explici aici cum devine cazul cu țiganii. Nu a spus nimeni că sînt toți țiganii hoți.A spus că în rîndul țiganilor proporția de hoți e foarte mare. Ce vrei să spui că nu sînt țiganii la ciordit prin Europa? Vrei să spui că noi mințim aici cînd spunem că sînt foarte mulți țigani hoți? Tu vrei să îmi spui mie că pe mine nu mă duce capul ca să vă cunosc pe voi țiganii? Ia, spune tu frumos: romînii își trimit copiii la cerșit și la furat sau țiganii? Nu spun că toți țiganii.


Este precum zici.
A spus cineva că romînii nu fură?A spus că nu sînt ordinari ca țiganii. Despre asta e vorba.
Dacă faci așa comparația e clar că romînii au stricat și au furat mult mai mult decît țiganii.Eu am mai zis că Năstase Patrucase a stricat mai mult decît 100.000 de țigani.E doar un exemplu.Pot să mai dau 20.
Vreau să zic că avem faliții noștri deci nu mai avem nevoie și de alții.
mai citeste despre evrei.... dar lasa ca tu esti din ala admirator de germanica ( ptiu). citeste despre evreii exterminati cu benzina injectata cu seringa in vena si dupa aia sa vorbesti.
nu e nici o proportie foarte mare. vreti voi sa va laudati ca sunteti deasupra unui neam si ii faceti hoti pe toti. am mai spus pe alt topic in statisticile politiei la criminalitati bagabontii de salajan se afla pe primul loc, urmat de gara de nord si de cartierul vitan.
nu asta cu ciordeala i-ati invatat voi ca sa dati vina pe ei. am vazut si cersetori romani pe strazi. dar televiziunile voastre nu stiu sa prezinte decat o stire cu cativa cersetori de pe strada. aceeasi de fiecare data si nu altii. si daca te uiti la nutu camatarul vei vedea ca e mai mult alb decat negru.
mintiti grav cu multi tigani care sunt hoti dar asta vi se trage din felul vostru de  a fi. exagerati orice ca nu cumva sa ramana adevarul.
pana una alta de la caritas, afacerea tigareta & restul romanii s-au dovedit cea mai hoata natie existenta numai ca stie sa minta frumos
avand costum si cravata. ati  inventat hotul decent
sa nu mai zic de politicienii vostrii care sunt cei mai hoti existenti pe pamant

View Postsearcher-star, on 31 iulie 2013 - 09:04, said:

Sunt un nucleu indian (30-40%) la care s-au adaugat mongoli si arabi si alte cele plus vagabonzi de prin tarile pe unde s-au plimbat.


Dupa ce te lauzi ca nimeni nu stie ce invarti, ne faci mincinosi.
Iote cine ne critica pentru minciuna, mincinosii-sefi.
corect gandindu-ma la miltienii pe care i-am facut .... pe care sincer i-as fura non stop

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate