Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
471 replies to this topic

#343
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
nu stiu de ce am impresia ca a fost un ultim episod cam asa cu gust de rahat turcesc. prea multe, prea repede...

cum dracu mai traiesti de la o impuscatura in cap?

#344
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Nu a atins nici un organ vital.

#345
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Scena clasica cum stau ei relaxati la bar si mananca :)

Ghost Rider a mai salvat sezonul. Dar sunt confuz daca flirta sau nu cu Daisy, are tipa asta un stil de eye-fuck ale carei intentii nu le prea pot identifica cu exactitate.

[ https://image.ibb.co/c8Fc35/5_17_eats.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#346
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Eu zic că da,flirta cu Margareta.
Probabil o să o scoată în oraș la o cafea în sezonul următor.
Dar mai întâi trebuie să o scoată din celulă.

Așa presupun eu că va fi.
Nu am citit pe undeva cum va fi în sezonul 5.

#347
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Am citit ulterior un articol in care zice ca cica nu vrea sa-l calareasca http://comicbook.com...der-and-quake-/

Cred ca e mai bine asa, sunt destule relatii deja in grup.

E si actrita asta... un fel de Kristen Stewart.

#348
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Nu contează ce zice ea,contează ce o pune regizoru' să facă(conform scenariului).
Dar,dacă o dă în bășini și ei cu "corectitudinea politică"(ca alte seriale).........

#349
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Nu cred ca mai apare Ghost Rider sezonul urmatorul. O sa treaca povestea de pe magie pe extraterestri. Actorul acum filmeaza pentru alt serial.

#350
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Sau va trece acțiunea pe unchiul lui Ghost Rider.
Se întoarce ăla supărat,și face ravagii.
Așa că îl pot readuce pe Rider pentru un rol episodic.

Sau fac chetă și aduc un Avengers.
Un X-men,sau pe căpiatu' de Deadpool.

#351
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Nu au drepturi pentru X-men si Deadpool.

#352
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Nu au dreptul nicăieri,sau doar la filme?

#353
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Attached File  marvel-rights_4444x3556.png   605.92K   27 downloads

#354
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Pai Spiderman nu apartine numai celor de la Sony din moment ce apare in Avengers. Si Deadpool s-ar putea sa fie in aceeasi situatie.

Edited by tiestodj20, 19 May 2017 - 12:30.


#355
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
La spider e ceva printre ele. Adica Sony il poate folosi in filme axate pe el iar marvel in alte situatii. Din cate am inteles si la Hulk e o situatie asemanatoare.
Totusi au si licentele astea rolul lor. Ce sec ar fi fost Avengers: Age of Ultron daca il bagau pe Magneto acolo.

#356
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Spiderman este o colaborare separata intre Marvel\Disney si Sony, nu are legatura cu filmele de pana acum. Alea sunt separat, de altfel Sony va lansa anul viitor un film Venom care il are pe Andrew Garfield in rolul de Spider Man.

In alt plan Ian de Caestecker\Fitz tocmai a fost selectat sa joaca intr-un nou proiect sf a lui J.J Abrams in care va mai juca si unchiul  ala din Game of Thrones care vrea sa-i omoare pe Theon si sora-sa.

#357
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
E un pic mai complicata treaba. Toate caracterele de care ziceti sunt proprietatea Marvel ( la randul sau proprietate Disney ) - care produce atat filmele noi cat si serialele, in colaborare cu diverse studouri.
DAR, cu ceva ani in urma, inainte sa se gandeasca la crearea unui Univers Marvel printr-o serie de filme si seriale cu legatura intre ele, cei de la Marvel au cesionat drepturi de productie ptr unele caractere catre diverse studiouri. Ei au incasat banii de licenta si nu-si bateau capul cu filmul/filmele. E cazul Hulk, Spider-Man, Fantastic 4 si probabil si altele. Problema e ca nu au cesionat aceste drepturi strict ptr un film ci pe o perioada de timp, in care studiourile respective puteau face cate filme vroiau.

Daca ptr Hulk licenta a expirat si a putut fi folosit, ptr Spider-Man licenta era inca valida - motiv ptr care nu a putut fi introdus in primele Avengers - desi in comics, Spider-Man era parte din Avengers de la inceput. Licenta a expirat la timp insa ptr Civil Wars, si Marvel va produce si nou Spider-Man - Homecoming - oarecum denumirea e legata de revenirea caracterului la firma mama.

Ei sunt in continuare disponibili la licentieri, dar acum si-au rezervat in contracte drepturi de folosire in Universul Marvel pentru caracterele care ii intereseaza.
Deadpool nu a fost prevazut in acest univers - oarecum si din cauza ratingului de varsta pentru el.

Legat de Agents of SHIELDS, scena de final ma face sa cred ca le-am dat o idee acum cateva luni cand le-am pus o intrebare legata de o alta agentie care in comics colabora cu SHIELD si de care nu se pomenise nimic pana acum :D

Cred ca vom avea de a face cu Agents of S.W.O.R.D.

Cat despre Coulson, vom vedea, s-ar putea sa aflam ca nu e om....

#358
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Hai ca se poate:

[ https://s16.postimg.org/bzamt2i1h/73f67153685393.593db9c9477da.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#359
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Nu stiu daca e adevarat dar...

Norman Reedus to Join ‘Agents of S.H.I.E.L.D.’ Season 5 as Johnny Blaze...
https://www.hofmag.c...season-5/220869

#360
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Posibila schimbare de strategie in difuzarea episoadelor.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bm4iBEx6_qk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate