Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

HTC Desire 600

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
ManBog

ManBog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.04.2014
Vad si Cruiser pe voi cat va ajuns telul? m-ar interesa si pe mine si-l gasesc undeva in 1100 de lei .... nu stiu ce sa zic acum e 606 dual sim

#20
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
eu am dat 1300 pe el ... insa cum ma eliberez il duc la garantie, am mari probleme pe partea de bluethoot, nu prea comunica cu casca cum trebuie ....

#21
ManBog

ManBog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.04.2014
Nu prea folosesc functia bluethoot dar si cand o folosesc ...n-as vrea sa am probleme. Ai idee daca e o problema specifica modelului?
Si inca o intrebare de unde ti l-ai luat?
unde l-am gasit eu nu prea....exista nimic despre

#22
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
habar nu am, nimeni nu s-a mai plans de asa ceva (sau nu am gasit eu) acum depinde si cat de multi folosesc functia respectiva pentru comunicare si nu pentru transfer de date.

ideea este ca daca e sa fie probleme cu el ramai in aer cu 2 nr de telefon nu cu unul, in cazul in care il duci la garantie, plus ca se folosesc micro-sim-uri, deci cam greu cu aparatele de back-up.

sper sa nu se considere reclama, l-am luat de la cel, garantia fiind oferita de quick mobile !

#23
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010
Eu am vandut tel,am trecut la Lenovo P 780.
E super si HTC-ul dar pt.utilizarea mea era prea mica bateria.

#24
ManBog

ManBog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.04.2014
Nu stiu ce sa mai zic...pe site-ul asta sunt doar vreo 3-4 marci lenovo htc ...lg si ma-ncanta pe de-oparte ca e putin mai mic pretul, bani asa si-asa macar daca nu e ok telul ...nu pierd asa mult cand il vand iar Posted Image) mi-au mai spus niste colegi pe forum ca s-ar putea sa fie problema cu garantia care vine de la fabrica gen si nu prea ai cum s-o folosesti Posted Image

Edited by ManBog, 22 April 2014 - 15:15.


#25
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
off topic: Lenovo este dual Standby ... asa la categoria asta poti gasi modele mult mai ieftine, depinde exact pentru ce vrei sa-l folosesti si cat de mult.

#26
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010

View Postcruiser71, on 22 aprilie 2014 - 14:59, said:

Eu am vandut tel,am trecut la Lenovo P 780.
E super si HTC-ul dar pt.utilizarea mea era prea mica bateria.
Eu l-am dat la o combinatie cu cineva cunoscut,care oricum nu vrea sa il tina,e fan Samsung.
Daca cineva este interesat,astept PM si va pun in legatura.

View Postvad, on 22 aprilie 2014 - 15:58, said:

off topic: Lenovo este dual Standby ... asa la categoria asta poti gasi modele mult mai ieftine, depinde exact pentru ce vrei sa-l folosesti si cat de mult.
Corect !!
Dar pe mine ma atentioneaza cand sunt sunat pe cealanta cartela,sunt abonamente ambele simuri.

#27
ManBog

ManBog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.04.2014
sper sa nu fie vreo problema vreau doar un sfat gen ce ati alege voi doi din ce au tipii astia aici, si da lenovo par a fi mult mai ieftine fata de htc-uri... : telieftin.shopmania.biz
si inca o intrebare nu sunt familiarizat cu shoppingul on-line.. Unde pot avea de pierdut daca dau comanda de un tel de pe site-ul asta iar plata este ramburs?
Pot fi furat, asa?

#28
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
tot off topic: eu zic sa deschizi un subiect nou in aria dedicata magazinelor online legat de acest magazin obscur si sunt sigur ca vei primi foarte multe pareri ce te vor ajuta sa cumperi sau nu de la ei.

On topic: da dara cum e cazul meu, eu am cartela voda pe nr personal si abonament pe nr de serviciu de aceea m-a incantat acest model. Daca nu ar fi impedimentul cu bluethoot-ul ar spune ca e un model foarte ok ... din pdv al meu .

#29
BCip1979

BCip1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 30.05.2012
Salutare,

Stie cineva daca problema cu bluetooth-ul se poate rezollva? Am luat o casca Plantronics Discovery 975 dar se auzea f prost pe ambele cartele (orange si vodafone). Am trimis casca in garantie, s-a constatat ca nu are nici o problema si am cerut un upgrade la Plantronics Voyager Legend dar aceeasi problema o am. Se aude un zgomot de fond pe ambele cartele, de multe ori nu sunt auzit bine de celalalt sau de multe ori nu il aud eu bine. Pe alt telefon casca merge ok. Fara casca nu am probleme deloc cu telefonul.

Telefonul e in garantie, deci daca nu se poate rezolva printr-un update de soft sau ceva o sa vad daca obtin ceva la garantie.

#30
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
din ceea ce povestesti tu si din experienta ( neplacuta ) avuta de mine cu acest model de telefon, inclin sa cred ca e un defact hardwear pana la urma.
eu l-am dus la garantie, sunt curios daca vor reusi sa eemedieze problema prin resoftare, desi cred ca problema este de la emitatorul wi-fi/bluetooth.
oricum ar fi bine sa tinem legatur, in cazul in care nu se remediaza la nici unul sa putem merge la opc sa cerem banii inapoi!

#31
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
a venit astazi telefonul de la resoftat ... aparent mergea imepcabil chiar si cu casca bluethoot ... zic aparent pentru ca dupa ce l-am bagat in buzunar, cum moscam capul cum se intrerupea se auzea in casca ca un sunet metalic :( ... concluzia : retrimis in service ... sper sa primesc negatie de data aceasta

#32
ilie96

ilie96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.05.2014
Stiu ca acest model de telefon nu are limba romana , cum ii adaug limba romana ?

#33
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007
La telefonul HTC Desire 600 ce as putea face sa am meniu in limba romana? Este un anume upgrade sau o alta varianta? Are android.

Edited by xeon550, 25 June 2014 - 10:35.


#34
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Ar cam trebui sa aiba deja romana. Ai cautat in meniu? De unde e cumparat?

Edited by horatziu, 25 June 2014 - 10:47.


#35
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
E un pic mai complicat la HTC-uri .
La unele trebuie făcut S-OFF , la unele schimbat CID-ul , la unele mici artificii ca să poţi băga limba română .

#36
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Pt limba romana, trebuie sa-l rootezi si apoi instalezi "more locale" . Eu am 601, dar banuiesc ca nu e mare diferenta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate