Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

HTC Desire 600

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
HTC a anuntat un nou model astazi, e vorba de Desire 600 un telefon care se vrea a fi din gama medie.

[ http://s10.postimg.org/kklp2yfhl/gsmarena_001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
image hosting photo bucket

"It's powered by a Snapdragon 200 chipset, which packs four Cortex-A5 CPUs clocked at 1.2GHz, 1GB RAM and Adreno 203 GPU. There's 8GB of built-in storage and a 1,860mAh battery.

The smartphone has a 4.5" Super LCD2 screen with qHD resolution, surrounded by two BoomSound speakers, just like on the One. Beats Audio is, of course, also a part of the package.
The HTC Desire 600 dual sim packs an 8MP / 720p main camera and a 1.6MP front-facing camera that can be used to capture photos, which the Video Highlights feature combines into 30 second video clips. All you have to do is pick the music theme. It's not as great as Zoe, but it's in the same spirit.
As the name suggests, the phone has two SIM card slots and both cards are active at the same time – you can receive a call on one of them, even if the other is already in use. The phone has 3G with HSDPA connectivity (up to 7.2Mbps down), Bluetooth 4.0 with aptX, Wi-Fi b/g/n, NFC and GPS (plus GLONASS in Russia and the EU)."

Pagina de prezentare http://www.htc.com/w...e-600/#overview

Sincer sa fiu sunt dezamagit, procesorul si acceleratorul grafic sunt foarte slabe nu au pus nici macar Snapdragon 400 si e prea mare. M4 cred ca a fost un fake.

Se pare ca o sa trec in "barca" Sony, Xperia SP sau ZR, cel mai probabil o sa merg pe ultima varianta.

Edited by Papillon_, 23 May 2013 - 12:14.


#2
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013
E foarte frumos! Posted Image

#3
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Pai atata e de el ca pe partea de hardware e jalnic...pana si Sony Xperia L care e un low end e mai bun, nu mai zic de modele mai vechi care s-au ieftint foarte mult, Xperia T, Optimus 4x etc.  Cica  HSDPA de 7.2 cu procesor quad core cortex A5 in 2013! Puteau sa faca un One S mai compact si era de 15 ori mai bun.
Ar trebui demisa toata conducerea.

#4
simonad82

simonad82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.02.2013
arata binisor si aici se vad usor care sunt diferentele fata de HTC One: scor: 9 la 19 :D

#5
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Spre deosebire de xperia l asta e quad core,cam degeaba e quad puteau sa puna macar un adreno 220

#6
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
HTC Desire 600 Review

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8hYyvYDHtQQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 23.11.2007
Aveam nevoie de un dual-sim, un telefon de munca (mail, browsing net, etc), nu ma intereseaza jocurile, am mai avut HTC (am fost multumit de toate) asa ca azi l-am primit de la QuickMobile. M-am speriat un pic cand i-am dat drumul si meniul era in chineza, dar am reusit sa il trec in engleza Posted Image  Aveam impresia ca e model de Europa, acum nu mai sunt asa sigur. Anyway, acum trec datele din Desire S in 600, trebuie sa ma duc sa imi decupez SIM-urile si ma apuc sa ma joc cu el. Ca prima impresie, imi place mult cum se simte in mana, materialele sunt de calitate. Revin pe parcurs cu impresii.

PS: eu am luat modelul pe negru

Edited by abunea, 14 August 2013 - 11:46.


#8
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006

View Postabunea, on 14 august 2013 - 11:37, said:

Revin pe parcurs cu impresii.
PS: eu am luat modelul pe negru

Ceva impresii dupa ceva timp de utilizare ??

#9
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
De astazi sunt si eu posesor de htc 600 .... nu am mai avut android pana acum, pare cam ciudatel pe langa ios (poate unde m-am invat eu cu acesta din urma.

Dupa o experienta neplăcută cu site-ul koyos am luat decizia sa-l iau de la cel, ca era pe stoc si se putea ridica imediat.
Am luat telefonul si nu am mai desfăcut cutia sa-l verific, insa ajuns în mall sa-mi schimb simurile in microsimuri am constata ca butonul de la volum, de dat sunetul mai incet era ca si cum apăsat (nu se simtea click—ul acela) , am avut noroc ca am reusit sa ajung pana sa închidă si l—am schimbat.
Spre mirarea mea telefonul nu are limba română (aplicatia google maps s-a setat pe engleza iară cea de vreme nu scrie orasul in care ma aflu) uneori cand apelez si numarul nu se afla in agenda apar niste caractere chinezesti pe ecran !
Nu am reusit sa ma prind cum se opreste optiunea T9 si cum si de unde se verifica sau se da update la versiunea de android (poate apare si limba română ... desi nu trag mari sperante).

Momentan ma opresc aici si revin cu impresii in scurt timp, dupa o butonare mai amănuntită zilele acestea si facut experimente pe el cu diverse programele din magazinul play.

Edited by vad, 21 January 2014 - 01:58.


#10
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
e versiunea dual-sim ? poate e 606 varianta pt. china
instaleaza programul morelocale2 din market si ''apare'' limba romana :P

#11
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
la info scrie ca e varianta 600, acum Dumnezeu stie exact ce varianta este .
Dupa cateva butonari, am instalat programul respectiv, insa nu traduce chiar tot si multe sunt din topor, am observat ca dupa instalare la vreme din my location s-a schimbat in Bucureşti.

Dupa 5 ore de butonat a ajuns bateria la 21 %, din capitolul nu am gasit in meniu as fi vrut sa pot opri conexiunea 3G sa stea permanent pe 2G poate asa se va lungi perioada de folosire a bateriei ! ( o sa incerc sa-i fac o formatare )

#12
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
Deorece nu cunosc foarte bine sistemul acesta android, am observat ca atunci cand am ramas fara baterie si l-am pus la incarcat a aparut o interfata ciudata
Attached File  ImageUploadedByTapatalk1390312744.275469.jpg   120.37K   59 downloads
si
Attached File  ImageUploadedByTapatalk1390312762.674524.jpg   110.2K   54 downloads

ceea ce nu prea inteleg de ce ? sa fie rootat telefonul ( chiar daca a fost cutia sigilata ) ?
la prima utilozare bateria a tinut fix 6 ore ... telefonul s-a inchis in timp ce rula un clip de pe youtube !

#13
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
1. Chiar nu vezi daca ai loc de 2 sim-uri ?
2. Cu siguranta daca e varianata chinezeasca a fost rootat de Htc China si asa cum se vede s-a instalat custom recovery, ceea ce e un lucru f bun .
3. 6 ore de frecat la un telefon (screen-on) este un timp foarte buna sa stii.
4 in ce vroiai sa se schimbe my location ? in Iasi ?

#14
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
scuze credeam ca se stie ca acest model este dual sim full  active (de aceea l-am si luat, a înlocuit un samsung slide c-6112).
Cum reusesc sa—mi dau seama daca varianta chinezească ? ( desi e luat dintr-un magazin si nu de la baieti, ma asteptam sa fie varianta europeană ).
Ma refeream la faptul ca pana sa instalez acel progrămel, pe ecranul home scria my location si atat plus gradele (ciudat, ma gândeam eu, pentru ca desi nu era programul respectiv instalat putea sa scrie in engleza orasul).
dupa o incarcare full a lui, aplicatia baterry doctor da ca timp maxim de utilizare 18 ore si 15 minute, ca o comparatie, iphone-ul da 22 ore si 9 minute.

Edited by vad, 21 January 2014 - 18:44.


#15
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
Dupa cateva zile de folosinta:
- plusuri: dual sim full activ, este subtire, placut la atingere, sunetul in difuzoare la redarea clipurilor sau mp3—urilor e net superior fata de iphone, softul se misca destul de cursiv (inca nu am foarte multe instalate), semnalul ce este foarte stabil pe amblele sim-uri, marginea ce pare din aluminiu se sterge foarte usor si arata ca noua
— minusuri: plasticul capacului spate cam scartaie in zona butoanelor de volum, imperecheat prin bluethoot cu plantronics voyager pe simul 1 se aude de multe ori distorsionat cand sunt sunat ( chiar daca telefonul e in buzunar ) , de multe ori pe sim-ul doi ( unde tin un cosmote ) cand se face apelul nu se aude in casca tonul de apel ( e ca si cum nu s-ar face conectarea ), bateria ce mi—as fi dorit sa tina mai mult (nu se gaseste de cumparat una de capacitate mai mare), agenda telefonica unde daca nu esti atent o poti sterge foarte usor chiar si din contul google, nu se poate dezactiva functia 3G (poate asa s-ar fi marit durata bateriei)

#16
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010
Cu premeditare am tradat brandul Samsung(S Duos 7562 si S3 i9305)si am trecut in tabara HTC......  De azi sunt proaspat posesor de Htc 606,dual sim.
Ca prime impresii...frumos,placut la atingere,se misca bine,l-am butonat pana sa descarcat complet...mai am de descoperit....revin cu impresii.
L-am luat de la "baieti"...rootat,....pregatit pentru utilizare(nu ma pricep la deastea),gasisem si ne-rootate erau putin mai ieftine.

#17
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010
A pus cineva soft de navigatie IGO pe Desire 600 sau 606-dual sim ???
Eu am soft instalat pe card(a mers fara probleme pe Samsung S3)dar acum pus pe HTC 606w,nu se conecteaza tel la sateliti,nici cu Google Maps conectat la date.

Am incercat cu "Gps status &toolbox"din Market si tot degeaba.........Posted Image

#18
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010

View Postvad, on 21 ianuarie 2014 - 16:02, said:

Deorece nu cunosc foarte bine sistemul acesta android, am observat ca atunci cand am ramas fara baterie si l-am pus la incarcat a aparut o interfata ciudata
Attachment ImageUploadedByTapatalk1390312744.275469.jpg
si
Attachment ImageUploadedByTapatalk1390312762.674524.jpg

ceea ce nu prea inteleg de ce ? sa fie rootat telefonul ( chiar daca a fost cutia sigilata ) ?
la prima utilozare bateria a tinut fix 6 ore ... telefonul s-a inchis in timp ce rula un clip de pe youtube !
Prima imagine imi apare si mie cand bag tel.la incarcat inchis,ii dau "reebot system now"se restarteaza si gata.
Ma deranjeaza ca nu il pot incarca inchis pentru o mai buna incarcare a bateriei,il trec insa in mod Avion si gata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate