Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Despre iubitorii de animale

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#19
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
lol............mă  amuză subiectul de discutie .......anyway eu am un caine ( un lup) si stă la bloc :P So*  pot spune că e un câine cu   ''bun simt''  . Când ies cu el afara  se plimba numai in gradină iar dacă merg cu el pe stradă are lesă si botniță și nu face mizerie deloc :w00t:  . Nu toți câinii sunt la fel :P  nu mai generalizați

#20
MindBlast

MindBlast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 01.11.2005

View PostElena2k, on Nov 28 2005, 11:47, said:

lol............mă  amuză subiectul de discutie .......anyway eu am un caine ( un lup) si stă la bloc :P So*  pot spune că e un câine cu   ''bun simt''  . Când ies cu el afara  se plimba numai in gradină iar dacă merg cu el pe stradă are lesă si botniță și nu face mizerie deloc :w00t:  . Nu toți câinii sunt la fel :P  nu mai generalizați
saracul caine ... il chinui acolo in apartament. Du-te la Zoo si vezi cum arata niste animale inchise in cusca ... cred ca tot cam la fel se simte si cainele tau cand sta in casa ... sau poate ca s-a obisnuit pana acum cu viata "de caine" :P

#21
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View PostElena2k, on Nov 28 2005, 11:47, said:

lol............mă  amuză subiectul de discutie .......anyway eu am un caine ( un lup) si stă la bloc :P So*  pot spune că e un câine cu   ''bun simt''  . Când ies cu el afara  se plimba numai in gradină iar dacă merg cu el pe stradă are lesă si botniță și nu face mizerie deloc :w00t:  . Nu toți câinii sunt la fel :P  nu mai generalizați

nu era vorba despre nesimtirea cainelui, care pana la urma e un animal... ci de cea a stapanilor, care, desi s-au angajat sa aibe grija de el la bloc, unde spatiul e mic si vecinii nu sunt toti iubitori de animale, nici macar nu ii educa, ca sa nu mai vorbim sa se oboseasca sa stranga dupa propriul caine dupa ce isi face nevoile in mijlocul strazii.

#22
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
anul trecut in data de 30 decembrie, am cumparat cu "un pret simbolic" un catelus micut si dragut, de ziua unei prietene. si l-am luat acasa, eu sin inca 3 colege, l-am spalat si uscat si i-am legat o fundita rosie si ne-am dus la prietena aia sa-i dam cadoul. "uau ce catel dragut, da sa-l pup pe bot.."blabla...si -a facut culcus si locul lui de joaca. si ne-am comandat pizza. si cand suna ala ca sa iesim la poarta ca el nu intra ca ii e frica de caini, placa un coleg rapid dupa comanda. si catelul la usa, si-a pus coada si cand usa s-a trantit si i-a taiat varful coditei catelului. prietena aia la care am mers cu cateul a lesinat cand a vazut sange peste tot si am ramas sa ma duc eu cu inca una la veterinar. si m-am umplut toata de sange pe geaca si blugi, cu toate ca era un intre sul de hartie pe coada. si la veterinar se ia cretinu ala de mine ca de ce n-am grija eu de animal, ca sunt cruda si ca mai bine nu imi iau caini daca n-am inima sa-l ingrijesc bla bla nu se mai oprea. si s-a apucat sa-l coase pe catel si imi zicea: "uita-te fato aici, uita-te cum il chinui, uite ce s-a intamplat din vina ta". si dupaia imi spune: "ce tii cateleul ala asa, ia lasa-l" si s-a apucat si s-a jucat cu el si spune "a fost rea fata cu tine? da? a fost rea? saracutul de tine".

concluzie:  :death:

Edited by florina, 28 November 2005 - 21:08.


#23
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

View PostMindBlast, on Nov 28 2005, 17:29, said:

saracul caine ... il chinui acolo in apartament. Du-te la Zoo si vezi cum arata niste animale inchise in cusca ... cred ca tot cam la fel se simte si cainele tau cand sta in casa ... sau poate ca s-a obisnuit pana acum cu viata "de caine" :P

De ce comentezi dacă nu ştii ce grija am de el . Cum poti să mă judeci - să zici că il chinui când  nu ai habar de ce ii ofer. Stai linistit ca ii ofer libertate si tot ce iţi doreste.  <_<  Prefer sa îi ofer acesta ''viata de caine'' dar mă bucur când mă aştepta  la usa , cand se joaca cu mine  si cum stă când ii fac baie  ^_^  Ii fac injecti si vaccin'   tot timpul, de mancare nu duce lipsa si de  un loc calduros :P Nu as suporta sa il vad in frig şi in ploaie sau cand se bate cu alte javre ........asa ca  mai bine gandeste si din alt punct de vedere :P

Edited by Elena2k, 28 November 2005 - 22:13.


#24
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 09.04.2005
pai ii faci rau facandu=i bine (se aplica si la oameni)
ma rog, crezi tu ca "bine"
lasa animalu'...

cum zice si andreic in semnatura, "data retention is no solution", la fel e si cu animalele... de fapt e invers, ca biții se trag din noi, nu invers... deci: asa cum animalele tre' sa stea in habitatu' lor (natura saraca) asa si biții tre' sa se plimbe

p.s. ingerul de tine e dat cu ruj? that's a new one.

#25
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
iei droguri ?  :cigar:

#26
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 09.04.2005
ai părul lung?

#27
MindBlast

MindBlast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 01.11.2005

View PostElena2k, on Nov 28 2005, 22:11, said:

De ce comentezi dacă nu știi ce grija am de el . Cum poti să mă judeci - să zici că il chinui când  nu ai habar de ce ii ofer. Stai linistit ca ii ofer libertate si tot ce iți doreste.  <_<  Prefer sa îi ofer acesta ''viata de caine'' dar mă bucur când mă aștepta  la usa , cand se joaca cu mine  si cum stă când ii fac baie  ^_^  Ii fac injecti si vaccin'   tot timpul, de mancare nu duce lipsa si de  un loc calduros :P Nu as suporta sa il vad in frig și in ploaie sau cand se bate cu alte javre ........asa ca  mai bine gandeste si din alt punct de vedere :P
macar daca aveai un Chihuahua mai ziceam ... ii faceai culcusul intr-o palarie si se simtea bine acolo, dar cainele lup numai de stat in apartament nu e:p

#28
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003
am întîlnit şi eu cretini ca şi baba cu olga din primul post.... Eu am întîlnit retardate dintr-alea ce pe vremea lui Ceauşescu erau vînzătoare... posesoare de şobolani lătrători..... A... să vedeţi nume: Ciprian, Vasilică... crenguţa...
Ăştia de ce nu se încadrează într-un diagnostic psihic?

Later edit: Unele specimene de homo sapiens, îşi îmbrăcau şobolanii cu nişte cîrpe... aproape asortate cu hainele lor....

Edited by Alinux, 29 November 2005 - 14:12.


#29
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostEpurica, on Nov 27 2005, 21:34, said:

problema mea cu iubitorii de animale care stau la bloc este alta  :death: si cu faptul ca sunt rupti de realitatea... bunului simt.
desi din cate stiu s-a dat lege pentru cei care au caini de aparatment ca in momentul in care isi scot cateii sa ii plimbe sa aibe la ei trei arme: punguta, faras si.. bun simt!
se pare ca unii nici nu au auzit de asa ceva. ies linistiti cu cainii pe care nu se obosesc sa ii educe sa isi faca nevoile oriunde in alta parte dar nu in: mijlocul trotuarului, in fata scarii, in mijlocul drumului, iar cand nefericitul eveniment se intampla... well.. se uita in ata directie, se uita in sus, ca si cum nici nu observa ce face animalul lor. te uiti la ei cu dispret, dojenitor, cu scarba daca esti nervos in ziua aia.. si ei nimic.

o singura data am vazut o doamna care a curatat frumos dupa cainele dumneai cu punguta, dupa care a aruncat la cos, in mod civilizat.

celor care ies din bloc, odata cu scosul cainilor afara de catre stapani le urez "have a lucky day! "  :death:

auzi! da de ce sa fiu obligat sa curat cacatul cainelui meu de pe trotuar...cand alaturi mai sunt 20 de cacati de caine maidanez? pai pe aia cine ii curata...tu?
in principiu sunt de acord cu ce spui...asa e normal sa fie.... dar numai atunci cand n-am sa mai vad picior de maidanez pe afara

Edited by bubalus, 29 November 2005 - 14:10.


#30
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View Postbubalus, on Nov 29 2005, 14:05, said:

auzi! da de ce sa fiu obligat sa curat cacatul cainelui meu de pe trotuar...cand alaturi mai sunt 20 de cacati de caine maidanez? pai pe aia cine ii curata...tu?
in principiu sunt de acord cu ce spui...asa e normal sa fie.... dar numai atunci cand n-am sa mai vad picior de maidanez pe afara

auzi? eu nu sunt responsabila pentru cainii vagabonzi, insa tu esti pentru cainele tau!
sunt oameni care fac asta si nu mai comenteaza. daca nu ti-ai educat cainele, strangi dupa el!  :death:

#31
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003

View PostEpurica, on Nov 29 2005, 19:07, said:

auzi? eu nu sunt responsabila pentru cainii vagabonzi, insa tu esti pentru cainele tau!
sunt oameni care fac asta si nu mai comenteaza. daca nu ti-ai educat cainele, strangi dupa el!  :death:

  Bine ca Bubalus nu are asa ceva  :naughty:     Attached File  orson.jpg   44.72K   60 downloads

#32
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Eu nu am vazut nici un caine vagabond pana acum care sa-si faca treaba mare in mijlocul drumului. Probabil sunt mai pudici sau cu bun simt :). Majoritatea manastirilor in care calcam noi sunt manastiri de rasa.

#33
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostGrLght, on Nov 30 2005, 09:41, said:

Eu nu am vazut nici un caine vagabond pana acum care sa-si faca treaba mare in mijlocul drumului. Probabil sunt mai pudici sau cu bun simt :). Majoritatea manastirilor in care calcam noi sunt manastiri de rasa.

mai iesi p'afara!

si inca odata...de ce sa fiu obligat sa strang ceva, cand pe langa cacatii de caini maidanezi...e atata mizerie facuta de oameni, resturi, hartii, pisat de om sau cacati in unele zone mai ferite....
faptul ca nu strang cacatul de la cainele meu...cand se intampla sa faca pe strada (ce-i drept rar) este felul meu de protest la adresa faptului ca traim intr-o tzara de cacat si lipsita de civilizatie. ar trebuie sa nu va preocupe ca se caca cainii pe strada...ci ca cacatii aia mari dorm in camerele parlamentului... luati-va de lucruri mai serioase, nu ca se caca cainii pe strada, ca vai aia a vorbit cu cainele...ca etc. Am vazut si eu oameni care vorbesc cu florile ...dar nu am vazut nici un topic pe tema asta....

Edited by bubalus, 30 November 2005 - 11:11.


#34
MindBlast

MindBlast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 01.11.2005

View Postbubalus, on Nov 30 2005, 11:02, said:

si inca odata...de ce sa fiu obligat sa strang ceva, cand pe langa cacatii de caini maidanezi...e atata mizerie facuta de oameni, resturi, hartii, pisat de om sau cacati in unele zone mai ferite....
faptul ca nu strang cacatul de la cainele meu...cand se intampla sa faca pe strada (ce-i drept rar) este felul meu de protest la adresa faptului ca traim intr-o tzara de cacat si lipsita de civilizatie. ar trebuie sa nu va preocupe ca se caca cainii pe strada...ci ca cacatii aia mari dorm in camerele parlamentului... luati-va de lucruri mai serioase, nu ca se caca cainii pe strada, ca vai aia a vorbit cu cainele...ca etc. Am vazut si eu oameni care vorbesc cu florile ...dar nu am vazut nici un topic pe tema asta....
si daca toti gandesc ca tine ... tot asa o sa fim inca 1000000 de ani de aici inainte. Despre ..... aia mari de dorm in camerele parlamentului .... tot noi trebuie sa luam atitudine, dar atata timp cat le permitem sa doarma in parlament si sa se kce pe ei cateva luni ca sa voteze o lege si sa-si bata joc de noi... atunci tot la fel se vor comporta.  Imi pare rau, dar eu consider ca daca nu incepem schimbarea intai cu propriile persoane, atunci sa nu avem pretentia de la altii sa se schimbe. Poate si altii gandesc la fel .... lasa sa se schimbe intai ceilalti si dupaia o sa ma schimb si eu. Daca-i vezi pe altzii ca sunt nesimtiti nu inseamna ca trebuie sa fi si tu. Si daca tu consideri ca nu poti face nimic de unul singur ... atunci fi sigur ca sunt multi care gandesc la fel si tocmai de aceea nu se ia nici o atitudine. i got sick and tired of this mentality

#35
MindBlast

MindBlast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 01.11.2005
referitor la ce am postat mai sus:

Quote

You cannot hope to build a better world without improving the individuals.
To that end, each of us must work for our own improvement and, at the same
time, share a general responsibility for all humanity, our particular duty being
to aid those to whom we think we can be most useful.
- Marie Curie

#36
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostMindBlast, on Nov 30 2005, 13:39, said:

si daca toti gandesc ca tine ... tot asa o sa fim inca 1000000 de ani de aici inainte. Despre ..... aia mari de dorm in camerele parlamentului .... tot noi trebuie sa luam atitudine, dar atata timp cat le permitem sa doarma in parlament si sa se kce pe ei cateva luni ca sa voteze o lege si sa-si bata joc de noi... atunci tot la fel se vor comporta.  Imi pare rau, dar eu consider ca daca nu incepem schimbarea intai cu propriile persoane, atunci sa nu avem pretentia de la altii sa se schimbe. Poate si altii gandesc la fel .... lasa sa se schimbe intai ceilalti si dupaia o sa ma schimb si eu. Daca-i vezi pe altzii ca sunt nesimtiti nu inseamna ca trebuie sa fi si tu. Si daca tu consideri ca nu poti face nimic de unul singur ... atunci fi sigur ca sunt multi care gandesc la fel si tocmai de aceea nu se ia nici o atitudine. i got sick and tired of this mentality

o sa respect pe altii exact atunci cand o sa ma respecte altii pe mine....
m-am saturat sa fiu luat de prost peste tot.... imi bag pU*a si cu asta basta..io nu-s genul sa intorc celalat obraz... poate voi sunteti... fiti voi aia corectii ca o sa avetzi parte numai de corectitudine! HA HA HA !
ziceti de iubitorii de animale ca sunt rupti de realitate...dar nu va uitati la voi...
veniti pe forum cu fel de fel de idei nastrusnice...hai sa facem...hai sa dregem...hai sa schimbam...dar toate raman la stadiul de vorbe
ce crezi ca se schimba daca x sau y curata cacatul de la cainele lui de pe jos...iti spun eu...NIMIC. O sa fie exact aceiasi tzara cu exact aceiasi oameni ipocriti care dau tot timpul din gura ca vai tre sa facem si aia...sa schimbam si aia... dar doar atat...VORBE GOALE!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate