Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Despre iubitorii de animale

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#1
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Simbata m-am dus sa ma tund, adica sa ma tunda frizerul, si trebuie sa recunosc ca sint mult mai simpatic cu parul cit de cit aranjat. Pe cind ma intorceam uitindu-ma in vitrine cit de frumos sint io, minca-m-ar mama, am auzit o voce de femeie strigind disperata "Olga, Olga, Olga!!!!". Am ignorat apelurile dispaerate pentru ca simteam cumva ca o sa-mi stric ziua daca intorc capul sa vad ce dracu se intimpla. "Olgaaaaaaaaaa, vino la mama!" N-am mai rezistat, trebuia sa stiu neaparat who the fuck is Olga si ce dracu face ea, asa ca, cu frica, mi-am intors capatina proaspat frezata spre sursa de poluare sonora. O duduie de vreo 50 de ani, imbracata ridicol si purtind o palarie dubioasa pe cap, probabil ultimul racnet in materie de moda la Zina Dumitrescu, alerga disperata dupa o javra cirliontata care se pregatea sa intre sub o masina. "Olgaaaaaaaa, nu-i voie, ai grija la masinaaaaaaaa, proasta ce esti" Yeah, right, Olga, o javra de 20 de cm, e proasta ca habar nu are ce-i aia masina sau cum functioneaza un motor pe injectie, dar o femela de homo sapiens care comunica verbal cu un animal care nu intelege decit "Olgaaaaaaaaa, @$^@%@%$, $%@$%@$, Olgaaaaaaaaaaaaaaaaa #$%@$%@$%@$" o fi vreun fel de geniu. Draga doamna, esti de cel putin 800 de ori mai proasta decit Olga pentru ca nu esti in stare sa-i pui o lesa si pina la urma o sa ajunga sub un Logan by Renult. So, shut the fuck up! Probabil la fel gindea si un mosulica ce cara o plasa de rafie jegoasa si avea o fata de om care bause vreo trei cisterne de votca la viata lui, deci se pricepea cit de cit la oameni, atunci cind trecind pe linga mine l-am auzit scrisnind din dinti si scuipind "Uite-al dracu"  B)

#2
dpar

dpar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 30.01.2005
Iu fachin bestãrd, Mosotti! Pe prima mea târfã o chema Olguþa ºi era umanã, nu caninã.

#3
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,712
  • Înscris: 13.10.2003
A calcat-o masina pe Olga ? :w00t:
Olga putea sa fuga dupa tine nu dupa masina , ai grija altadata ! Putea sa te muste , sa te linga...ai grija , javrele astea sunt foarte periculoase !  :roflmaofast:

#4
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Intimplare acum 1 ani si ceva, pe vremea cind mosotti era vecin cu mine.

Intr-o dimineata   :death:  am scos masina din garaj. Cind ajung la lumina, vad niste urme de pisica pe parbriz. Ma gindesc ca o pisica a umblat noaptea pe parbriz, inainte de a baga masina in garaj. Seara, inainte de a baga masina in garaj, spal parbrizul.

Dimineata ce sa vezi, iarasi urme pe parbriz.  :cursing:

Fac capcana dintr-o cutie de TV, cu slaninuta si o sirma. NIMIC

A 3, 4, 5 si 6-a zi am lasat usa de la garaj deschisa 20cm, legata cu lantul de la bicicleta (ca doar traim in RO). Pisica a refuzat sa iasa. In 2 seri, cind am venit cu masina in viteza, pisica DEVIL era afara dar a fugit in garaj cind m-am apropiat.  :death:

In a 7-a zi, gasesc garajul inchis.    :w00t: Am aflat misterul, varul lui Moso vazuse pisica in usa, i-a zis pis-pis, a venit afara si a inchis usa. DEGEABA, pisica DEVIL tot era in garaj, aia era un vizitator.

In a 8-a zi am plecat din TM la Bucuresti. Cu o oprire la Pitesti si Fagaras, am lipsit vreo 7-8 zile.

Seara, cind sa bag masina in garaj, SURPRIZA: pisica era in mijlocul garajului, in agonie. Am deschis usile, am luat matura si am inceput sa o imping cu ea. Pisica era aproape lesinata dar cîrîia sau cum se zice cind scot sunetul ala de aparare. O vecina (tinara) mi-a facut observatie ca nu stia ca sint asa de sadic cu animalele!  :angry:

Asa am scapat de pisica DEVIL.

Dupa inca vreo 2 zile am aflat si cauza. O vecina sclerozata, cu copilul in canada, s-a facut mama pisicilor din cartier. Si-a facut gaura in usa garajului ca sa ii intre pisicile la caldura in garaj. Din aceeasi cauza probabil a intrat si pisica DEVIL la mine in garaj!  :death:

Edited by H725, 27 November 2005 - 21:39.


#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
probabil ca pisicile sint ca femeile, cum vad o masina cum se lipesc de ea :scratchchin:

#6
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
problema mea cu iubitorii de animale care stau la bloc este alta  :death: si cu faptul ca sunt rupti de realitatea... bunului simt.
desi din cate stiu s-a dat lege pentru cei care au caini de aparatment ca in momentul in care isi scot cateii sa ii plimbe sa aibe la ei trei arme: punguta, faras si.. bun simt!
se pare ca unii nici nu au auzit de asa ceva. ies linistiti cu cainii pe care nu se obosesc sa ii educe sa isi faca nevoile oriunde in alta parte dar nu in: mijlocul trotuarului, in fata scarii, in mijlocul drumului, iar cand nefericitul eveniment se intampla... well.. se uita in ata directie, se uita in sus, ca si cum nici nu observa ce face animalul lor. te uiti la ei cu dispret, dojenitor, cu scarba daca esti nervos in ziua aia.. si ei nimic.

o singura data am vazut o doamna care a curatat frumos dupa cainele dumneai cu punguta, dupa care a aruncat la cos, in mod civilizat.

celor care ies din bloc, odata cu scosul cainilor afara de catre stapani le urez "have a lucky day! "  :death:

#7
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005

View PostMosotti, on Nov 27 2005, 19:00, said:

Simbata m-am dus sa ma tund, adica sa ma tunda frizerul, si trebuie sa recunosc ca sint mult mai simpatic cu parul cit de cit aranjat. Pe cind ma intorceam uitindu-ma in vitrine cit de frumos sint io, minca-m-ar mama, am auzit o voce de femeie strigind disperata "Olga, Olga, Olga!!!!". Am ignorat apelurile dispaerate pentru ca simteam cumva ca o sa-mi stric ziua daca intorc capul sa vad ce dracu se intimpla. "Olgaaaaaaaaaa, vino la mama!" N-am mai rezistat, trebuia sa stiu neaparat who the fuck is Olga si ce dracu face ea, asa ca, cu frica, mi-am intors capatina proaspat frezata spre sursa de poluare sonora. O duduie de vreo 50 de ani, imbracata ridicol si purtind o palarie dubioasa pe cap, probabil ultimul racnet in materie de moda la Zina Dumitrescu, alerga disperata dupa o javra cirliontata care se pregatea sa intre sub o masina. "Olgaaaaaaaa, nu-i voie, ai grija la masinaaaaaaaa, proasta ce esti" Yeah, right, Olga, o javra de 20 de cm, e proasta ca habar nu are ce-i aia masina sau cum functioneaza un motor pe injectie, dar o femela de homo sapiens care comunica verbal cu un animal care nu intelege decit "Olgaaaaaaaaa, @$^@%@%$, $%@$%@$, Olgaaaaaaaaaaaaaaaaa #$%@$%@$%@$" o fi vreun fel de geniu. Draga doamna, esti de cel putin 800 de ori mai proasta decit Olga pentru ca nu esti in stare sa-i pui o lesa si pina la urma o sa ajunga sub un Logan by Renult. So, shut the fuck up! Probabil la fel gindea si un mosulica ce cara o plasa de rafie jegoasa si avea o fata de om care bause vreo trei cisterne de votca la viata lui, deci se pricepea cit de cit la oameni, atunci cind trecind pe linga mine l-am auzit scrisnind din dinti si scuipind "Uite-al dracu"  B)
hâhâ
pã' bine, muh... ai fi uimit cate inteleg animalele. Eu n-am asa ceva, dar stiu ca, chiar dac' nu intelege cuvant cu cuvant (adica morfologic vorbind), intelege "la sentiment". u moron. Nu ma' zâc ca iti simte frica chiar daca o ascunzi dupa care ai trei secunde (in cazurile disperate) sã walk backwards from da scene.

#8
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
desigur ca simte, de-aia e plina strada de animale storcite, you wise gay :peacefingers:

#9
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
nu te-ai mai uitat la reflectii rutiere de mult?
cred ca procentajele sunt apropiate, hehe (lively dawgs / lively humans and struck by car'n all)
u... u... ...

#10
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
In Canada:

Attached Files



#11
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View PostH725, on Nov 27 2005, 22:47, said:

In Canada:

In Romania: a big poo poo  :deadtongue:

#12
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Exista caini si caini...am vazut maidanezi care te asteapta in fata blocului, intra cu tine in scara si asteapta langa tine sa iei liftul ca sa "ajunga" si el la etajul unde cineva milos ii da mancare ( daca urc la 7, el va cobori fix la 3 unde vecina pensionara il asteapta cu un pres si haleala ) ; dar am vazut si javre care au stapan si cu toate astea se pisa pe scara, se caca pe presul vecinului de vizavi  :cursing:  sau isi lasa dara de "Chanel" promotia "saltea pishata" in lift .
  <<Satraitibine>> a fost candva blamat de multa lume ( in special de frantuzoaica avocata de Olgi ) cand a facut curatenie la potai, dar in multe locuri se vad efectele bune .

  Si eu sunt un impatimit al cainilor ( am avut mai multi ), insa daca ajungi sa deranjezi pe altii, sa le strici confortul, mai bine te lasi de crescut catei .

  Cainii de apartament sunt din pacate categoria cea mai nefericita cu exceptia lui d'alde Bubico si cred ca a detine un caine presupune responsabilitati serioase ( nu o sa tin un rottweiler in bloc ever ) si cat o fi el de animal, nu merita sa iti bati joc si de tine si de el .
  Candva facusem fobia de a avea caini de exceptie : ma duceam  ba la Timisoara la crescatori consacrati, ba chiar in Ungaria sa iau pui de rottweiler, de dog argentinian cu super pedigree...

Edited by Alcatraz, 27 November 2005 - 23:31.


#13
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Free cat

Edited by naughtydream01, 27 November 2005 - 23:51.


#14
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
cred ca trebuia sa vb despre oameni; oricum, oameni, caini, tot aia.
Alcatraz: iti dau dreptate, ca oamenii aaa... cainii... n-au ce cauta la bloc.

#15
MindBlast

MindBlast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 01.11.2005

View Postnaughtydream01, on Nov 27 2005, 23:49, said:

Free cat
that`s sadistic :P

#16
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

View PostMindBlast, on Nov 28 2005, 00:00, said:

that`s sadistic :P
[ http://www.smilies-world.de/smilies/smilies_Picture/finger/11.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by naughtydream01, 28 November 2005 - 00:10.


#17
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Sunt unii atat de egoisti incat le pasa numai de javrele lor.
Cu aceasta ocazie, angajez asasin profesionist sa-l lichideze pe Bobita, un pechinez jigarit dupa care urla in continuu stapana-sa la 6 jumate dimineata si da trezirea la juma de cartier. Sau mai bine s-o lichideze pe aia. Suma nu este negociabila, indiferent de "target".

#18
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
io am vazut o tanti care i-a pus un maieu cainelui, si se plimba cu el de 'mana' de zici ca era un copil. il tinea pe caine de o laba si cainele mergea membrele inferioare. cand am vazut am ramas  :surprise:
sick morons  :death:  :death:

Edited by Skelet, 28 November 2005 - 11:35.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate