Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Facebook, subiect general

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#829
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 18.11.2021
eu folosesc malwarebytes, avg, superantispyware si eset online scanner .... dar nici ele nu detecteaza totdeauna, chiar daca ai malware

Edited by jumperishere, 09 May 2023 - 09:51.


#830
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Messenger a avut probleme astăzi, din câte se pare... Mesajele se trimiteau greu sau deloc, acea bifă neumplându-se la mesajele trimise cu succes... Observ că de vreo jumătate de oră sau cât, și-a revenit.

#831
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 02.11.2009
De ieri aplicatia messenger versiunea desktop  a inceput sa nu-mi mai afiseze timpul scurs de la last seen online pentru contacte.

Acum vad ca facebook tot pentru desktop nu incarca normal aparand numai coloana din mijloc nu si cele din stanga/dreapta. Pe telefon pare sa functioneze ok.

Ati constatat si voi probleme?

Edited by asda, 28 June 2023 - 12:45.


#832
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Văd că Meta a lansat o nouă rețea socială, denumită Threads prin State, dar nu va fi disponibilă în Europa, din cauza GDPR and stuff.

#833
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.04.2013
Va ajunge și aici peste cîteva luni, după ce se clarifică hîrțogăria.
Au grăbit lansarea ca să-i dea peste burtă la Musk, care de cîteva luni își dă singur foc la casă.

#834
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010

View PostVlad_22, on 06 iulie 2023 - 13:08, said:

Văd că Meta a lansat o nouă rețea socială, denumită Threads prin State, dar nu va fi disponibilă în Europa, din cauza GDPR and stuff.
O poti instala si fara sa fie in europa de pe apk pure.

#835
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Nu mă interesează, ar mai fi încă una în plus pe care intru din ce în ce mai puțin spre deloc...

#836
JonyCage899

JonyCage899

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 14.05.2020
Salutare. Am o problema. De 2 zile primesc in continuu cate 4-5 mailuri de la Facebook ,[email protected] ,cu acelasi continut : ,Salut .. Am primit o cerere de resetare a parolei tale de Facebook. Introdu următorul cod de resetare a parolei.... Ca alternativă, poţi schimba parola în mod direct.'' Ideea e ca imi trimit acelasi cod de 4-5 ori pe zi, nu ar trebui ca acel cod de resetare sa difere totusi? Cred ca e ceva suspect ,in mail am un buton Schimba parola dar nu l-am accesat, pt ca nu vreau sa o schimb. Probabil cineva incearca sa imi sparga contul? Cum as putea sa fac sa iau legatura cu facebook sa fac o sesizare pe email?

#837
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Da, se incearca "spargeri" de conturi.

#838
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View PostJonyCage899, on 25 iulie 2023 - 06:44, said:

Salutare. Am o problema. De 2 zile primesc in continuu cate 4-5 mailuri de la Facebook ,[email protected] ,cu acelasi continut : ,Salut .. Am primit o cerere de resetare a parolei tale de Facebook. Introdu următorul cod de resetare a parolei.... Ca alternativă, poţi schimba parola în mod direct.'' Ideea e ca imi trimit acelasi cod de 4-5 ori pe zi, nu ar trebui ca acel cod de resetare sa difere totusi? Cred ca e ceva suspect ,in mail am un buton Schimba parola dar nu l-am accesat, pt ca nu vreau sa o schimb. Probabil cineva incearca sa imi sparga contul? Cum as putea sa fac sa iau legatura cu facebook sa fac o sesizare pe email?
Am primit si mailuri de genul, unul chiar ieri. Mailul este de la Facebook, spun asta pentru ca eu am dat report direct din butonul care aparea in mail si s-a deschis o pagina Facebook cu un mesaj de multumire ca i-am instiintat ca nu incerc sa-mi schimb parola. Deci poti da si tu report, asa cel putin stiu cei de la Facebook despre aceasta  problema!

#839
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 07.04.2023
Am primit si eu si si alte cunostinte. Ciudat e ca au aparut mailurile astea fix dupa lansarea threads...

#840
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cum fac sa nu-mi poata trimite nimeni cerere de prietenie?
Vad doar optiunea "Toata lumea" si "Prietenii prietenilor".
Prietenii... au multi prieteni. Nu vreau sa ma poate adauga. :no:

#841
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cum pun alti admini pe paginile si grupurile mele?

#842
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 06.10.2006
Facebook, o adevarat hazna, toate idioteniile si toti idiotii se baga in seama.....am renuntat, cred, dupa 10-11ani neintrerupti si 1-2ani de dezactivari periodice ale contului. Ultima experienta a fost cu litere chirilice de nu mai stiam unde e setarea de limba sa pot schimba, am mentionat cred deoarece de data asta la dezactivarea temporara am sters si adresa de email si nu stiu daca mai pot recupera contul, e drept ca aveam tot felul de evenimente salvate doar pt propria vizualizare insa de cate ori intram era imposibil sa nu mai trag cu ochiul si sa bag degetul in haznaua urat mirositoare. Il declar NUL!

#843
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Irelevant...

View Postlost_in_a_dream, on 24 octombrie 2023 - 11:01, said:

Cum fac sa nu-mi poata trimite nimeni cerere de prietenie?
Vad doar optiunea "Toata lumea" si "Prietenii prietenilor".
Prietenii... au multi prieteni. Nu vreau sa ma poate adauga. Posted Image

View Postlost_in_a_dream, on 24 octombrie 2023 - 17:21, said:

Cum pun alti admini pe paginile si grupurile mele?
Nu stie, ma, nimeni? Posted Image

#844
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Vreau sa imi sterg contul cat mai curand. Si am nevoie sa transfer toate paginile create de mine, catre contul surorii mele. Ca sa nu se piarda.
Deci, cum o fac admin?

#845
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Se pare ca am gasit:
See all profiles > Your profiles & Pages > Settings > New Page Experience > Page access > People with Facebook access > Add New

Nu se potriveste cu ce gaseam eu pe net. Probabil, au schimbat.
Oricum, cred ca au o limita. Ca nu mai merge sa adaug. Momentan.

Merge sa descarc toate conversatiile? Sau ce ar mai fi de facut inainte de a da "delete"?

#846
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018
dacă postez ceva nou pe facebook și aleg ca doar o persoană să vadă acea postare, persoana în cauză va vedea că am schimbat această setare?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate