Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Facebook, subiect general

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#1
claudiumarius

claudiumarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.09.2011
cum fac sa nu intre copiii pe face book , numai pe facebook fara voia mea ? sau sa-l parolez cumva ? fiti mai ingaduitori cu mine  sunt novice stiu...multumesc ptr. intelegere.

Edited by claudiumarius, 20 May 2013 - 15:37.


#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
http://www.pcworld.c...k_websites.html

si un tutorial mai usor: http://m.wikihow.com...ithout-Software

sau varianta software: http://www1.k9webprotection.com/

Edited by oauzor, 20 May 2013 - 15:43.


#3
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
salfeld child control

poti controla computerul dupa voia ta si un total control asupra a ceea ce fac copii pe internet si computer.
poti limita orele la care sa stea copii pe internet siteurile ce le pot vizita, ce programe am voie/nu au voie sa folosesca.
restrictia asupra anumitor functii la computer
contine parola ce numai tu o vei utiliza

Ceea ce ti-am recomandat este un program (nu este free) pentru copii care chiar o sa aiba computerul restrictionat.
Copii sunt mai inteligenti si metodele de mai sus o sa le descopere si o sa intre in voie din nou.

#4
Saferpedia

Saferpedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.08.2011

View Postclaudiumarius, on 20 mai 2013 - 15:36, said:

cum fac sa nu intre copiii pe face book , numai pe facebook fara voia mea ? sau sa-l parolez cumva ? fiti mai ingaduitori cu mine  sunt novice stiu...multumesc ptr. intelegere.


Buna Claudiu,
E simplu intr-adevar. Un program de control parental si filtrare a continutului si gata, s-a rezolvat problema. Noi iti recomandam K9. E simplu de instalat si usor de utilizat si iti poti face o lista cu site-uri blocate. De asemenea poti seta orele la care vrei ca site-urile sa fie blocate. Aici ai un mic ghid de utilizare in limba Romana: http://www.sigur.inf...-protection.pdf

#5
Speedlink

Speedlink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.12.2007
Sunt nou pe Facebook si totodata afon :)  Imi apare o rubrica cu denumirea " Persoane pe care s-ar putea sa le cunosti" si intradevar primele persoane care apar le cunosc. Intrebarea mea este de unde stie Facebook-ul ce persoane cunosc? :)

#6
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
de la prietenii comuni.

#7
Speedlink

Speedlink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.12.2007
Dar tocmai ce am creat acum contul pe Facebook. La Profil momentan am scris numai numele si prenumele, nimic mai mult. Nu am in lista de prieteni momentan nici o persoana. Nu am trimis nici un mesaj, adica de la bun inceput de cand am intrat logat pe cont, mi-a aparut rubrica " persoane pe care s-ar putea sa le cunosti" si primele 10..12 persoane intradevar le cunosc Posted Image iar adresa de e-mail este deasemenea noua-nouta, tocmai ce mi-am facut-o.
Nu am habar cum stie facebook-ul ce persoane cunosc :)

Edited by Speedlink, 23 June 2013 - 21:45.


#8
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
daca stergi cookieurile, iti mai apar sugestiile alea?

#9
Speedlink

Speedlink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.12.2007
Am restartat, am sters cookieurile dar tot imi apare rubrica aceea. Singura legatura cu Facebook-ul a fost cu mai mult timp in urma cand la fel am creat un cont pe care nici nu l-am folosit , nu am avut nici o activitate, a ramas creat, nu mai stiu nici parola si nici sa o recuperez nu mai am cum.

Acum am numarat si sunt zeci de persoane nu 10..12 care imi apar la rubrica " Persoane pe care s-ar putea sa le cunosti" Uimitor Facebook-ul Posted Image  . Stie pe cine cunoastem Posted Image

Edited by Speedlink, 23 June 2013 - 22:10.


#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Dupa adresa, varsta, scoala absolvita, nume.

#11
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Cum fac sa imi apara la status , emoticonul si de ex " se simte fericit , se uita la nu stiu ce emisiune sau film ?

#12
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Am și eu o nelămurire legată de Facebook, are cineva idee cum activez "desfășurătorul" care apare in partea dreapta deasupra chatului?
Atașez și o imagine in care se vede mai concret despre ce este vorba .

Attached Files

  • Attached File  fb.jpg   140.17K   142 downloads


#13
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Ok, trebuia sa atasezi si o poza de la tine. Cum arata la tine. Probabil ai chat-ul minimizat si dezactivat de aceea nu-ti mai apare desfaruratorul.
Sau ai o rezolutie prea mica la monitor. Sau chatul are redimenisonata fereastra la 100% si la desfasurator 0%.
Deci, hai cu printscreen-ul tau...

#14
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Nu e nicio chestie din cele mentionate mai sus.Am atasat totusi un printscreen.

Attached Files


Edited by Skypee, 20 November 2013 - 18:16.


#15
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Să ințeleg că nu știe nimeni ?

#16
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Eu te-am inteles ce zici, la mine merge...cand ma duc cu mouse-ul in zona de sus , de deasupra chatului imi apare imediat cursorul.
http://img198.images...98/452/h4b5.png

Edited by ursu_florin2002, 23 November 2013 - 10:46.


#17
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Da, numai că mie nu imi apare nimic și nici nu mi-a apărut vreodată.Am văzut din intamplare la altcineva.
Curios e că am răscolit tot net-ul si facebook-ul si nu am găsit niciun răspuns.

#18
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Da, dar nu e nici o setare, nimic.  dezinstaleza Chrome si instaleaza ultima versiune "pe curat". Sincronizarea se face rapid daca ai cont Google. Trebuie sa mearga.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate